Autorka: Justyna Aleksandrzak

Jeśli jesteś rodzicem, pewnie często zastanawiasz się, jakie bajki i zabawki są odpowiednie dla Twojego dziecka. To oczywiste, że zwracasz uwagę na przekaz, jaki ze sobą niosą. Szczególnie że nie wszystko, co powstaje z myślą o najmłodszych odbiorcach, faktycznie jest dla nich dobre. Ale w przypadku Królika Binga możesz czuć się spokojnie! To wyjątkowo przyjazny serial animowany, który zachwyca dzieci bajkowym światem, a przy okazji uczy ich wartościowych rzeczy. Popularność bajki sprawiła, że Bing doczekał się całej serii zabawek i akcesoriów, które umilają maluchom każdą chwilę. Poznaj świat uroczego króliczka i jego przyjaciół, a z pewnością i Ty szybko go pokochasz.

 

 

Bing – bajka z morałem

Bing to wyjątkowo dobrze przemyślany brytyjski serial animowany dla najmłodszych, który uczy i bawi jednocześnie. Nie znajdziesz w nim treści, które mogłyby wzbudzić Twoje zastrzeżenia. Wręcz przeciwnie – bajka podejmuje ważne tematy jak tolerancja oraz pokazuje, w jaki sposób można radzić sobie z różnymi emocjami i sytuacjami, które z perspektywy dziecka wydają się bardzo trudne. Wszystko to jest przedstawione w kolorowym, bajkowym otoczeniu, w jakim żyje króliczek i jego przyjaciele.

Każdy odcinek to nowa przygoda 3-letniego Binga, który zachowuje się jak typowe dziecko w jego wieku. Jest więc bardzo ciekawy świata i przyjaźnie do niego nastawiony. Bywa też zły, smutny i sfrustrowany, nie wiedząc, jak poradzić sobie z emocjami. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Flop – opiekun króliczka, który pokazuje, jak można rozwiązać trudną sytuację i jakie wnioski wyciągnąć z niej na przyszłość. Każdy odcinek kończy happy end z morałem, doskonale dopasowanym do wieku najmłodszych dzieci.

 

Bing, duża maskotka

 

Królik Bing i przyjaciele

Bing to główny bohater serialu, ale ważne miejsce zajmują w nim również inne postacie. Każdego dnia króliczek spędza czas z przyjaciółmi, z których każdy ma swojego mądrego i kochającego opiekuna.

  • Flop z rodzicielską troskliwością opiekuje się Bingiem, obdarzając go miłością. Zawsze przychodzi mu z pomocą i służy mądrą radą. Jednocześnie dba, aby króliczek uczył się przez doświadczenie, dlatego pozwala mu popełniać pewne błędy. W swoim zachowaniu Flop jest wyjątkowo wyrozumiały, cierpliwy i sprawiedliwy.
  • Sula to najlepsza przyjaciółka Binga, z którym spędza niemal każdą wolną chwilę. Jest słonikiem, kocha wróżki, kolor różowy i wspólne zabawy z króliczkiem. To wyjątkowo radosna i miła postać, ale czasem potrafi pokłócić się ze swoim przyjacielem. Na szczęście wszystkie konflikty szybko i dobrze się kończą.

 

 

  • Amma jest opiekunką Suli. To niebieski słonik, najstarszy ze wszystkich i wyjątkowo mądry. Tak jak Flop, Amma jest sprawiedliwa i szczera, a przy tym niezwykle kochająca.
  • Pando to miś panda, rówieśnik Binga, który swoim zachowaniem przypomina małego łobuziaka. Jest przy tym miły i przyjaźni się ze wszystkimi maluchami, chętnie spędzając czas na zabawie z nimi.
  • Pola jest opiekunką Pando i tak samo, jak Flop oraz Amma bardzo mądrze doradza. To uosobienie spokoju i cierpliwości. Na co dzień Pola prowadzi sklep, który często odwiedza Bing z Flopem, przeżywając tam niektóre przygody.
  • Koko i Charli to króliczki – kuzynostwo Binga. Koko jest starszą o kilka lat dziewczynką, która uwielbia modę, muzykę, biedronki oraz kolor różowy. Natomiast Charli to niemowlak, który dopiero poznaje świat.

Wszystkie postacie z bajki wspólnie spędzają czas na zabawie i nauce. Maluchy codziennie chodzą do przedszkola, ale też widują się poza nim. Dzięki temu, że bohaterowie są odmiennymi postaciami, dzieci uczą się tolerancji i szacunku do każdego, bez względu na jego wygląd.

 

figurki postaci z bajki Bing

 

Kocyś i Króliś Tuliś

Bing, jak każde dziecko, ma swoje ukochane rzeczy. Kocyś – czerwony kocyk – oraz ulubiona maskotka Króliś Tuliś towarzyszą Bingowi podczas zabaw i wieczornego zasypiania. Związane z nimi rytuały są bliskie dzieciom, bo przecież każdy maluch ma pluszaka albo kocyk, które są dla niego najważniejsze na świecie i bez których ciężko jest zasnąć, a codzienne zabawy nie są tak radosne. Jeśli Twoje dziecko jest wiernym fanem małego króliczka, z pewnością ucieszy je kocyk z Bingiem, nawiązujący do kocysia oraz pluszowy interaktywny Bing z Królisiem Tulisiem, który wypowiada kwestie znane z bajki.

Zabawy z Bingiem

Bing to dziś nie tylko serial telewizyjny, ale też szereg zabawek i akcesoriów, które zajmują ważne miejsce w świecie małego dziecka. Maskotka Bing wiernie odwzorowuje bohatera bajki i może stać się wiernym towarzyszem zabaw Twojej pociechy. Podobnie jak interaktywny Bing w niebieskiej piżamce – to pluszak, który po naciśnięciu guzika mówi, śmieje się i gra piosenki oraz melodyjki znane z bajki. Hitem jest rozkładany domek z meblami i figurką Pando albo sklep Poli, w której znajduje się Bing. To idealna zabawka dla starszych dzieci. Do kompletu można dopasować zestaw figurek z wszystkimi postaciami z bajki Bing.

 

Bing, maskotka interaktywna

 

Bing nie tylko bawi, ale też uczy, dlatego dostępne z tej popularnej serii są także m.in. liczne kolorowanki, zeszyty zadań, gry, książeczki i puzzle. Z łatwością można je dopasować do wieku i umiejętności dziecka. Dla malucha w wieku 2 lat doskonałe będą kilkuelementowe, duże puzzle oraz książeczka, która uczy 100 pierwszych słów, ale już starszak z pewnością poradzi sobie z bardziej skomplikowaną układanką i chętnie posłucha dłuższej bajki na dobranoc.

 

Duże puzzle, Bing

 

Bing do spania i przytulania

Dziecko, które kocha Binga, na pewno nie chce się z nim rozstawać nawet na chwilę, dlatego będzie szczęśliwe, śpiąc pod pościelą z motywem ze swojej ulubionej bajki. Również na drzemkę może się udać z Bingiem, ściskając w małej rączce maskotkę albo wtulając się w poduszkę w kształcie króliczka. Taka pościel będzie przy okazji ozdobą dziecięcego pokoju, urządzonego zgodnie z zainteresowaniami jego małego właściciela.

 

Poduszka, Bing

 

Teraz już wiesz, dlaczego Bing i jego przyjaciele są tak lubiani przez najmłodszych. Zaproś wszystkich bohaterów do Waszego domu i ciesz się z nauki, jaka płynie dla Twojego dziecka z tej mądrej bajki.

Sprawdź inne artykuły z Pasji Dziecka.

Okładka: kadr z bajki o Bingu.