„Eksplodujące kotki”

Ta propozycja przeznaczona jest dla graczy od dwunastego roku życia. Można powiedzieć, że „Eksplodujące kotki” to bezpieczna odmiana… rosyjskiej ruletki! Idealnie sprawdzą się na imprezy i dostarczy niezapomnianych emocji. Dobieramy w niej karty, a jeśli ktoś natrafi na eksplodującego kota – ginie i kończy udział w zabawie. I tak do wyłonienia zwycięzcy. Po drodze jednak możemy trafić na mechanizmy chroniące przed odpadnięciem. Laserowy wskaźnik lub kanapka z kocimiętką to prawdziwe skarby!

 

Gra towarzyska „Eksplodujące Kotki” Rebel

 

„Nemesis”

Jeśli lubicie horrory, a jednym z waszych ulubionych tytułów jest „Obcy”, koniecznie musicie sięgnąć po planszówkę „Nemesis”. Jest to kooperacyjna gra, w którą zagrać będą mogli wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia. Przeniesie was ona na statek kosmiczny, na którym właśnie zostaliście wybudzeni z hibernacji. Coś niepokojącego dzieje się wokół. Na pokładzie są bowiem krwiożerczy intruzi, dybiący na wasze życie. Aby przetrwać, musicie współpracować, choć w chwili największego zagrożenia będziecie musieli podjąć decyzję, czy oszukać i poświęcić towarzysza, aby samemu przeżyć. Tylko czy później nie wykończą was wyrzuty sumienia?

 

Gra przygodowa „Nemesis” Rebel

 

„Fallout Shelter”

„Fallout” to popularna seria gier komputerowych, z których pierwsza część wydana została w listopadzie 1997 roku. Przenosi nas ona do postapokaliptycznego świata, zniszczonego przez fuzję nuklearną. Każdy, kto miał okazję w nią zagrać, zapewne doskonale pamięta słynną Kryptę 13, w której rozpoczyna się cała przygoda. Jak to często bywa, sława jaką zyskała produkcja, sprawiła, że powstały różne, związane z nią rzeczy, w tym m.in. figurki, książki, komiksy czy właśnie gra planszowa. Jest ona przeznaczona dla osób powyżej 14 roku życia i przenosi nas właśnie do jednej z Krypt, gdzie rywalizujemy ze współgraczami o stanowisko nadzorcy. Aby je zgarnąć, będziemy musieli radzić sobie z różnymi zagrożeniami, zarządzać surowcami oraz bronić mieszkańców. Gra oddaje niezwykły, klaustrofobiczny klimat uniwersum.

 

Gra strategiczna „Fallout Shelter” Rebel

 

„Dylemat Wagonika”

Przechodzimy do tytułów, które, z różnych powodów, przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Pierwszym z nich jest „Dylemat Wagonika”. Zapewne wielu z was słyszało o słynnym logicznym eksperymencie etycznym sformułowanym przez Nietzschego, w którym to musimy zdecydować, ile osób zginie pod torami pociągu. Właśnie tego typu zagadnienia będzie stawiać przed nami wspomniany tytuł. Pora więc na filozoficzne rozważania połączone z krwawą jatką! To jakie decyzje podejmiecie?

 

Gra towarzyska „Dylemat  Wagonika” Rebel

 

„Podaj Dalej! Bez cenzury”

Jeśli szukacie gry imprezowej, to polecamy wam „Podaj Dalej! Bez cenzury”. Jej zasady są niesamowicie proste. Bawicie się w głuchy telefon, tyle że zamiast szeptać sobie hasło do ucha, tworzycie rodzaj kalamburów. Pierwsza osoba czyta w tajemnicy hasło, a następnie stara się je narysować i przekazać kolejnemu graczowi. Ten z kolei ma napisać, co zobaczył na kartce i puścić do następnej osoby, by ta znów wzięła się za rysowanie. Na końcu należy odczytać, co nam z tego wszystkiego wyszło. A czemu jest to wersja dla dorosłych? Powiemy tylko, że papier jest cierpliwy i zostawiamy resztę waszej wyobraźni.

 

Gra towarzyska „Podaj Dalej!  Bez cenzury” Rebel

 

„Gierki małżeńskie”

Uważacie, że jesteście parą idealną i do tego znacie się na wylot? Sprawdźcie się więc w „Gierkach małżeńskich”! Ta planszówka zilustrowana została przez słynnego artystę Andrzeja Mleczkę i z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń – pozwoli też na rywalizację z innymi parami.

 

Gra towarzyska „Gierki małżeńskie” MDR Dystrybucja

 

„Karty Dżentelmenów”

Na koniec zostawiliśmy dla was prawdziwą klasykę gatunku! Oto „Karty Dżentelmenów”, czyli znakomita karciana gra imprezowa, do której potrzebny będzie dystans oraz spore poczucie humoru, w tym także tego czarnego. Zasady nie są skomplikowane. Jedna osoba czyta tekst, często będący pytaniem, a pozostałe w odpowiedzi wykładają swoje karty z hasłami, które według z nich będą najzabawniejsze. Następnie wybierany jest zwycięzca rundy, który otrzymuje punkt. Pamiętajcie jednak, że nie każdy musi pokochać tę grę. Wiele haseł może wywołać mieszane uczucia.

 

Gra towarzyska „Karty dżentelmenów” Kojar

 

Więcej propozycji planszówek dla starszych i młodszych graczy znajdziecie w dziale Gram.