To już 10 lat odkąd Marek Sierocki rozpoczął serię płyt „Marek Sierocki przedstawia: I Love…”. Przez ten czas zapoznawał słuchaczy z najciekawszymi utworami m.in. lat 80., 90., hitami muzyki polskiej, włoskiej, francuskiej czy niezapomnianymi utworami tanga, ballad, rock and rolla.
Nam zdradził czego sam najchętniej słucha. Jakie są hity muzyczne lata 2019 na playliście Marka Sierockiego? Przeczytajcie i posłuchajcie TOP 7.

 

Playlista Marka Sierockiego

 

  1. „Hey DJ” - Meghan Trainor, Sean Paul i CNCO

Pierwsze miejsce na mojej playliście zajmuje „Hey DJ”. To utwór z mojej najnowszej składanki „I Love Latino 2”. Lubię latynoskie klimaty, szczególnie te utrzymane w rytmie reggaeton. Meghan Trainor i Sean Paul to gwiazdy gwarantujące najwyższy poziom, a do tego jeszcze młodzieńcza energia boysbandu CNCO! Kołyszące taneczne rytmy.

 

  1. Tucson Train” - Bruce Springsteen

Bruce Springsteen w znakomitej formie. To kawałek z jego dziewiętnastego studyjnego albumu. Na płycie „Western Stars” dominują balladowe klimaty. Świetne orkiestrowe aranżacje. Można słuchać bez końca.

 

  1. „Africa Speaks” – Carlos Santana

Tytułowy utwór z najnowszej płyty mistrza gitary Carlosa Santany. Połączenie katyńskich i afrykańskich klimatów dało niezwykle interesujący efekt końcowy.

 

  1. „Bitch I'm Loca” - Madonna

„Bitch I'm Loca” to kawałek z najnowszej płyty Madonny – „Madame X”. Towarzyszy jej jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki Latino - Kolumbijczyk Maluma. Świetny miks elektroniki i klimatów latino.

 

  1. „From Here To Eternity” - Giorgio Moroder

Uwielbiam wracać do nagrań mistrza Morodera z lat 70. To tytułowy kawałek z jego drugiego solowego albumu z 1977 roku. Syntezatory, vocoder, żywa gitara i perkusja w najlepszym wydaniu. Moroder sprzed lat to wciąż inspiracja dla współczesnych twórców electro.

 

  1. „On The Beach” - Chris Rea

Najsłynniejszy wakacyjny hit kompozytora, gitarzysty i wokalisty o charakterystycznym zachrypniętym głosie. „On The Beach” to tytułowa piosenka z albumu wydanego w 1986 roku. W gorące letnie wieczory niepowtarzalny głos Rea jest jak orzeźwiający łyk wody.

 

  1. „I Don't Care” - Ed Sheeran i Justin Bieber

Playlistę zamyka niezwykła współpraca. Połączone siły dwóch wielkich gwiazd światowego show businessu przyniosły niesamowity efekt. Ta piosenka już po pierwszym przesłuchaniu wpada w ucho. Tego lata mogę co chwile wracać do utworu „I Don't Care”.