Magia może kojarzyć się nam z czymś dobrym, ale też bardzo złym. Niektórzy wierzą, że w wielu przedmiotach kryje się magiczna moc. Przypisuje się ją również ciałom niebieskim. Czy czary istnieją naprawdę?

Zaklęta moc Słowian

Wiele słowiańskich tradycji ma korzenie sięgające do bardzo odległych czasów, starszych niż początki Chrześcijaństwa. Choć sami należymy do tej grupy etnicznej, często niewiele wiemy na temat przesądów i wierzeń, które niegdyś były powszechnie praktykowane w Europie Wschodniej. Co ciekawe, niektóre przetrwały do dziś. Dlatego tym ciekawsza może być dla nas książka Nataszy Helvin „Rosyjska czarna magia”, która jest zbiorem informacji na temat czarnoksięskich nauk Słowian. Na bazie zbadanej literatury, ludowych opowieści oraz własnych doświadczeń, autorka przedstawia nam zasady czarnej magii, zbiór zaklęć, a także szczegółowe opisy słowiańskich rytuałów.

 

„Rosyjska czarna magia”  Natasha Helvin

 

Helvin to fascynująca postać. Urodziła się w Związku Radzieckim jako czarownica w piątym pokoleniu i od zawsze interesowała się okultyzmem, czarną magią czy voodoo. Jest też autorką innej książki poświęconej magii naszych przodków. „Słowiańska magia w praktyce” będzie miała swoją premierę w marcu. Znajdziemy w niej około 300 zaklęć, które mogą nam pomóc, ale też zaszkodzić. Warto poczekać jeszcze chwilę na ten czarodziejski przewodnik.

Magiczne przedmioty Richarda Webstera

Richard Webster parał się w życiu wieloma zajęciami związanymi z czarami. Był magikiem, hipnotyzerem oraz hipnoterapeutą. Powszechnie znany jest ze swoich zdolności parapsychicznych. Do rytuałów wykorzystuje różnego rodzaju narzędzia. Wśród nich są amulety i talizmany, które kryją w sobie ogromną moc. Zazwyczaj mają nas chronić i odpędzać złe siły. Trzeba ich jednak należycie używać i znać sposoby na skorzystanie z dobrej energii artefaktów. W odkryciu ich mocy mogą pomóc dwie książki Webstera. „Amulety i talizmany” to poradnik po świecie magicznych przedmiotów i ich energii. Dowiemy się z niego jak dobierać amulety zgodnie z ich przeznaczeniem, a także naszymi potrzebami.

 

„Amulety i talizmany. Jak wybierać, tworzyć i korzystać  z mocy magicznych przedmiotów”  Richard Webster

 

Najnowsze dzieło Webstera to „Magia wahadełka. Jak zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi”. Znany hipnotyzer nieraz korzystał z tego narzędzia i w charakterystycznym dla siebie gawędziarskim stylu wyjaśnia, jak ten niepozorny przedmiot może pozwolić skontaktować się z siłami nadprzyrodzonymi. Jak się okazuje, wahadełko może być pomocne także w rozwiązywaniu codziennych problemów: odnajdywaniu zgubionych rzeczy lub pozbywaniu się napięcia.

Co zobaczymy, patrząc w księżyc? A może odpowiedź dadzą runy?

Astrologia nieoderwalnie kojarzona jest z magią. Moc zaklęta w ciałach niebieskich jest bardzo silna, dlatego lepiej nie ignorować tego, co możemy wyczytać z gwiazd, ruchu planet czy księżyca. A to właśnie ziemski satelita jest głównym bohaterem książki „Księżyc. Znaczenie i interpretacja” Elżbiety Kłobus. Autorka bada właściwości księżyca, opisuje jego progresje, tranzyty oraz aspekty w horoskopie.

 

„Księżyc. Znaczenie  i interpretacja. Astrologiczne wsparcie w Twoim życiu, rodzinie i relacjach”  Elżbieta Kłobus

 

Ten tytuł to nie tylko zbiór wiedzy astronomicznej, ale też wciągający przewodnik po astrologii, która od wieków fascynuje wiele osób na całym świecie. Czy ruch ciał niebieskich faktycznie może wpłynąć na nasz los?

Była już mowa o magii słowiańskiej, dlatego teraz przenieśmy się do kultury nordyckiej, dla której jednym z najważniejszych sposobów na czynienie magii były runy. Książka „Runy – najskuteczniejsze rytuały i zaklęcia magii skandynawskiej” to kompendium wiedzy na temat nordyckich wierzeń, mitologii oraz czarów stosowanych przez wikingów. Znajdziemy tu wiedzę na temat wróżenia z run, a także praktyczne wskazówki do tego, jak praktykować szamanizm. Ten zbiór informacji na temat run spisała w książce Freya Aswynn, która jest także medium i ponoć przeżyła spotkanie z samym Odynem.

 

„Runy – najskuteczniejsze rytuały i zaklęcia magii skandynawskiej. Jak poprawić relacje, wzmocnić zdrowie i osiągnąć upragniony cel”  Freya Aswynn

 

Bez względu na to, czy wierzycie w magię czy nie, warto sięgnąć po te książki, ponieważ poza samymi czarami, to bogate źródła wiedzy na temat kultur, historii oraz mocy ludowych wierzeń. Każda z nich przedstawiona jest w popularnonaukowy sposób, więc nawet jeśli nigdy nie słyszeliście o rosyjskiej czarnej magii czy nordyckich runach, możecie zagłębić się w ten fascynujący świat.

Jeśli chcecie dalej czytać o swoich ulubionych gatunkach literackich, koniecznie zajrzyjcie na stronę Empik Pasje. Magazyn Online do działu poświęconego pasji do książek.

 

książki i komiksy empik pełna oferta

 

Źródło zdjęcia okładkowego: Shutterstock