Most we mgle (okładka  miękka, 11.2021)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 31,95 zł

31,95 zł 44,90 zł (-28%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Marcin Ciszewski znów majstruje przy dziejowym zegarze i zadaje pytanie, jaka byłaby Polska, gdyby nie straciła XIX wieku i razem z całą Europą weszła w erę przemysłową. Szalona misja? Przecież to polska specjalność.

– Księstwo Warszawskie było prawdziwym bytem politycznym. Ułomnym, niepełnym, bez dostępu do morza, ale realnym – powiedział Ludwik Krępski. 

– Otoczonym wyłącznie przez wrogów – zareplikował marszałek, odwracając się. 

– My zawsze jesteśmy otoczeni przez wrogów, niezależnie od epoki.

– Wiszącym tylko na łasce Bonapartego. 

– Nie sposób zaprzeczyć. Niemniej istniejącym realnie. 

– Faktycznie rządził totumfacki cesarza.

– Lepszy Bignon niż Nowosilcow czy inny Repnin. 

– Księciem nawet nie był Polak, tylko król saski.

– Zgodnie z Konstytucją Trzeciego Maja. 

Piłsudski po raz pierwszy rozchmurzył się. W szarych oczach pojawiło się światło. 

– Z racji miażdżącej przewagi ognia możemy nie dopuścić, by Napoleon przegrał bitwę pod Lipskiem – ciągnął Ludwik.

– Zapobiegniemy śmierci księcia Poniatowskiego. Zmienimy losy Europy. Uratujemy cesarza. Księstwo przetrwa, wzmocni się i stanie się zalążkiem przyszłej, potężnej Rzeczpospolitej!

Czy dysponując karabinami maszynowymi Browninga wzór 30 i armatami 75 mm, można pokonać stukrotnie liczniejszego przeciwnika? 

