Waga łazienkowa analityczna XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 XMTZC05HM

Marka:
Biały

Sprzedaje empik.com : 97,90 zł

97,90 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Aktywuj dodatkowe korzyści
Darmowe punkty odbioru
Darmowy kurier
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje .GrupaGSM : 105,50 zł

Sprzedaje AZE.tech : 107,00 zł

Sprzedaje Morele : 110,16 zł

Wszyscy sprzedawcy

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Waga łazienkowa XIAOMI Mi Body Composition Scale 2

Regularny pomiar wagi pozwoli w porę wychwycić tendencje do nadmiernego wzrostu lub spadku masy ciała i odpowiednio skorygować dietę oraz stopień aktywności fizycznej. Jeśli podejmujesz, albo planujesz podjąć kroki prowadzące do zmiany wagi - widoczne "czarno na białym" efekty będą motywacją do dalszych starań. Funkcje XIAOMI Mi Body Composition Scale 2, takie jak automatyczne włączenie i wyłączenie, pomiar masy mięśniowej pomogą uzyskiwać informacje o masie twojego ciała.


Waga analityczna

Znamienną cechą wag analitycznych jest bardzo dokładny pomiar masy ciała. Przyda się to użytkownikom, którzy regularnie dbają o swoją wagę i chcą śledzić nawet najmniejsze jej zmiany. Tego typu urządzenia często wyposażone są w funkcje, wykonujące pomiary które pozwolą uzyskać dodatkową wiedzę na temat kondycji naszego ciała. 
 Typ urządzenia XIAOMI Mi Body Composition Scale 2
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Typ urządzenia


Maksymalne obciążenie: 150 kg

Ten parametr określa maksymalny ciężar, jaki może zarejestrować urządzenie. Warto wybrać model wagi, którego górny pułap jest odpowiednio większy od masy użytkownika lub innych rzeczy, które będziemy ważyć. Długotrwałe obciążenie przekraczające limity sprzętu może doprowadzić do jego uszkodzenia. 
 Maksymalne obciążenie XIAOMI Mi Body Composition Scale 2
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Typ urządzenia


Komunikacja XIAOMI Mi Body Composition Scale 2:


Aplikacja mobilna

Wyniki swojego ważenia oraz innych pomiarów możesz wyświetlać i zapisywać na smartfonie. To praktyczny sposób, dzięki któremu informacje o formie fizycznej będą łatwo dostępne oraz uporządkowane. Aby aktywować tę funkcję wystarczy połączyć się z Wi-Fi lub Bluetooth, a następnie pobrać dedykowaną aplikację i sparować urządzenia.  
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


Zabezpieczenia XIAOMI Mi Body Composition Scale 2:


Automatyczne włączenie/wyłączenie

Po wejściu na wagę nastąpi automatyczne włączenie urządzenia, natomiast w określonym czasie po braku obciążenia - zakończenie działania. Ta funkcja pozwoli przedłużyć żywotność sprzętu, a także zredukuje koszty jego użytkowania (waga pobierze mniej energii/rzadziej trzeba będzie wymieniać baterie). 
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


Funkcje XIAOMI Mi Body Composition Scale 2:


Pomiar tkanki mięśniowej

Pozytywnym skutkiem aktywnego trybu życia jest zwiększona masa mięśniowa. Jeśli jej udział w całkowitej masie ciała jest duży, kierowanie się popularnym wskaźnikiem BMI może dać mylne wnioski. Duża ilość mięśni sprawia, że nieco wyższa waga od tej przewidzianej w indeksie wcale nie musi być sygnałem do rozpoczęcia odchudzania. 
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


Pomiar tkanki kostnej

Procentowy udział kości w całkowitej masie ciała jest zwykle stały i wynosi ok. 12-13,5%. Z wiekiem ta wartość sukcesywnie spada ze względu na proces demineralizacji postępujący w starzejącym się organizmie. Zbyt niska masa kości może być oznaką postępującej osteoporozy. 
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


