Standardowa hulajnoga rekreacyjna dla dziecka czy dorosłego przystosowana jest do jazdy po równej i gładkiej nawierzchni. Jeżeli jednak zabierzemy taki sprzęt na rampy czy tor, większe obciążenia mogą szybko zniszczyć nawet solidną konstrukcję hulajnogi. Tutaj wkraczają bardziej wytrzymałe modele, gotowe na przeciążenia i uderzenia. Jaka hulajnoga wyczynowa do 200 zł będzie dla odpowiednia? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze i poznaj polecane modele.

 

Hulajnogi wyczynowe

 

Czym wyróżnia się hulajnoga wyczynowa?

Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec różnice między typową hulajnogą rekreacyjną a modelem wyczynowym. Nic w tym dziwnego, ponieważ najważniejsze aspekty solidnej hulajnogi wyczynowej kryją się w jej konstrukcji. Mowa chociażby o wykorzystaniu trwalszych materiałów, zarówno jeśli chodzi o podest czy kierowcę, jak i w przypadku kółek.

Dużo łatwiej będzie rozszyfrować, która hulajnoga jest wyczynowa, jeśli porównamy ich wagę. Najlepsze hulajnogi wyczynowe wykonane są ze stopu aluminium bądź stali, co oznacza, że ważą około 3-4 kg. Można więc łatwo zauważyć, że cięższy model będzie właśnie tym, na którym możesz wykonać barspin czy tailwhip.

Przy wszelkiego rodzaju akrobacjach kluczowe jest bezpieczeństwo użytkownika. Dlatego oprócz stabilnej konstrukcji, która wytrzyma większe obciążenie, trzeba zadbać również o dobre gripy kierownicy oraz antypoślizgowy podest. Dzięki temu łatwiej zapanujesz nad hulajnogą, a i ewolucje na niej powinny być nieco łatwiejsze.

Na koniec wrócimy jeszcze do konstrukcji. Jedna z uniwersalnych zasad wytrzymałych przedmiotów mówi: im mniej części, tym lepiej. Najlepsze hulajnogi wyczynowe składają się zaledwie z kilku elementów, które na dodatek są ze sobą znakomicie zespolone. Dodatkowe śruby i innego rodzaju wzmocnienia będą z pewnością wpływać na żywotność hulajnogi.

 

Hulajnogi wyczynowe do 200 zł

 


Zainteresował cię temat? Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule „Hulajnoga wyczynowa – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Najlepsza hulajnoga wyczynowa do 200 zł – ranking

Czas poszukać pożądanych cech w poszczególnych modelach. Wzięliśmy pod uwagę sprzęt w podstawowym budżecie, który z pewnością sprawdzi się w przypadku początkujących oraz średniozaawansowanych użytkowników. Droższe czy też spersonalizowane hulajnogi pozostawiamy doświadczonym entuzjastom. Dlatego skupiamy się na tym, jaka będzie najlepsza hulajnoga wyczynowa do 200 zł. Oto nasze propozycje:

  • Hulajnoga wyczynowa Movino Tyro

Na początek hulajnoga wyczynowa przeznaczona dla użytkowników, mających między 135 a 152 cm wzrostu (hulajnogi wyczynowe nie są regulowane, dlatego trzeba pamiętać o odpowiednim doborze rozmiaru). Jest to więc sprzęt dla młodszych użytkowników, stąd niewątpliwym plusem będzie waga hulajnogi – niespełna 3 kg.

 

hulajnoga wyczynowa do 200 zł

 

Movino Tyro jest nisko zawieszona, co również będzie ułatwieniem zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Dodatkowo podest nie zawiera ostrych krawędzi. W hulajnodze znajdziemy sprawdzony system hamulcowy Flex Brake, a aluminiowa obejma mocowana jest na 3 śruby, co gwarantuje wytrzymałość sprzętu. W sprzedaży dostępna jest również edycja Tyro BLACK z oryginalną grafiką na podeście.