Świetni bohaterowie i rozpalająca wyobraźnię batalistyka. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1284654859
Tytuł: Most we mgle
Autor: Ciszewski Marcin
Wydawnictwo: Warbook
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-11-24
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 2 x 115
Indeks: 40451558
średnia 4,6
5
43
4
12
3
5
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
04-08-2022 o godz 07:44 przez: Michał | Zweryfikowany zakup
A gdyby tak znowu pogrzebać w przeszłości wykorzystując do tego współczesne wojsko i broń? Tradycyjnie już brawurowa akcja i zwroty akcji w książce mistrza gatunku. Co by było gdyby... Czyta się jednym tchem. Dodatkowo Marcin Ciszewski zna się na rzeczy. W końcu jest historykiem wojskowości. Polecam gorąco.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
17-01-2022 o godz 10:22 przez: Krzysztof | Zweryfikowany zakup
Czekałem na takie coś. Ale jednak seria "www" dużo lepsza. Najgorsze zakończenie. Coś tam się zmieniło, ale o tym jedna strona w epilogu. A wydaje mi się że to by było najciekawsze, co jak i na co wpłynęło.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2022 o godz 19:52 przez: Krzysztof | Zweryfikowany zakup
Kto zna www.1939.com i kolejne pozycje będące jej kontynuacją wie, co dostanie. Nie zawiedzie się. Czyta się bardzo dobrze. Ciekawe, gdzie autor zabierze nas w kolejnej tego typu książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-05-2022 o godz 22:09 przez: Mułek | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Fajnie napisana i poruszająca ciekawy alternatywny przebieg jednego z ciekawszych wątków polskiej historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-05-2022 o godz 13:55 przez: Tomasz | Zweryfikowany zakup
Dobra fantastyka z odrobiną chistorii
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2022 o godz 16:29 przez: andi1958 | Zweryfikowany zakup
Dobra lektura do czytania na luzie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-11-2022 o godz 11:05 przez: Jarosław | Zweryfikowany zakup
Godne polecenia !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-12-2021 o godz 13:50 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dobra i ciekawa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2022 o godz 10:23 przez: alek30 | Zweryfikowany zakup
Rewelacja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-09-2022 o godz 06:28 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-12-2021 o godz 14:29 przez: Anonim
IG: zaczytana_archiwistka Powiem Wam, że była to dość ciekawa lektura, ponieważ akcja działa się w przeszłości, dokładnie 1934 roku i mogłam poznać alternatywną wersję naszego kraju, gdyby jedna z ważnych bitew potoczyła się całkiem inaczej. Najpierw przybliżę fabułę: Głównymi bohaterami są bracia Krępscy- Ludwik i Hipolit, niestety łączy ich wzajemna nienawiści oraz miłość do jednej kobiety - Marianny (tak między nami strasznie dziwna kobieta, nie rozumiem jej postępowania). Pewnego dnia Ludwik przypadkowo odkrywa pewien most. I to nie byle jaki most, ponieważ stanowi on w pewien sposób wehikuł czasu i każdy kto przez niego przejdzie cofnie się aż do 1813 roku. Mężczyzna po powrocie do teraźniejszości mówi o wszystkim swojemu bracie oraz żonie i wpada na pomysł by przez most przeszło bardzo dobrze wyszkolone i uzbrojone wojsko, by zmienić bieg historii naszego kraju. Dokładnie ma na myśli zmianę losu jednej z bitew - Bitwy pod Lipskiem. Niedługo o tym pomyśle dowiaduje się sam marszałek Piłsudski. Wszyscy są zafascynowani nową możliwością, zwłaszcza, że zmiana wyniku tej bitwy może uchronić Polskę od strasznych zaborców... Niestety jest jedno „ale” kamienny most pojawia się i znika co jakiś czas, więc dobrze wyszkolone wojsko musi poczekać na odpowiedni moment, ale czy zdążą na czas? Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? „Most we mgle” jest bardzo interesującą powieścią sensacyjno-historyczną. Szczerze, porwała mnie już od pierwszej strony. Jeśli chodzi o akcję, to było jej sporo, przy tej lekturze nie da się nudzić! Czytanie tej pozycji zapewni Wam wiele skrajnych emocji, a to nie tylko za sprawą dramatycznych obrotów zdarzeń, ale i bohaterów, których nie da się nie lubić, (no może poza niektórymi). Podczas czytania dało się zauważyć ogrom pracy włożony przez Pana Marcina. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół został dopracowany do samego końca. Kreacja bohaterów jest niesamowita, są to realistyczni ludzie, tacy jak my oraz autor idealnie oddał realia czasów, w których oni żyli, brak tutaj niedociągnięć. Poza bohaterami wymyślonymi przez pisarza, znajdziecie tutaj marszałka Piłsudskiego oraz Napoleona, którzy nie byli zbytnio wyimaginowani, byli jak normalnie ludzie. Nawet przedstawienie polskiego wojska było rewelacyjne, jak już mówiłam, Pan Marcin idealnie przestawił realizm bohaterów, tła oraz wydarzeń. Ciszewski pokazał w swojej książce nie tylko odkrycie mostu, przygotowanie do bitwy oraz przeprawę przez budowlę, ale i bitwę. No jak można się domyślić, skoro lektura wychodzi z Wydawnictwa Warbook, to opis batalii musi być dopracowany pod każdym względem i tak właśnie jest. Czy książkę polecam? Jeśli jesteś ciekawy jak mogłaby wygląda przyszłość naszego kraju, gdyby zmienić kilka wydarzeń z przeszłości albo jesteście fanami książek obyczajowych z nutką batalistyki, to książka idealna dla Was!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-11-2021 o godz 22:12 przez: Libra(o)czyta(na)
