Trzyskładnikowe wypieki - Rainey Sarah

Znajomi za 10 minut zapukają do twoich drzwi, a twoja lodówka świeci pustką. Sklepy dookoła domu już dawno są zamknięte, a ty nie masz żadnego małego „conieco” do kawy. W kuchni masz tylko jajka, trochę cukru i masło orzechowe. „Co tu zrobić?” – myślisz. Dzięki Sarah Rainey, autorce książki „Trzyskładnikowe wypieki”, nie będziesz mieć już więcej takich dylematów. Poznasz ponad 100 zdumiewająco prostych przepisów na proste ciasta, ciasteczka, bułeczki, desery, słone przekąski i lody. Kiedy sprawdzisz moc tej książki, nie przestaniesz z niej korzystać.

Kup teraz

3 składniki / 15 minut. Szybkie przekąski - Martin Melanie, Cino Emanuela

Jeśli nie lubisz spędzać w kuchni dużo czasu, ta książka to strzał w dziesiątkę! Znajduje się w niej 55 bardzo łatwych przepisów, np. na szaszłyki z marynowanego kurczaka, tortelini z czerwoną papryką czy sernik z cytryną. Nazwy tych dań brzmią tak imponująco, że wydaje się to aż niemożliwe, żeby każdy z nich składał się jedynie z trzech składników.
Seria „3 składniki / 15 minut” obok „Szybkich przekąsek” zawiera również „Potrawy duszone”, „Zapiekanki” oraz „Dania dla dzieci”.

Kup teraz

ABC gotowania 1, 2 ,3 – Marieta Marecka

Autorkę serii możesz również kojarzyć jako prowadzącą program telewizyjny „365 obiadów Mariety Mareckiej”. Zarówno w programie, jak i w książkach, prezentuje szereg prostych i pomysłowych w przygotowaniu posiłków, odpowiednich dla każdego początkującego kucharza. „ABC gotowania” to książka, która sprawdzi się w każdej kuchni – debiutanci będą mieli możliwość złapać przysłowiowego bakcyla, a ci bardziej zaawansowani czerpać inspirację. Lektura zawiera przepisy na różne pory dnia i pory roku. Dzięki przejrzystym opisom i fotografiom ilustrującym kolejne etapy gotowania każdy będzie mógł cieszyć się pysznymi daniami!

Kup teraz

Każdy może gotować. Naucz się gotować w 24 godziny i przekaż dalej – Jamie Oliver

Czy gotowanie musi być trudne i czasochłonne? Jamie Oliver od lat w książkach i swoim programie telewizyjnym zmaga się z tym stereotypem i udowadnia, że można gotować błyskawicznie, smacznie i przede wszystkim zdrowo. Książka obfituje w łatwe i ciekawe przepisy, składające się ze składników, które bez trudu można znaleźć w większości sklepów. Przy każdej recepturze zamieszczone są ilustracje ukazujące krok po kroku przygotowanie danego dania. Jeśli jeszcze nie masz pewności, że możesz być kulinarnym wirtuozem to koniecznie wypróbuj tę pozycję!

Kup teraz

Ottolenghi. Prosto - Yotam Ottolenghi

Autor kultowej „Jerozolimy”, restaurator Yotam Ottolenghi zadbał o brak monotonii w kuchni – w książce znajdziesz aż 140 prostych przepisów, bogatych w intrygujące aromaty i niebanalne smaki. Receptury są podzielone na kategorie, między innymi: do zrobienia w pół godziny, oparte na dziesięciu składnikach, dla leniwych czy na bazie zapasów ze spiżarni. Przy minimalnym nakładzie pracy i czasu możesz wyczarować coś spektakularnego.

Kup teraz