Natasza Urbańska
Edyta Geppert
Wiktor Zborowski
Logo Audiomusical Studio buffo Logo Piotruś Pan
Słuchaj w białe logo empikGO

Historia o chłopcu, który przewodząc grupie Zagubionych Chłopców nie chce dorosnąć. Wystawiany w latach 2000-2003 na deskach Teatru Muzycznego Roma, od 2015 roku – Teatru Studio Buffo, a od 2016 - Teatru Muzycznego w Gdyni, musical „Piotruś Pan” obejrzało ponad pół miliona widzów. Teraz w aplikacji Empik Go w formie pięknego słuchowiska. Spektakl i słuchowisko wyreżyserował niezrównany Janusz Józefowicz. Porywającą muzykę skomponował Janusz Stokłosa, a libretto i teksty piosenek napisał genialny Jeremi Przybora.

Napisany w 1911 roku „Piotruś Pan” [oryg. Peter and Wendy”] Jamesa M. Barrie’go należy do arcydzieł literatury dla kilku już pokoleń - napisał Jeremi Przybora w programie przedstawienia. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przeznaczenie takie charakteryzuje zresztą wszystkie mądre, nazwijmy to, baśnie: „Alicję w krainie czarów”, „Kubusia Puchatka”, „Mary Poppins” (…). Co jednak sprawiło, że z tej wielkiej dziecięcej literatury właśnie „Piotruś Pan” urzekł mnie szczególnie? Nie sprawiła tego jedynie mądrość i niezwykłość opowieści o Piotrusiu. O napisaniu tego musicalu przesądziło to, co różni dzieło Barrie’go od innych dzieł tego gatunku – a jest to silnie zarysowany wątek miłosny w postaci tak wysublimowanej i subtelnej, że chciałoby się rzec – wyrafinowanej, gdyby nie chodziło tu o miłość najczystszą i najpiękniejszą, bo – macierzyńską”.

W rolach głównych
Natasza Urbańska
Edyta Geppert
Wiktor Zborowski
I inni

Niesamowite historie
w każdej chwili

Słuchaj audiomusicalu „Piotruś Pan” w aplikacji Empik Go.
Wybieraj też spośród 100 tys. ebooków,
audiobooków i podcastów.

Wypróbuj*

* Dołącz do społeczności abonentów Empik Go, wybierając jeden z dogodnych abonamentów.
Anuluj w dowolnym momencie.

Masz kod promocyjny? Zrealizuj go tutaj

telefon ze słuchawkami i postacią z audiomusicalu na ekranie

Jedno konto. Słuchaj i czytaj na wielu urządzeniach

grafika tabletu i telefonu

Telefon i tablet

logo Apple App Store logo Google Play logo App Gallery Huawei
 grafika Apple CarPlay

Apple CarPlay

logo InkBOOK

Czytniki e-booków

logo inkBOOK pokazujące dodatkowe informacje po kliknięciu

inkBOOK

Aplikację Empik Go na czytniki można pobrać ze sklepu inkBOOK Apps na czytnikach marki inkBOOK. Jesteśmy dostępni na modelach Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD, Calypso, Explore.

logo PocketBook pokazujące dodatkowe informacje po kliknięciu

PocketBook

Aby zobaczyć aplikację Empik Go na czytniku PocketBook należy zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji oprogramowania. Jesteśmy dostępni na modelach Touch Lux 5, Touch HD 3, InkPad 3, Color.

Realizacja

Reżyseria: Janusz Józefowicz
Muzyka: Janusz Stokłosa
Libretto i teksty piosenek: Jeremi Przybora na podstawie książki: J.M. Barriego.

W pozostałych rolach: Mariusz Czajka, Radosław Maciński, Artur Chamski, Mateusz Jakubiec, Jakub Laskowski, Julia Totoszko, Mateusz Łukaszewicz, Krzysztof Tymiński, Klementyna Karnkowska, Przemysław Mrozik, Jakub Rutkowski, Filip Baszyński, Igor Grabowski, Jakub Strach.

Wydawnictwo: Studio Buffo, Storybox.
Copyrights: Empik S.A.

Czytaj więcejstrzałka

Często zadawane pytania

Pokaż wszystkie pytania i odpowiedzi Wypróbuj już dziś