Akcesoria malarskie – rozwijaj artystyczne pasje i ćwicz koncentrację u swojego dziecka 

Malowanie to nie tylko sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu i rozwijanie pasji małego człowieka, ale także sprawdzona metoda na ćwiczenie jego koncentracji, spostrzegawczości oraz cierpliwości. Mniejsze dzieci, poprzez zabawy plastyczne, mają okazję wypracować odpowiedni chwyt, który będzie niezbędny w późniejszej nauce pisania. Poza tym zarówno rysowanie, malowanie, jak i lepienie z plasteliny, pozwalają uwolnić wyobraźnię i pokazywać innym to, co skrywają w głowie. Widząc, że dziecko dobrze odnajduje się w pracach plastycznych, warto zakupić dla niego odpowiednie akcesoria malarskie i dbać o to, żeby nigdy ich nie zabrakło. Postaw przy tym na różnorodność – wtedy maluch uniknie szybkiego znudzenia się rysowaniem czy malowaniem.

Nie zapomnij także o chwaleniu swojej pociechy – nie krytykuj, ale motywuj i zachęcaj do dalszego rozwijania umiejętności plastycznych. Co ważne, nigdy nie wymagaj też za wiele, zwłaszcza jeśli twoje dziecko jest bardzo małe i dopiero wkracza w świat malarstwa i rysunku. Pozwól mu cieszyć się stworzeniem czegoś, co kilka minut wcześniej jeszcze nie istniało. Rozmaite zajęcia plastyczne nie tylko wspomagają prawidłowy rozwój motoryki, ale również sprawiają, że maluch jest zajęty nawet przez kilkadziesiąt minut. Pamiętaj również o tym, by po skończonej zabawie, przypomnieć dziecku, że trzeba po sobie posprzątać. Rozlana woda i farby muszą zostać starte z blatu, a rozrzucone kredki i ołówki – ułożone w odpowiednim pojemniku.

Akcesoria do malowania, które przydadzą się twojemu dziecku 

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów kreatywnych i narzędzi do malowania przeznaczonych również do najmłodszych dzieci. Które z nich są warte uwagi? Jeśli nie chcesz tracić czasu na kompletowanie poszczególnych akcesoriów malarskich, zwróć uwagę na gotowe zestawy.  Znacznie ułatwi Ci to zakupy, ponieważ za jednym zamachem otrzymasz wszystko to, co niezbędne do kreatywnej zabawy twojego dziecka.

I tak na przykład zestaw Zwariowane zwierzaki od Happy Color zawiera sześć pojemników z farbami plakatowymi, płaski pędzelek, a także blok techniczny i kolorowy. Dzięki temu twoja pociecha z uśmiechem przystąpi do malowania. To, co wyróżnia ten zestaw, to dodatek bloku z kartkami, które imitują skóry zwierząt, arkusz do odrysowania lub wycięcia tychże zwierząt, klej, marszczona bibułka oraz dziesięć arkuszy piankowych. Do zestawu dołączono również sześć instrukcji obrazkowych, jak wykonać zwierzęta, na przykład krowę, która dzięki swojej formie może służyć jako pojemnik na kredki.

 

Zestaw kreatywny, Zwariowane zwierzaki materiały i inspiracje, Happy Color

 

Jeśli z kolei chcesz przekonać swoje dziecko do malowania farbami akrylowymi, to również i w tej grupie produktów znajdziesz odpowiedni zestaw. Malowanie akrylami to również propozycja od Happy Color. Jak można przeczytać na opakowaniu, jest to świetny produkt zwierający wysokiej jakości akcesoria w sam raz dla początkujących artystów. Twoja pociecha w zestawie znajdzie specjalne bloki do akrylu oraz do akwareli, dwanaście kolorów farb akrylowych, dwa pędzle okrągłe oraz jeden płaski, a dodatkowo trójkątny ołówek.  Co ważne, przy ubrudzeniu farbami np. blatu stołu lub dywanu, nie musisz się zbytnio martwić – plamy z łatwością usuniesz wodą.