Pomiar tkanki tłuszczowej

Masa ciała nie jest decydującym wyznacznikiem prawidłowo prowadzonej diety. Duże znaczenie mają też proporcje zawartości tłuszczu i mięśni w organizmie. Prawidłowy poziom tłuszczu powinien wynosić ok. 20-30% u kobiet oraz 10-20% u mężczyzn. Waga dokonuje takiego pomiaru przez wysyłanie w kierunku stóp nieodczuwalnych dla człowieka impulsów elektrycznych. Mięśnie wykazują dużo mniejszy opór na prąd, niż tłuszcz, co daje możliwość sprawdzenia wymienionych proporcji. 
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


Pomiar zawartości wody

Prawidłowy poziom wody w organizmie zależny jest od wieku i płci użytkownika, ale także od innych czynników, takich jak masa mięśniowa oraz klimat. Ciało dorosłej kobiety powinno zawierać ok. 50-55% wody, natomiast u mężczyzn jest to ok. 60-65%. Zmierzenie tego parametru za pomocą wagi pozwoli oszacować czy ilość wody w naszym organizmie mieści się w granicach normy. 
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


Pomiar BMI

Ten wskaźnik został opracowany już w 1832 roku przez belgijskiego naukowca - Adolfa Queteleta. Masa podzielona przez wzrost podniesiony do kwadratu daje nam określony wynik. Jego interpretacja na skali pozwala określić, czy waga ciała jest odpowiednia dla osoby o danym wzroście. To urządzenie może obliczyć nam wartość BMI bez korzystania z kalkulatora. 
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


Zapamiętywanie: do 16 użytkowników

To urządzenie może zapamiętać wyniki ważenia. Dzięki tej funkcji nie trzeba będzie ręcznie zapisywać historii pomiarów. System urządzenia automatycznie zachowa informacje o masie ciała oraz (w zależności od funkcji sprzętu) rezultaty innych pomiarów. Wgląd w zmianę wagi ciała na przestrzeni czasu ułatwi śledzenie progresu i ewentualne podjęcie decyzji o zmianie diety.  
XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 - Maksymalne obciążenie


