Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka SanDisk

SanDisk - czołowy producent urządzeń do przechowywania danych

SanDisk Corporation to amerykański producent urządzeń pamięci masowej Flash oraz oprogramowania. Firma powstała w marcu 1988 roku i została założona przez dr Eli Harari w niewielkim biurze w Kalifornii. W czerwcu tego samego roku do zespołu Harari dołączyło jeszcze dwóch specjalistów z dziedziny technologii pamięci masowych: Jack Yuan i Sanjay Mehrotra, którzy zostali współzałożycielami firmy. Nazwa marki, SanDisk, powstała na podstawie pomysłu jednej z córek Harari, która zasugerowała, aby brzmiała ona “wesoło i pogodnie”. Przez kilka lat działalności posługiwano się więc nazwą SunDisk, która w 1995 roku została oficjalnie zmieniona na SanDisk.

Szeroki asortyment produktów do przechowywania danych

W ciągu 25 lat firma SanDisk uzyskała status lidera w produkcji nośników danych, która zmieniła dzisiejszy przemysł elektroniczny. Jej główna siedziba zlokalizowana jest w Milpitas w Kalifornii, a firma posiada ponad 260 000 punktów sprzedaży w ponad 100 krajach świata i jedne z największych zakładów produkcyjnych na terenie Chin i Japonii.

W 2014 roku Eli Harari został uhonorowany Narodowym Medalem Technologii i Innowacji przez prezydenta Baracka Obamę za jego osiągnięcia w rozwoju nowoczesnych technologii. Firmę wielokrotnie wyróżniono także w jednym z najbardziej prestiżowych rankingów „Top 100 Innovators” nagradzających najbardziej innowacyjne firmy na świecie na podstawie szeregu wskaźników związanych z patentami.

W 2016 roku firma SanDisk została przejęta przez Western Digital Corporationświatowego lidera w produkcji dysków twardych. Oficjalnym dystrybutorem wyrobów SanDisk w Polsce jest firma CSI.

Oferta SanDisk

Marka SanDisk oferuje szeroki wybór kart pamięci oraz dysków SSD. W asortymencie firmy dostępne są również wysokiej jakości dyski USB, odtwarzacze MP3, bezprzewodowe pamięci i czytniki. Firma SanDisk posiada ponad 5000 patentów i jako jedyna marka na świecie dysponuje prawami do produkcji i sprzedaży wszystkich głównych formatów kart pamięci.

Karty pamięci SanDisk do telefonów, laptopów, aparatów fotograficznych i kamer cyfrowych odznaczają się dużą pojemnością i prędkością odczytu, pozwalając na przechowywanie wszystkich multimediów w jednym miejscu i ich szybkie uruchamianie. Klasa prędkości UHS-I umożliwia obsługiwanie ciężkich plików takich, jak nagrania 3D i Full HD. Karty pamięci SanDisk charakteryzują się także niewielkim rozmiarem, co pozwala na łatwe i wygodne przechowywanie karty w portfelu lub w kieszeni. Niektóre modele gwarantują także odporność na wilgoć, wstrząsy, a nawet promieniowanie rentgenowskie, co czyni te produkty wyjątkowo trwałe w zapisywaniu i odczytywaniu danych.  

więcej