 

Happy Color, zestaw farb akrylowych, 12 kolorów, 12 ml

 

Twoje dziecko uwielbia tworzyć mnóstwo obrazków? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w specjalną ramkę, która jednocześnie pełni rolę pojemnej skrzynki. Pomieści nawet do stu kartek na raz. W ten sposób najnowszy obrazek zawsze może być widoczny na ścianie, a pozostałe będą schowane za nim.

Akcesoria do rysunku, które sprawią radość każdemu pasjonatowi 

Rysować można na różne sposoby – kredkami, ołówkami czy też flamastrami. W których zestawach kreatywnych znajdziesz właśnie te akcesoria? Bardzo duży zestaw marki Easy posiada funkcjonalne opakowanie w formie estetycznej walizki, ułatwiającej przechowywanie, a także bezproblemowe przenoszenie akcesoriów do rysowania. Twoje dziecko znajdzie w niej ponad pięćdziesiąt kolorów pasteli olejnych, kredy, kredki świecowe, flamastry, ołówek, temperówkę oraz notatnik. Również i fani malowania będą usatysfakcjonowani, ponieważ w tym komplecie są także farbki akwarelowe. Ta sama firma proponuje też mniejszy zestaw, zawierający nie tylko różne rodzaje kredek, flamastrów oraz farb, ale też linijkę, nożyczki i spinacze. Może to więc być nie tylko świetny prezent albo komplet przeznaczony wyłącznie do rozwijania swoich artystycznych pasji w domu, ale dobrze sprawdzi się również jako część wyprawki szkolnej.

 

Art set, zestaw artystyczny, 68 elementów

 

Firma Crayola przygotowała natomiast zestaw artystyczny przeznaczony dla najmłodszych, nieporadnie jeszcze trzymających kredki i dopiero stawiających pierwsze kreski na kartkach papieru. Z tego kompletu korzystać mogą dzieci, które skończyły pierwszy rok życia. Znaleźć w nim można kredki i flamastry, które bez trudu zmyjesz ze skóry dziecka oraz mebli, a także kolorowankę i arkusze z naklejkami. Dzięki specjalnej budowie nie ma obaw, że twoje dziecko wciśnie flamastry do środka. Najmłodsi mogą korzystać z akcesoriów do rysowania i tworzyć własne kompozycje na kartkach, jak również używać ich w kolorowance.

 

Crayola, mój pierwszy zestaw artystyczny

 

Akcesoria do rysowania i malowania – wykorzystanie w niestandardowy sposób 

Jeśli twoje dziecko uwielbia zabawy plastyczne, możesz zaproponować mu mniej standardowy zestaw akcesoriów malarskich. Świetnie sprawdzi się na przykład domek do malowania od firmy Alexander. W środku znajdują się kartonowe elementy, które po złożeniu przedstawiają budynek, postacie oraz rozmaite elementy przyrody. Na części z nich należy nakleić odpowiednie naklejki, a resztę pomalować farbami. Jeżeli twoja pociecha ma możliwość rysowania czy malowania po chodniku, to zaskocz ją, wręczając zestaw ze specjalnie przeznaczonymi do tego farbami. W takim zestawie można znaleźć torebki z proszkiem kredowym, do którego wystarczy dodać odrobinę wody, kuwetę do mieszania, szpatułkę malarską, pojemniki na farbę, po dwa piankowe pędzle oraz wałki. Z pewnością ten komplet będzie gwarancją długiej i satysfakcjonującej zabawy dla każdego dziecka.

 

Alexander, domek do malowania z kotkiem

 

Warto rozwijać pasje swojego brzdąca, ale również i pomagać mu je odkrywać. Zestawy akcesoriów do malowania i rysowania pozytywnie wpłyną na ich motorykę, nauczą cierpliwości oraz sprawią, że będą bardziej kreatywne i skoncentrowane. Komplet, zawierający akcesoria do zabawy, to także świetny pomysł na prezent dla małego artysty.

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock