Odwiecznym dylematem każdej osoby, która chciałaby, aby jej upominek był trafiony, jest pytanie o to, jaki prezent kupić. Znalezienie odpowiedzi jest ważne szczególnie ważne, gdy osoba, która ma być obdarowana, posiada pasję, zwłaszcza sportową, która niejako ogranicza pozostałe pomysły na prezent z automatu czyniąc je mniej atrakcyjnymi. Odwracając jednak nieco tę sytuację, ów pasja może być tematem przewodnim przy wyborze sportowego prezentu!

 

pomysły na prezent empik

 

Pomysł na prezent dla sportowca – czym się kierować przy wyborze?

Najlepszy pomysł na prezent dla sportowca to taki, który będzie zgodny z zainteresowaniami danej osoby. Oczywiście, dokonując wyboru, należy kierować się nie tylko dyscypliną uprawianego sportu czy rodzajem aktywności, ale również preferencjami i możliwościami danej osoby.

Warto również zastanowić się, czy taki sportowy prezent ma sprawić radość bezpośrednio po rozpakowaniu, czy na jego użytkowanie osoba obdarowana będzie musiała jeszcze chwilę poczekać. Dotyczy to przede wszystkim sezonowych aktywności, które szczególnie chętnie uprawia się wiosną i latem.

 

sportowy prezent pod choinką

 

Różnorodność dostępnego na rynku sprzętu sportowego to istne eldorado, dla osób które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Ilość asortymentu jest jednak tak olbrzymia, że nie sposób przyjrzeć się nawet jej niewielkiej części. Z tego względu, aby nieco ułatwić wybór prezentu, przyjmując następujące kryteria warto podzielić sprzęt według ich przeznaczenia. Mogą to być np. sporty zimowe, aktywność outdoorowa letnia czy trening w pomieszczeniu.

Taki sposób postępowania pozwoli na zawężenie obszaru poszukiwań do kilku najpopularniejszych dyscyplin sportowych.

Sportowe prezenty – nasze propozycje

Biorąc pod uwagę, że prezent będzie wręczany w Święta Bożego Narodzenia, miłym akcentem byłoby, gdyby cieszył on swojego nowego właściciela w chwili rozpakowania. Zimowa pora to okres, kiedy ludzie aktywnie spędzający czas na dworze najczęściej jako formę aktywności wybierają narty lub deskę snowboardową. W związku z tym, idealną wręcz propozycją będzie zakup kasku Uvex Legend.

 

Kask antracytowy Legend Uvex

 

Poza tym, że jest to model znanej i cenionej w świecie sportów zimowych marki, jego zabudowana, lekka oraz zaawansowana technologicznie konstrukcja, zapewni nie tylko komfort, a także bezpieczeństwo na stoku, ale również będzie się ładnie prezentowała.

Kolejną propozycją, bez której nie powinno się wychodzić zimą z domu, nie tylko w celu uprawiania sportu, ale również codziennego przemieszczania się po mieście, jest wykonany z wełny merino buff Merino Heavyweight Neck Warmer. Jest to uniwersalny pomysł na prezent dla sportowca, niezależnie od jego wieku, płci czy rodzaju aktywności, jaki preferuje.

 

Komin Buff Merino Heavyweight Neck Warmer

 

Inny rodzaj sprzętu sportowego polecimy, gdy wręczony prezent będzie mógł poczekać z jego użytkowaniem na cieplejsze dni. Oczywistym jest, że wiosenno-letnia pogoda sprzyja różnego rodzaju aktywnościom i chociażby z tego względu warto rozważyć zakup podarunku, który pomimo tego, że w chwili wręczenia nie będzie mógł być od razu wykorzystany, to w kolejnych miesiącach z pewnością przyniesie mnóstwo radości.

 

Hulajnoga LucaLionelo

 

Łyżworolki Rollerblade Spark 84W czy hulajnoga Lionela Luca to propozycje dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na swobodnym szusowaniu po rowerowych ścieżkach i parkowych alejkach. Są to urządzenia, które z pewnością ucieszą młodszych jak i nieco starszych użytkowników bez względu na płeć.

 

Rolki Spark  Rollerblade

 

Deska SUP Enero to propozycja typowo letnia. I chociaż korzystanie z niej w grudniu jest niemożliwe, tak swobodne unoszenie się na wodzie, czy możliwość późniejszego przemierzania akwenów z pewnością wynagrodzi czas oczekiwania.

 

Deska Sup  dmuchana 115 kg Enero

 

Jeśli osoba obdarowywana jest wielbicielem futbolu, wówczas pomysł na prezent dla piłkarza jest oczywisty. Piłka nożna Adidas Rihla League Box z pewnością będzie trafionym prezentem. Doskonałym uzupełnieniem takiego rodzaju podarunku może być również torba sportowa Nike Brasila 9.5 XS.

 

Torba sportowa Brasilia 9.5 XS Nike

 

Odrębną kategorią prezentów dla sportowca są urządzenia służące do ćwiczeń pod dachem. To czy będzie to siłownia czy domowe zacisze nie ma tu większego znaczenia. Ilość dostępnego na rynku sprzętu pozwala przebierać w ofertach.

 

Piłka nożna Rihla League Box Adidas

 

Wielbiciele sportów siłowych z pewnością ucieszą się z zestawu hantli żeliwnych EB Fit czy ławki treningowej z modlitewnikiem Hop Sport HS-1055 Pro.

 

Zestaw Hantli  żeliwnych  w walizce 2x9,5kg EB Fit

 

Jeśli natomiast, ktoś preferuje sporty wytrzymałościowe, wówczas funkcjonalny trenażer rowerowy Elite QUBO FLUID, który poza możliwością utrzymania i wypracowania formy przez zimę, w późniejszym czasie również sprawi sporo radości.

 

Trenażer rowerowy QUBO FLUID Elite

 

Sportowy gadżet to prezent dobry na każdą okazję

Jeśli żadna z powyższych propozycji wydaje się nietrafiona, wówczas warto wdrożyć plan awaryjny. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zdecydowana większość sportowców, zwłaszcza mężczyzn, lubi elektronikę. Służy ona nie tylko do pomiarów, rejestrowania czy późniejszej analizy danych zebranych przez czujniki danego urządzenia, ale pełni również przydatną funkcję w życiu codziennym.

Gadżety sportowe na prezent to zdecydowanie uniwersalna i bezpieczna kategoria, którą warto się zainteresować. Jednym z takich produktów niewątpliwie jest zegarek sportowy Coros Apex Premium Multisport. Zachowując dobry stosunek jakości do ceny swoją funkcjonalnością z pewnością zadowoli niejednego wielbiciela sportów.

 

Zegarek sportowy Apex Premium  Multisport 42MM Coros

 

Więcej pomysłów na prezenty świąteczne zebraliśmy w dziale Prezentowniki. A porady sportowe oraz treningowe znajdują się w sekcji Trenuję.