Strefa marki

Marka Iiyama

Iiyama Corporation to japoński producent monitorów komputerowych, ekranów wielkoformatowych oraz wysokiej jakości sprzętu gamingowego. Firma powstała w 1973 roku pod nazwą Iiyama Electric Co Ltd i została utworzona przez młodego przedsiębiorcę Kazuro Katsuyama w mieście Iiyama położonym na japońskiej wyspie Honsiu. Dzisiejsza, główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Tokio, a marka Iiyama może poszczycić się statusem lidera o międzynarodowym zasięgu w branży elektronicznej.

Historia marki Iiyama

Trzy lata po założeniu firmy, marka wypuściła na rynek swoje pierwsze odbiorniki telewizyjne. Początkowo były to telewizory czarno-białe, a od 1980 roku - kolorowe. W kolejnych latach działalności Iiyama skupiła się na produkcji monitorów przeznaczonych do różnych zastosowań. W 1986 roku powstały pierwsze 15-calowe kolorowe monitory Iiyama, a w 1989 producent stworzył 21-calowe monitory, spełniające normę MPR pod względem ilości promieniowania.

W 1990 roku Iiyama otworzyła swój oddział w Filadelfii, w Stanach Zjednoczonych, a rok później powstała centrala dystrybucyjna w Amsterdamie. Firma stale poszerzała swoją działalność otwierając kolejne oddziały we Francji, w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Polsce i Czechach.

W 1999 roku marka Iiyama zaprezentowała kompletną paletę 17-, 19- i 22-calowych monitorów z kineskopem Diamondtron NF o idealnie płaskiej powierzchni ekranu. Jest też pierwszą marką, która zaoferowała polskim konsumentom innowacyjne monitory z dostępem do czujnika ruchu i czujnika natężenia światła.

Oferta marki Iiyama

W ofercie marki można znaleźć różne rodzaje monitorów komputerowych Iiyama, w tym monitory dotykowe, monitory wielkoformatowe oraz specjalistyczne monitory dla graczy.

  • Monitory dotykowe Iiyama Prolite oparte są na technologii dotykowej IR. Szklany front odporny jest na zarysowania i oferuje doskonałą jakość obrazu oraz płynną i precyzyjną reakcję na dotyk rysikiem, palcem lub nawet dłonią w rękawiczce.
  • Monitory dla graczy 4K Iiyama charakteryzują się czterokrotnie większą ilością pikseli w porównaniu do rozdzielczości Full HD, przez co gwarantują najwyższą jakość obrazu i wyświetlenie większej ilości detali.
  • Urządzenia marki Iiyama, dzięki swojej innowacyjności, precyzji i wysokiej jakości wykonania zbierają pochlebne opinie wśród użytkowników i recenzentów sprzętu elektronicznego na całym świecie.
więcej