Wsiąść do pociągu

Marzysz o tym, by podróżować po Europie, a nawet całym świecie? Zrób to drogą kolejową, budując połączenia na wylosowanej trasie – bliskiej lub dalekiej. Choć seria tych gier wymaga myślenia strategicznego, z regułami zapoznasz się w trakcie jednej rozgrywki. A potem możesz już budować kolejowe imperium, blokując jednocześnie powstanie połączeń Twoich przeciwników.

Kup teraz

Dobble

W jednej grze kryje się właściwie aż pięć wciągających mini – gier dla całej rodziny. Są proste, a zarazem niesamowicie wciągające. W wersji najpopularniejszej, chodzi o wyszukanie przez graczy na trzymanych w ręce kartach symboli zgodnych z tymi na karcie leżącej na stole. Liczy się przede wszystkim refleks! Pojedyncze rozgrywki są krótkie – trwają maksymalnie ok. 10 minut, a uczestniczyć w nich może od 2 do 8 graczy.

Kup teraz

Dixit

To rozgrywka, w której najbardziej liczy się wyobraźnia graczy i umiejętność budowania skojarzeń. Zasady? Nic w nich skomplikowanego. Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart z niezwykłymi, wieloznacznymi ilustracjami. Ten, kto w danej rundzie rozpoczyna grę, zwany Bajarzem, wybiera jedną ze swoich sześciu kart i podaje do niej na głos skojarzenie (możesz zanucić piosenkę, podać tytuł filmu, zacytować wiersz, czy po prostu podać jedno – kilka słów, ogranicza Cię tylko wyobraźnia). Kartę wykłada na stół, nie odsłaniając ilustracji. Pozostali gracze zaś dokładają swoje, pasujące do skojarzenia Bajarza, również obrazkiem w dół. Zadaniem pozostałych graczy, po odkryciu kart jest zgadnięcie, która została podana przez rozdającego. Za prawidłową odpowiedź otrzymujemy punkty.

Kup teraz

5 sekund

To gra dla całej rodziny, w którym liczy się refleks i umiejętność nieschematycznego myślenia. Masz 5 sekund na to, by podać 3 odpowiedzi na pytanie z wylosowanej karty. Choć zagadki są banalnie proste, czas nie działa na Twoją korzyść, a rozgrywka może stać się bardzo gorąca. Gdy zaś chodzi o zasady gry – jedna, krótka runda wystarczy, by cieszyć się pełnią możliwości gry.

Kup teraz

Tajniacy: słowa

To laureat planszówkowgo Oscara 2016 – gra o charakterze szpiegowskiej dla większej liczby graczy. Możesz stać się jednym z Szefów Wywiadu, szpiegiem lub… mordercą. Czy uda Ci się odkryć tożsamość pozostałych i skutecznie przekazać hasło własnej drużynie? Gwarantujemy, że zabawie nie będzie końca! A jeśli wolisz – możesz również sięgnąć po wersję obrazkową.

Kup teraz

Ego

To gra towarzyska przeznaczona dla znajomych i przyjaciół. Jeśli chcesz wiedzieć, co inni myślą o Tobie i zależy Ci, by sprawdzić, jak dobrze się nawzajem znacie – Ego to jest to. Aż 220 kart z pytaniami, na które odpowiedź udziela zarówno rozgrywający, jak i inni. W tej rozgrywce wiele może Cię zaskoczyć! Dostępne są również wersje Ego Family – dla rodziny oraz Ego Love – idealna dla zakochanych par.

Kup teraz

Gierki Małżeńskie

Wbrew pozorom – nie tylko dla małżonków, ale dla par. Zagrać może jedna para, ale także dwie lub trzy. Okraszona przezabawnymi ilustracjami autorstwa Andrzeja Mleczki gra ma na celu sprawdzenie, jak dobrze znasz swojego partnera/ swoją partnerkę. Jak wiele wiesz o jej/ jego upodobaniach, charakterze, marzeniach? Uwaga! Nie brakuje też pytań tylko dla dorosłych. Atmosfera więc będzie gorąca! A na czym gra polega? To proste. 4 typy konkurencji – „Znamy się”, „Wiemy wszystko”, „Kalambury” oraz „Między słowami”, a do tego plansza, która poprowadzi Was przez kolejne etapy. Jedna rozgrywka wystarczy, byście opanowali reguły po mistrzowsku, a później już tylko poznawali się coraz lepiej!

Kup teraz

Więcej prostszych i trudniejszych gier planszowych znajdziesz na empik.com. Ale uwaga! To jedna z gier planszowych dla dorosłych, więc atmosfera będzie gorąca! To wciąga! Gwarantujemy, że na jednej prostej planszówce się nie skończy, a Ty z czasem przejdziesz do takich, które oferują znacznie bardziej skomplikowane reguły gry.