ID produktu: 1235478826
Nazwa: Waga łazienkowa analityczna XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 XMTZC05HM
Marka: Xiaomi
Typ urządzenia: analityczna
Pamięć użytkowników: 16
Komunikacja urządzenia: aplikacja mobilna
Maksymalne obciążenie: 150 kg
Funkcje urządzenia: pomiar masy mięśniowej, pomiar tkanki kostnej, pomiar tkanki tłuszczowej, pomiar zawartości wody, wskaźnik masy ciała BMI, pamięć
Zabezpieczenia: automatyczne wyłączenie, automatyczne włączenie
Kolor: biały
Materiał: szkło
Kod producenta: XMTZC05HM
Głębokość produktu w [mm]: 300
Szerokość produktu [mm]: 300
Wysokość produktu [mm]: 25
Waga [g]: 2
Wyposażenie: waga
Gwarancja: 12 miesięcy
Certyfikaty, normy, atesty: CE
Indeks: 33877099
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.
średnia 4,8
5
785
4
91
3
19
2
3
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
204 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
06-06-2021 o godz 12:39 przez: Krakus | Zweryfikowany zakup
Świetna waga, bateria trzyma bardzo długo. Żeby w pełni korzystać z jej zalet koniecznie trzeba używać aplikacji xiaomi (mam pewne zastrzeżenia do aplikacji, wskazywane normy wagowe wydają się dziwne). W moim przypadku pomiar składu ciała prawdopodobnie pozostawia nieco do życzenia (zawsze wskazuje niedowodnienie, moim zdaniem nieprawidłowo). Powierzchnia szklana może nieco się rysować. Waga jest na gumowych nóżkach, przy przesuwaniu jej obawiałem się o uszkodzenie (bo nóżki dość mocno przylegają do podłoża), ale waga do dziś działa bez zarzutu. Polecam jako świetna waga do domu, ogromny plus za analizę wyników w aplikacji (wskazanie, czy waga jest prawidłowa przy naszym wzroście, jaka jest waga prawidłowa, wykres statystycznych wag dla osób w naszym wieku itp).
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
3/5
24-11-2020 o godz 08:18 przez: Tomasz Łojewski | Zweryfikowany zakup
Niestety waga zawyża i to sporo: przy 20 kg zawyża 150g, przy 60 kg zawyża 300g, przy 70 kg zawyża 500g, przy 110 kg zawyża 600g. Na plus wygląd i aplikacja oraz automatyczne dodawanie wagi do profilu w apce.. Ktoś pisał, że wadą jest trudność wyciągania z pod szafki - a inni się śmiali. No to teraz wiem o co chodzi. Waga ma tak budowę, że ją dwoma palcami nie chwycisz.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 3
5/5
27-08-2020 o godz 10:18 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Waga jest po prostu rewelacyjna! Bardzo dokladny pomiar ciężaru. Co do dokładności innych danych przy współpracy z MI FIT się nie wypowiadam, bo nie mam porównania. Mi wyszło, ze mam kiepski stosunek tłuszczu do mięśni i.... to prawda, bo podobnie to widze w lustrze. Materiały, wykonanie, design jak za taką cenę powala.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-04-2021 o godz 19:15 przez: Maciek | Zweryfikowany zakup
Przesiadłem się na "chińszczyznę" od Xiaomi z produktów z jabłkiem i nie dość że są w baaardzo atrakcyjnych cenach, to jeszcze działają i współpracują ze sobą cudownie - niezależnie od tego czy to jest smartfon, waga, smart band, czy szczoteczka soniczna - wszystko działa perfekt!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
11-02-2021 o godz 07:11 przez: Przemek | Zweryfikowany zakup
Świetna waga. Dokładnie waży, sparowana z aplikacją podaje skład tłuszczu w organiźmie, ilość wody, masę kostną i mięśniową, liczy BMI. Tylko głupia powiedziała mi, że gruby jestem... i starszy niż w metryce i tłuszczyku mam za dużo... także jak zasiedziałeś się w czasie pandemii musisz być na to gotowy - z drugiej strony może to być motywacją bo darmowa apka pokazuje statystyki zmiany masy w dłuższym okresie. W połączeniu z opaską może pomóc Ci schudnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-08-2020 o godz 15:06 przez: Wojciech Kuźma | Zweryfikowany zakup
Działa szybko i bezproblemowo, pokazuje dokładnie wszystkie parametry jakich oczekiwałem. Być może są dokładniejsze wagi, ale na moje potrzeby jest super. W aplikacji wszystko jest pokazane klarownie i prosto. Ilość informacji jest w zupełności wystarczająca i jest dobrym punktem odniesienia dla dalszych kroków w diecie i ćwiczeniach :) Szkoda tylko, że jak się ma tylko wagę jako jedyny produkt to wyświetla dużo zbędnych informacji w aplikacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-12-2022 o godz 11:25 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Spoko waga, ale aplikacja zacina sie, a wyliczenia to raczej bajer niz cokolwiek czym nalezy sie sugerować. Wyliczenia wagi idealnej dla mężczyzn to śmiech na sali, bo przy wzroście 183cm waga idealna to 72kg i nawet mając proporcjonalną sylwetkę, duży współczynnik mięśni to i tak wyskakuje nadwaga… jako bajer to waga jest ok, ale nic więcej. Lepsza jest najzwyklejsza waga łazienkowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-12-2021 o godz 10:00 przez: rifi77 | Zweryfikowany zakup
