Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Dyscyplina sportu
Materiał
  • więcej
Długość (cm)
  • więcej
Grubość (cm)
  • więcej
Liczba osób

Maty samopompujące

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego, kto wybiera się na biwak, poza namiotem i śpiworem, jest oczywiście odpowiednia mata do spania. Do najpopularniejszych dostępnych na rynku rozwiązań, należą tanie, ale lekkie i odporne na uszkodzenia karimaty, komfortowe, ale nieco cięższe i droższe materace dmuchane, oraz maty samopompujące, które łączą zalety obu wcześniej wymienionych typów.

Mata samopompująca jest relatywnie lekka, zdecydowanie grubsza od karimaty i co najważniejsze, w przeciwieństwie do materacy do jej napompowania nie potrzeba pompki czy dmuchawy. Dzięki swoim parametrom, o ile dobrane będą adekwatnie do warunków, w jakich będzie użytkowana, zapewni odpowiednią izolację termiczną od podłoża, jak również komfort i funkcjonalność użytkowania.

Mata samopompująca – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup maty samopompującej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszą kwestią, na którą zawsze powinno się zwracać uwagę podczas wyboru, jest parametr odpowiadający za stopień izolacji termicznej. To od niego bowiem będzie zależało, czy mata będzie w stanie zapewnić odpowiedni komfort cieplny podczas snu.

Kolejną istotną kwestią jest grubość oraz rozmiar maty. Te wartości bezpośrednio wpływają na komfort użytkowania. Grubsza mata ma lepsze właściwości izolacyjne oraz niweluje ewentualne nierówności terenu, a jej wielkość ma swoje odzwierciedlenie w powierzchni przeznaczonej do spania. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które planują wypad rodzinny, może być mata samopompująca dwuosobowa, która jest zdecydowanie większa od jej jednoosobowego odpowiednika.

Równie ważnymi parametrami, które niejako wiążą się z grubością oraz rozmiarem maty, jest jej waga oraz wielkość po złożeniu. Na te parametry powinno się zwrócić szczególną uwagę, gdy mata ma wchodzić w skład ekwipunku, który transportowany będzie na plecach. Z wiadomych względów maty samopompujące dwuosobowe będą większe i cięższe niż modele jednoosobowe, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. 

Jakie maty samopompujące są dostępne w Empiku?

W naszej ofercie dostępne są maty samopompujące m.in. takich producentów jak Sea To Summit, Ikonka, Pinguin, Spokey czy Cattara. Są to produkty, które różnią się od siebie nie tylko marką czy ceną, ale również poziomem izolacji termicznej, grubością, wagą oraz wielkością.

Wśród dostępnego asortymentu posiadamy maty jednoosobowe, jak również maty samopompujące podwójne, które w zależności od wybranego modelu zapewnią optymalny komfort podczas biwakowania w każdym terenie.

W celu ułatwienia wyboru, przy każdym z produktów zamieściliśmy szczegółowy opis wraz ze specyfikacją techniczną wybranego modelu, z którego można się dowiedzieć, w jakich warunkach konkretny model sprawdzi się najlepiej. Całość wzbogaciliśmy o wysokiej jakości zdjęcia, które przedstawiają wybrany asortyment.

Jeśli szukasz maty samopompującej na letni kemping czy zimowy biwak, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Wśród dostępnego asortymentu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

więcej

Maty samopompujące

najczęściej zadawane pytania