 

Hulajnoga wyczynowa MOVINO TYRO

 

  • Hulajnoga wyczynowa Movino Nitro

Nitro to jeden z najpopularniejszych modeli hulajnóg wyczynowych do 200 zł dla początkujących. Podobnie jak w przypadku Tyro, podest pozbawiony jest ostrych krawędzi, dzięki czemu to idealny sprzęt do nauki tailwhipów, bez obaw o kostki. Movino Nitro to hulajnoga dedykowana najmłodszym użytkownikom, dlatego wykonano ją w pełni z aluminium, łącząc tym samym trwałość z lekkością. Plusem tego modelu jest także fakt, że z racji dużej popularności bez problemu znajdziesz do tej hulajnogi części zamienne.

 

Movino, Hulajnoga wyczynowa, Nitro

 

  • Hulajnoga wyczynowa Spokey Revert Basic Step One

Model Revert Basic Step One promowana jest jako sprzęt dla początkujących użytkowników. Jednak porównując parametry hulajnogi, śmiało można polecić ją również bardziej zaawansowanym miłośnikom trików. Podstawową zaletą tego modelu jest wytrzymałość. Połączenie aluminium ze stalą to optymalne zestawienie dla wyczynowego sprzętu.

Za bezpieczeństwo odpowiada antypoślizgowy podest, gripy odporne na pęknięcia oraz skuteczny hamulec nożny. Ponadto Revert Basic Step One wykorzystuje, podobnie jak pozostałe wymienione modele, łożyska w klasie tolerancji ABEC-9 do kół 100 mm. Jest to zatem wytrzymały sprzęt, który sprawdzi się w niejednym skateparku. Wysokość kierownicy od podłogi wynosi 82 cm. Pamiętaj, żeby wymiary hulajnogi były dokładnie dopasowane do wzrostu użytkownika.

 

Spokey, Hulajnoga wyczynowa, REVERT BASIC STEP ONE

 

  • Hulajnoga wyczynowa SMJ Sport Rock Rider

Podobnie jak Spokey, również SMJ Sport Rock Rider wykorzystuje w swojej konstrukcji połączenie aluminium oraz stali. Efektem jest wytrzymała, ale jednocześnie stosunkowo lekka hulajnoga wyczynowa do 200 zł. Wysokość tego modelu to 72 cm, zatem dedykowana jest młodszym użytkownikom. Hulajnoga pozwala rozwijać niezłe prędkości, dlatego została wyposażona w stalowy hamulec nożny oraz antypoślizgowy podest, dzięki którym łatwiej zapanować nad sprzętem. Hulajnoga jest kompaktowa i świetnie nadaje się na początek przygody z wyczynowymi modelami.

 

SMJ Sport, Hulajnoga wyczynowa, Rock Rider

 

Kiedy warto zdecydować się na hulajnogę wyczynową?

Skoro wiesz już, jaką hulajnogę wyczynową do 200 zł wybrać, warto również wiedzieć, kiedy najlepiej zamienić rekreacyjny sprzęt na bardziej zaawansowany. Wbrew pozorom często ten moment przychodzi bardzo szybko. Dotyczy to przede wszystkim najmłodszych użytkowników, którzy po opanowaniu podstawowych funkcji hulajnogi, szybko chcą poznać kolejne możliwości tego sprzętu. Dlatego znając charakter dziecka, być może warto od razu zainwestować w nieco mocniejszy zestaw, żeby z czasem nie ponosić ponownego wydatku, kiedy rekreacyjny sprzęt nie sprosta oczekiwaniom właściciela.

Warto też pamiętać, że nawet najlepsza hulajnoga wyczynowa do 200 zł nie sprawi, że od razu opanujemy wszystkie triki. Jeśli jednak będziemy na tyle wytrwali, żeby się tego nauczyć, z pewnością hulajnoga wyczynowa ułatwi trening.


Szukasz modeli z wyższej półki cenowej? Koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami:


Nawet niedroga hulajnoga wyczynowa może okazać się świetnym sprzętem do wykonywania trików. Kupując sprzęt, nie zapomnij o zestawie ochraniaczy i kasku, bez których lepiej nie wjeżdżać na rampę. A po więcej podobnych poradników zapraszamy do działu Trenuję.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock

Zdjęcia w tekście: mat. promocyjne Movino