Z czystym sumieniem mogę polecić ta wagę każdej osobie, która chce kontrolować więcej, niż tylko jeden parametr związany z własnym ciałem. Z urządzenia korzystać może więcej osób, waga bezproblemowo rozróżnia je i zapisuje wyniki na telefonie odpowiedniej osoby (do pełnego wykorzystania możliwości konieczna jest instalacja specjalnej aplikacji na swoim telefonie).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-02-2021 o godz 16:21 przez: Valrog | Zweryfikowany zakup
Waga dokładna. Inne wskaźniki traktuje jako tylko miły dodatek do pomiaru wagi gdyż nie jest to główna funkcja urządzenia ani rzecz dla której to urządzenie kupiłem. Przez tydzień nie mam żadnych zarzutów oprócz tego, że by połączyć się z waga trzeba oprócz bluetooth włączyć lokalizacje w telefonie dlatego daje 4 a nie 5 gwiazdek. Ogólnie ujmując polecam zakup.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-10-2022 o godz 11:37 przez: Agata Tuszyńska | Zweryfikowany zakup
Funkcjonuje bez zarzutu, dobrze paruje się z opaską i telefonem. Nie spodziewam się,że analiza składu ciała jest zgodna ze stanem faktycznym, ale bardzo dobrze pokazuje zmiany zachodzące w czasie. Wspomaga samokontrolę i motywuje :) Plus za możliwość dodania w aplikacji kilku profili ważonych osób i dodatkowo opcja dla gości:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-02-2020 o godz 13:19 przez: piotrekkk86 | Zweryfikowany zakup
Nie porównując do innych tego typu urządzeń, spełnia po prostu moje oczekiwania. Ładna, solidnie wykonana, działa i współpracuje z aplikacją. Kwestia dokładności jest dla mnie niemożliwa do sprawdzenia. Pokazuje dane, i na oko nie różnią się od człowieka który na niej staje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2022 o godz 12:16 przez: Damian | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajna waga, fajna analiza która chyba rzeczywiście działa. W przeciwieństwie do innych tańszych wag diagnostycznych ta nie chce robić analizy kiedy człowiek staje na nią w skarpetkach lub klapkach więc to już duża przewaga 😉 Ogólnie wszystko na plus.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2022 o godz 14:33 przez: Bulak | Zweryfikowany zakup
Używam ją od Tygodnia. Sprawdza się doskonale. Jedna wada, to brak polskiej instrukcji, dlatego trochę trwało znalezienie przyczyny braku automatycznego zapisu danych w aplikacji. Trzeba włączyć lokalizację. W obcojęzycznych instrukcji też tego nie było.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-09-2020 o godz 15:04 przez: jokerka | Zweryfikowany zakup
Na tę chwilę sprawdza sie świetnie, przed zakupem warto tylko pamiętać o konieczności dokupienia 4 baterii AAA ;) Bezproblemowo łączy się z apką i pokazuje wszystkie wskaźniki jakie były wymienione w opisie aplikacji. Do tego ładna i lekka ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2021 o godz 19:10 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
To już moja druga waga. W tej cenie nie ma lepszej. Jedna w jednym mieszkaniu, druga w drugim. Z aplikacją dedykowaną Mi Fit dobrze działa. Gdyby był czarny kolor to i na prezent rodzicom bym kupił. Duży plus za ważenie lekkich przedmiotów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
15-09-2021 o godz 20:23 przez: Krzysztof | Zweryfikowany zakup
Mierzy, waży, łatwo się łączy z smartfonem. Wskazania wagi wydają się być bardzo poprawne, co do pozostałych wskazań, ilość tłuszczu, masa kośća nie wypowiadam się, bo nie mam porównań z innymi bardziej profesjonalnymi urządzeniami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-12-2019 o godz 09:04 przez: ivaldir | Zweryfikowany zakup
Waga dokładna, fajnie że jest aplikacja MiFit dzięki której nie trzeba zapisywać wyników na karce :) wiadomo że nie będzie super dokładnych wyników jak w wagach specjalistycznych po 1000 zł ale dla mnie jest wystarczająca. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-02-2020 o godz 10:21 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo mi się podoba ten produkt. Bardzo szybko łączy się z aplikacją i pokazuje parametry bardzo zbliżone do tych mierzonych u dietetyka. Polecam ten produkt z czystym sumieniem. PS. do aplikacji dołączoną mam też opaskę Xiaomi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-12-2021 o godz 00:18 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Waga bardzo ładna, podająca dodatkowe dane. Potrafi zmotywować- wskazało u mnie wiek ciała jako 38, podczas gdy mam 22. To, że ważę kilka kilo za dużo tak do mnie nie trafiało, jak chęć "zmniejszenia" sobie wieku w aplikacji...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2020 o godz 19:42 przez: Łukasz | Zweryfikowany zakup
Działa bez zarzutu, łatwo się łączy z aplikacją, dane można uznać za wiarygodne, oczywiście nie porównując z profesjonalnym sprzętem. Do codziennego użytku i kontroli zmiany składu własnego ciała jak najbardziej polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego