Często bywa tak, że posiadaczki prostych włosów pragną loków, a dziewczyny z lokami codziennie prostują swoje włosy. Producenci urządzeń do stylizacji zdają sobie sprawę z istnienia tej zależności. Właśnie dlatego na rynku znajdziemy ogrom urządzeń pomagających w tworzeniu perfekcyjnych fryzur. Jaką prostownicę do włosów wybrać? Zobacz nasz ranking prostownic do 200 zł z najlepszymi urządzeniami pozwalającymi uzyskać lśniące i idealnie proste włosy. Zdradzamy również, na co zwrócić uwagę, wybierając dobrą prostownicę.

Czy warto sięgnąć po prostownicę ze średniej półki?

Rozstrzał cenowy prostownic jest naprawdę spory i możemy znaleźć zarówno modele za kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych. Najtańsze prostownice zazwyczaj długo się nagrzewają i nie posiadają dodatkowych funkcji. Co więcej, jakość płytek grzejnych może budzić pewne wątpliwości. Topowe modele to zaś prostownice oferujące wiele dodatkowych funkcji, z których w większości skorzystają profesjonalni styliści. Do codziennego użytku w domowym zaciszu warto postawić na coś pomiędzy.

Średnia półka nie oznacza, że takie prostownice serwują nam kompromisy w kwestii jakości, czy wyposażenia. Wiele modeli do 200 zł oferuje dodatkowe funkcje pielęgnacji włosów. Wystarczy dobrze zapoznać się z ofertą i dobrać odpowiedni model. Na co zwrócić uwagę kupując prostownicę?

 

Prostownice i karbownice

 

Istotne cechy dobrej prostownicy do 200 zł

  • Poziomy temperatury

W przypadku prostownic kluczowa jest temperatura. Właśnie dlatego warto sprawdzić, jak szybko nagrzewa się dany model, czyli po upływie jakiego czasu jest gotowy do pracy. Im szybsze nagrzewanie, tym lepiej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wysoka temperatura pomoże w rozprostowaniu grubych pasm włosów, ale zaszkodzi delikatnym i cienkim. Dobrze, aby prostownica posiadała regulację temperatury.

  • Rodzaj powłoki

Prostownice różnią się od siebie pod względem zastosowanych płytek grzejnych. Producenci stosują m.in. komponenty ceramiczne, turmalinowe, diamentowe i tytanowe. W przypadku dwóch ostatnich mamy do czynienia z bardzo trwałymi i odpornymi na zarysowania materiałami. Takie płytki są także gładsze i łagodniej suną po włosach. Płytki turmalinowe emitują pod wpływem wysokiej temperatury jony ujemne, które zamykają płytkę włosa i zapobiegają jego przesuszaniu i elektryzowaniu się. Najpopularniejsze płytki ceramiczne mogą się pochwalić równomiernym rozprowadzaniem temperatury. W niektórych modelach posiadają one domieszkę kreatyny uwalnianej podczas nagrzewania, co odżywia włosy.

  • Przewód

Warto zwrócić uwagę na to, jaki przewód posiada prostownica. Część modeli korzysta z oplotu zapobiegającego skręcaniu się kabla, a inne mogą być wyposażone w obrotowy przewód. Bardzo przydatna jest dodatkowa funkcja jonizacji, która tak jak w przypadku płytek turmalinowych powoduje zamknięcie płytek włosów. Część producentów dodaje do prostownic maty termoizolujące lub ochronne etui pozwalające bezpiecznie odłożyć nagrzane urządzenie. Przydaje się ono również w podróży.

Ranking prostownic do włosów do 200 zł

Wiecie już, co powinna mieć dobra prostownica ze średniej półki cenowej. Zebraliśmy w naszym rankingu do 200 zł kilka najlepszych modeli.

Prostownica REMINGTON Keratin Therapy S8590

Pierwszą prostownicą w zestawieniu jest REMINGTON Keratin Therapy S8590 z ceramicznymi płytkami grzejnymi. Urządzenie ma moc 46W i posiada trójstopniową regulację temperatury. W zależności od ustawień płytki nagrzewają się do ok. 160-170°C, 180-190°C lub do 230°C. Ten model może się pochwalić systemem obrotowego przewodu, dzięki czemu podczas pracy kabel nie będzie przeszkadzał w stylizacji włosów. Co więcej, ruchome płytki pod zbyt dużym naciskiem zmienią położenie, aby nie uszkodzić włosów.

 

Prostownica do włosów REMINGTON Keratin Therapy S8590

 

Prostownica REMINGTON MyStyle S1A100

REMINGTON MyStyle S1A100 jest nieco tańszą propozycją przeznaczoną dla osób posiadających średniej i dużej grubości włosy. Model ten korzysta z ceramicznych płytek i posiada tylko jeden poziom temperatury osiągający wartość maksymalnie 200 stopni Celsjusza. W prostownicy zastosowano system obrotowego przewodu, dzięki czemu można nią łatwo manewrować. Zaletą tego urządzenia jest system szybkiego nagrzewania, który skraca czas przygotowania do pracy do minimum. Prostownica sprawdzi się dla osób przygotowujących się na ostatnią chwilę.

 

Prostownica do włosów REMINGTON MyStyle S1A100

 

Prostownica REMINGTON Wet 2 Straight S7301

Moc 17W może się wydawać niewielka, ale REMINGTON Wet 2 Straight S7301 dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferuje wysoką jakość pracy. Przede wszystkim w tej prostownicy zastosowano system odprowadzania pary z mokrych włosów. Dzięki temu można pominąć suszenie suszarką i od razu prostować włosy osuszone wstępnie ręcznikiem. Oprócz tego mamy 10-stopniową regulację temperatury, która może osiągnąć aż 230 stopni Celsjusza. Całość dopełnia obrotowy przewód, ruchome płytki oraz system szybkiego nagrzewania.

 

Prostownica do włosów REMINGTON Wet 2 Straight S7301

 

Prostownica BABYLISS ST397E

Kolejny model w naszym rankingu prostownic do 200 zł może się pochwalić systemem jonizacji. BABYLISS ST397E dzięki emisji jonów ujemnych zamyka łuski włosów. W ten sposób są one bardzo gładkie i błyszczące, a po prostowaniu się nie puszą. Producent zadbał o 6 poziomów temperatury, która może osiągnąć maksymalnie 235 stopni Celsjusza. Ceramiczne płytki pozwalają równomiernie rozprowadzać ciepło, co chroni włosy przed przypaleniem i zapewnia jednolite efekty. Zadbano także o system obrotowego przewodu oraz szybkiego nagrzewania. Całość uzupełnia nowoczesny design.

 

Prostownica do włosów BABYLISS ST397E

 

Prostownica BABYLISS ST393E

BABYLISS ST393E jest kolejną prostownicą o bardzo efektownym designie, która posiada kilka interesujących funkcji. Przede wszystkim producent postawił na ceramiczno-tytanowe płytki grzejne. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła, ale także cechuje się zwiększoną wytrzymałością. Dzięki funkcji jonizacji włosy nie ulegają przesuszeniu i nie elektryzują się, co eliminuje problem puszenia. Dzięki 5-poziomowej regulacji temperatury można dostosować pracę urządzenia do różnych rodzajów włosów. Maksymalna temperatura wynosi ok. 235 stopni Celsjusza.

 

Prostownica do włosów BABYLISS ST393E

 

Prostownica ADLER AD 2318

Prostownica ADLER AD 2318 przyciąga zainteresowanie swoją budową. Szczególnie jeżeli spojrzymy na system dogrzewania podczerwienią, który umieszczono pomiędzy ceramicznymi płytkami. Lampa ma pomagać w równomiernym rozprowadzaniu ciepła na włosy. Ten model zalicza się do grupy tańszych prostownic, choć cechuje się mocą 35W. Urządzenie posiada tylko jeden poziom temperatury i może się nagrzać do maksymalnie 230 stopni Celsjusza. System szybkiego nagrzewania pozwala na błyskawiczne przygotowanie sprzętu do działania. Całość wyposażenia dopełnia praktyczny uchwyt do powieszenia nagrzanej prostownicy.

 

Prostownica do włosów ADLER AD 2318

 

Prostownica PHILIPS StraightCare Essential BHS375/00

PHILIPS StraightCare Essential BHS375/00 cechuje się dość prostym designem oraz sporą funkcjonalnością. System jonizacji odpowiada za emisję jonów ujemnych, które zamykają łuski włosów. Dzięki temu zapobiega ich osuszeniu i puszeniu. Producent pokusił się o dwa poziomy regulacji temperatury z możliwością nagrzania do 230 stopni Celsjusza. Oprócz obrotowego przewodu mamy też uchwyt do powieszenia nagrzanej prostownicy oraz lampka kontrolna informująca o uruchomionym trybie pracy.

 

Prostownica do włosów PHILIPS StraightCare Essential BHS375/00

 

Prostownica REMINGTON S3500 Ceramic Straight 231 – p1085313210

REMINGTON S3500 Ceramic Straight 231 oferuje prosty design i ceramiczne płytki. Dużą zaletą wydaje się moc (aż 55W), która w połączeniu z systemem szybkiego nagrzewania pozwala na błyskawiczne osiągnięcie maksymalnej temperatury pracy. Prostownica może osiągnąć maksymalnie 230 stopni Celsjusza, a użytkownicy mają możliwość skorzystania z 7-stopniowej regulacji. Komfort użytkowania zapewnia system obrotowego przewodu. Warto odnotować, że producent zadbał o blokadę ramion, która po zakończeniu pracy pozwoli zostawić urządzenie w pozycji zamkniętej.

 

Prostownica do włosów REMINGTON S3500 Ceramic Straight 231

 

Tak prezentuje się nasz ranking prostownic do włosów do 200 zł. Powyższe oferują sporo funkcji ułatwiających stworzenie wspaniałych fryzur. Przejrzyj nasze propozycje i wybierz prostownicę, która najbardziej ci odpowiada.

Więcej rankingów znajdziesz w naszym dziale AGD.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock