Wojciech Szot

Wojciech Szot

Redaktor i recenzent, kulturoznawca

Tłumaczył i wydawał komiksy, pracował w Prószyński i S-ka, prowadził księgarnię internetową Gildia.pl, pisze recenzje wewnętrzne i konsultuje dla kilku wydawców. Interesuje się głównie młodą polską prozą. Współprowadzi bloga Kurzojady. Fot. Mikołaj Starzyński.

Basia Michalska

Basia Michalska

ELFIK.TV

Rysunek towarzyszył jej od zawsze, dlatego na fali popularności blogów, założyła stronę z tekstowymi poradami dotyczącymi tworzenia realistycznych, ołówkowych portretów. Zawodowo związała się z video-marketingiem, stąd w 2013 powstał także kanał na YouTube - ELFIK TV. Prowadzenie programu o sztuce stało się pretekstem do testowania nowych technik i stylów. Obecnie stara się łączyć twórczość artystyczną z podróżami.

Magdalena Gendźwił

Magdalena Gendźwił

Crust&Dust

Od 2010 roku pisze bloga Crust&Dust, który zdobył tytuł Kulinarnego Bloga Roku 2012. Uwielbia kawę, czekoladę i ciasta drożdżowe. Nałogowo kolekcjonuje książki kucharskie i foremki do pierniczków. Wierzy, że każdy zasługuje na dobre jedzenie. Prowadzi warsztaty, wycieczki kulinarne, tłumaczy książki i artykuły o świecie gastronomii.

Artur Zaborski

Artur Zaborski

Dziennikarz kulturalny

Pisze dla polskich, amerykańskich, kanadyjskich i szwedzkich mediów. Stały współpracownik „Zwierciadła”, „Pani”, „Wprost”, „Newsweeka”, Wirtualnej Polski i Empiku. Nominowany do nagrody PISF w kategorii krytyka filmowa w 2017 roku. Wykłada na Warszawskiej Szkole Filmowej. Wierny miłośnik Iranu.

Katarzyna Kazimierowska

Katarzyna Kazimierowska

Dziennikarka, redaktorka, sekretarz redakcji miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”, gdzie opiekuje się także działem Idee. Współpracuje z miesięcznikami „Sens” i „Zwierciadło”. Tylko dzieci i książki odbierają jej sen.

Anna Polkowska

Anna Polkowska

Board Game Girl

Założycielka portalu Board Game Girl, organizatorka warszawskiego klubu gier planszowych Zgrany Wawer oraz członkini Kapituły Nagrody Gra Roku. Przede wszystkim lubi poznawać nowe gry, choć ma też kilka ulubionych, do których często wraca.

Jędrzej Kołtunowicz

Jędrzej Kołtunowicz

Gry

Pasjonat literatury i gier fantasy i science-fiction. Miłośnik RPG, przygodówek i sandboksów. W szkole grał w tekstowe MUD-y, studia zakończył magisterką o grze Metro 2033. Jako redaktor serwisów internetowych pisał o nauce i nowych technologiach, teraz pisze o sztucznej inteligencji i grach.

Piotr Miecznikowski

Piotr Miecznikowski

Muzyka

Muzyk i dziennikarz muzyczny od 2001. Znany ze współpracy z Jazz Radiem, Mystic Art, Machiną, Przekrojem, Onet.pl, Tattoofest i Noise Magazine. Ma na koncie kilkaset wywiadów z artystami z całego świata. Uzależniony od muzyki, nie wychodzi z domu bez słuchawek.

Olga Wróbel

Olga Wróbel

Kulturoznawczyni

Z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu muzealniczka. Pisze o książkach na łamach bloga Kurzojady, współpracuje z Krytyką Polityczną, Dwutygodnikiem i bydgoskimi Fabulariami. Jako recenzentka wewnętrzna doradza w wydawnictwach WAB, Znak i Sonia Draga. Jej pasją jest literatura młodzieżowa z czasów PRL.

Magdalena Skrzypek

Magdalena Skrzypek

DIY

Odkąd pamiętam, rękodzieło było moim hobby oraz antidotum na nudę i troski. Traktuję to zajęcie jako fascynującą wędrówkę wgłąb wyobraźni, która rozwija, otwiera nowe perspektywy, ale przede wszystkim jest świetną rozrywką. Cieszę się, kiedy mogę zarażać innych swoją pasją, inspirować i pokazywać, że nawet niepozorny guzik potrafi podbić serca całkiem nowym wcieleniem.

Zosia Kwiatkowska

Zosia Kwiatkowska

Międzygatunkowa Rodzina

Autorka bloga miedzygatunkowarodzina.pl poświęconego harmonijnemu życiu ludzi, zwierząt i roślin. Z wykształcenia antropolożka kultury, tworzy treści w duchu antropologii zwierząt. Właścicielka marki "Warsaw Dog" - nowoczesnych akcesoriów dla psów.

Ania Oka

Ania Oka

Zabawkator

Podwójna mama, prowadzi blog Zabawkator.pl, o zabawkach pisze dla prasy branżowej drukowanej i cyfrowej, jest jurorką najstarszego w Polsce konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” i organizatorką akcji konsumenckiej „Najlepsza Zabawka”, należy do Polskiej Sekcji IBBY.

Ilona Rechnio

Ilona Rechnio

Redaktor urody Harper's Bazaar

Śledzi nowe nuty perfum, trendy w makijażu i pielęgnacji. Nieustannie zadaje pytanie: jak to działa? Na jej celowniku są składniki kosmetyków, medycyna estetyczna, diety i fitness. Wciąż szuka idealnego kremu, a w ramach przerw w pisaniu o urodzie pisze o tańcu i książkach Stephena Kinga.