Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Kolor
Materiał
  • więcej

Hamaki turystyczne

W naszym asortymencie znajdują się hamaki turystyczne m.in. marki Nils Camp, Kontext, Sapphire, Hi-Tec, Aptel, ENO, Bushmen, Ticket to The Moon, czy Naturehike. Umożliwiają one relaks w domu, ogrodzie, w lesie czy na biwaku.

Co charakteryzuje hamak turystyczny?

Hamaki turystyczne są przeznaczone do zawieszenia między dwoma elementami, np. drzewami. Tworzy się je z różnych, wytrzymałych materiałów, m.in. tafty nylonowej, poliestru czy bawełny. Lekki hamak turystyczny wykonany jest najczęściej z nylonu i może ważyć nawet poniżej 150 gramów.

Hamak turystyczny dwuosobowy powstaje z szerszego materiału, co zapewnia wygodę każdemu użytkownikowi. Producenci zwykle podają wartość udźwigu, która zależy od zastosowanej tkaniny i splotu. Najczęściej hamaki turystyczne wytrzymują obciążenie do 120 kg, 130 kg lub 150 kg.

Hamak turystyczny wodoszczelny

Wodoszczelny hamak turystyczny wykonany jest z materiału odpornego na wilgoć, co przedłuża jego trwałość. Niektóre hamaki turystyczne zbudowane są z podwójnego materiału, pomiędzy który można dodatkowo włożyć folię NRC, chroniącą przed chłodem.

Wyposażenie hamaków turystycznych

Niektóre modele posiadają przełącznik, umożliwiający dostosowanie pozycji hamaka turystycznego do trybu relaksu lub spania. W zestawie znajduje się worek lub przenośna torba, do których  można przed podróżą zapakować hamak turystyczny wraz z akcesoriami. Niektóre modele mają drążki aluminiowe lub stelaż z drewnianej belki, który utrzymuje konstrukcję materiału.

Można spotkać mocowanie hamaków turystycznych za pomocą lin, taśm oraz z wykorzystaniem karabińczyków. Niektóre zaczepy są specjalnie tworzone w taki sposób, aby chronić korę drzew, na których hamak turystyczny będzie zawieszony. Kieszeń na podręczne rzeczy doczepiona do hamaku pozwala spakować najpotrzebniejsze drobiazgi, np. latarkę, telefon czy dokumenty.  

Hamak turystyczny z moskitierą

W celu zapewnienia ochrony przed owadami można zaopatrzyć się w hamak turystyczny z moskitierą. Jest to doczepiana gęsta siatka stworzona z lekkiego, delikatnego materiału. Konstrukcja moskitiery chroni m.in. przed komarami, meszkami, mrówkami czy kleszczami. Istnieją siatki montowane tylko nad hamakiem lub też takie, które zabezpieczają go z każdej strony.

Zapoznaj się z naszą ofertą hamaków turystycznych i wybierz model, który spełni twoje potrzeby.

więcej

Przeczytaj więcej artykułów o hamakach turystycznych

Wszystkie artykuły