Chłopiec, który nie chciał dorosnąć

Warszawskie Studio Buffo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych teatrów muzycznych w Polsce –Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa odpowiadają m.in. za kultowy musical „Metro” czy odważną adaptację „Romea i Julii”. W 1991 roku musicalowy duet stworzył również „Piotrusia Pana” na podstawie ikonicznej książki Jamesa M. Barrie’go. Spektakl o chłopcu, który nie chciał dorosnąć z miejsca stał się prawdziwym hitem i do dzisiejszego dnia jest wspominany z nostalgią zarówno przez widzów, jak i aktorów.

„Mam ogromny sentyment do musicalu „Piotruś Pan”. Podczas premiery 20 lat temu zagrałam swoją pierwszą niemą rolę Indianki Tygrysicy z Lilią w Zębach, córkę Wodza Pikaninów. Teraz, grając Dorosłą Wendy, pełnię także rolę narratora tej niezwykłej historii chłopca, który nie chciał dorosnąć. Mimo upływu czasu libretto Jeremiego Przybory nadal wzrusza mnie i bawi. Zdecydowanie jestem fanką tego spektaklu i z biegiem czasu jeszcze bardziej doceniam kunszt twórców Piotrusia” – wspomina Natasza Urbańska

Buffo

Podróż do Nibywalencji

Na czym polega sukces „Piotrusia Pana” od Studia Buffo? To przede wszystkim uniwersalna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i potędze wyobraźni. Zróżnicowana i dynamiczna muzyka Janusza Stokłosy idealnie współgra z charakterem tej ponadczasowej opowieści, a gwiazdorska obsada (z Edytą Geppert i Wiktorem Zborowskim na czele!) sprawia, że powszechnie znane postacie nabierają wyjątkowych barw.

Ogromnym atutem audiobooka „Piotruś Pan” jest libretto napisane przez samego Jeremiego Przyborę, który doskonale rozumiał, w czym tkwi siła tekstu Barrie’go. Utwory powstałe na potrzeby spektaklu pozostają lekkie, dowcipne i w pełni oddają ducha oryginału. Przybora nie bał się także eksperymentować z tłumaczeniem i szukać nowych słów – w jego tekście Nibylandia staje się Nibywalencją. Dodatkowo autor dał większe pole do popisu żeńskim postaciom tj. Wendy, Jane i pani Darling, przez co możemy je poznać od zupełnie innej strony.

Piotruś Pan musical

Kultowy musical w nowej odsłonie

Audiomusical „Piotruś Pan” w aplikacji Empik Go nie jest wyłącznie zapisem piosenek znanych z desek teatru. Spektakl doczekał się szeregu zmian, dzięki którym został w pełni dostosowany do obcowania z nim wyłącznie za pośrednictwem głośników.

„Scenariusz musicalu „Piotruś Pan” w wersji audio został wzbogacony o teksty narratora (w tej roli Natasza Urbańska), które opisywały sytuację, w jakiej znaleźli się bohaterowie. Nagraliśmy też na nowo sceny dialogowe i dokonaliśmy pewnych modyfikacji formy libretta” – zdradza Janusz Józefowicz

Dzięki temu słuchowisko przygotowane przez Studio Buffo zachwyci zarówno starych fanów oryginalnego musicalu, jak i osoby, które nie miały wcześniej do czynienia ze śpiewanym „Piotrusiem Panem”. To wyjątkowy audiobook, który sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Musicale na życzenie

Nowy „Piotruś Pan” Studia Buffo będzie dostępny w aplikacji Empik Go, na platformie Storybox, jako plik do pobrania oraz w wersji analogowej na płycie CD. Do tego 30.11. w ramach #premieraonline odbędzie się wirtualne spotkanie z twórcami: Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą i Nataszą Urbańską. Do słuchania zapraszamy zarówno dzieci, jak i ich rodziców – w końcu nigdy nie jest za późno na podróż do świata Piotrusia Pana!

„Jesteśmy przekonani, że audiomusical „Piotruś Pan” znajdzie wielu fanów i sympatyków. A fakt ten będzie najlepszym powodem, by ten nowy gatunek kontynuować. Takie tytuły jak „Polita”, „Romeo i Julia” czy „Metro” już czekają” - dodaje Janusz Stokłosa.

Studio Buffo piotruś Pan

Premiera: 24 listopada

Reżyseria: Janusz Józefowicz

Muzyka: Janusz Stokłosa

Libretto: Jeremi Przybora

W rolach głównych: Edyta Geppert, Wiktor Zborowski, Natasza Urbańska, Mariusz Czajka, Jakub Laskowski

W pozostałych rolach: Radosław Maciński, Artur Chamski, Mateusz Jakubiec, Julia Totoszko, Mateusz Łukaszewicz, Krzysztof Tymiński, Klementyna Karnkowska, Przemysław Mrozik, Jakub Rutkowski, Filip Baszyński, Igor Grabowski, Jakub Strach

Wydawnictwo: Studio Buffo, Storybox.pl