Ludwik i Hipolit Krępscy są braćmi. Połączeni więzami krwi, miłością do Marianny (żony jednego i kochanki drugiego) oraz paroma innymi rzeczami. Różni ich podejście do życia. Oczytany Ludwik twardo stoi na ziemi, a Hipolit to zatwardziały hazardzista. Jak to w życiu bywa zdradzany mąż dowiaduje się o tym, że przyprawiono mu rogi i postanawia zamordować niewierną. Po namyśle rezygnuje z broni palnej na "korzyść" wypadku na przejażdżce konnej. Ta decyzja zmienia życie nie tylko familii Krępskich... Podczas przejażdżki małżonkowie natrafiają na kamienny most, którego jeszcze wczoraj tam nie było. Ludwik wstępuje na most. Tym samym przenosi się w przeszłość o 120 lat. Z 1934 roku do października 1813. Po powrocie do teraźniejszości opowiada bratu i żonie swoje przygody i wspomina też o szalonym pomyśle, by kamienny most (oraz dobrze wyszkolone i uzbrojone wojsko) wykorzystać do zmiany historii, a konkretnie do odwrócenia losów bitwy pod Lipskiem. Bracia jadą do Warszawy i przedstawiają ten pomysł między innymi marszałkowi Piłsudskiemu. Po naradzie na "szczycie" zapada decyzja o podjęciu próby zmiany przeszłości. Rozpoczynają się przygotowania czyli wybór żołnierzy, szkolenie ich oraz zbieranie materiałów na interesujący wszystkich temat, ale w końcu wszystko jest gotowe i pozostaje tylko… czekać na pojawienie się mostu, który w majątku Ludwika w wielkopolskich Żurawiach pojawia się i znika zgodnie z własnym widzimisię. W końcu most raczy się pojawić i rozpoczyna się przeprawa oraz… kłopoty, bowiem w przeszłość udaje się przejść zaledwie części zwerbowanej w tym celu armii. Rzutem na taśmę do żołnierzy dołącza między innymi marszałek Piłsudski… a sporo po tym jak most zniknął Hipolit odkrywa, że jako pasażera na gapę zabrali również przebraną w męski strój Mariannę. To nie koniec pechowych zbiegów okoliczności. Delikatne wybadanie sytuacji przynosi informację, o tym, że mają mniej czasu na dotarcie pod Lipsk niż przypuszczali. Jest ósmy października a do pokonania jest ponad trzysta kilometrów… Czy wszystko potoczy się zgodnie z planem? Dowiecie się sięgając po „Most we mgle”. Przyznam się szczerze, że od pierwszej strony byłam zachwycona fabułą. Nie przeszkadzało mi nawet to, że brakowało tam kilku drobnych detali. Takich czysto ludzkich... Moja ciekawość jak mogłaby wyglądać rzeczywistość gdyby zmiana w znanej nam historii nastąpiła właśnie w tamtym momencie, została zaspokojona. Autor za pośrednictwem postaci z książki w mistrzowski sposób analizował różne scenariusze z gatunku "co by było gdyby", ale i tak... okazało się, że nie udało się wszystkiego przewidzieć. Gorąco polecam. "Most we mgle" trafi w gusta zarówno fanów literatury obyczajowej jak i takiej z nutką batalistyki. Na pewno kogoś jeszcze... nie spróbujesz to się nie dowiesz... ;) Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Warbook.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-12-2021 o godz 16:56 przez: Izabela
Historia, o tak, sensacja połączona z fantasy, jak najbardziej, do tego dodajmy wątek romantyczny i mamy prawdziwie ciekawe dzieło, które już po opisie mnie zaintrygowało. Już po kilku stronach całkowicie zatraciłam się w czytaniu i nic nie było mi w stanie przerwać. Styl autora mnie urzekł, lekkie pióro oczarowało a historia jaką trzymam w dłoniach pozytywnie mnie zaskoczyła i nawet nie spodziewałam się, że tak wciągnę się w poznawaną treść. Fabuła jest dosyć dynamiczna przepleciona zaskakującymi zwrotami akcji oraz tak interesująca, że żal było odłożyć powieść po dotarciu do finalnych kartek. Jesteście ciekawi co na was czeka ukryte pod tą estetyczną i nawiązującą do pewnych wydarzeń okładką. Już nakreślę wam trochę informacji. Mamy lata trzydzieste dwudziestego wieku. Jeden z braci Krępskich odkrywa dziwny most, który okazuje się być portalem, przenoszącym w czasie. Gdy ta informacja dociera do marszałka Piłsudskiego, ten wraz ze swymi dowódcami postanawia zmienić bieg historii i przenieść nowocześnie uzbrojoną armię, by zmienić przebieg bitwy pod Lipskiem, która zapoczątkowała iż Polska zniknęła z mapy świata. Jednak jest małe ale. Kamienny most pojawia się i znika, dlatego ta misja może okazać się wręcz niemożliwa. Czy genialny plan uda się zrealizować. Czy Polska uniknie rozbiorów i ciemiężenia przez zaborów? Muszę przyznać, że fabuła intryguje, dostarcza ogromnej dawki emocji, które oplatają czytelnika niczym macki ośmiornicy, by trzymać w żelaznym uścisku przez długi czas. Z ogromnym skupieniem śledziłam przebieg zdarzeń, kibicowałam bohaterom, próbowałam podpowiadać im jak powinni postąpić, by udało się zrealizować zamierzenia wielkiego polskiego przywódcy. Historia i wydarzenia związane z tym czasem urzekły mnie. Jako pasjonatka przeszłości oddałam tej lekturze serce i duszę. Mamy tu świetnie przedstawioną walkę, która była opisana w tak plastyczny sposób, że odczuwałam momentami, jakbym to ja została przeniesiona przez wehikuł czasu i staję między walczących żołnierzy, którzy pragną zwyciężyć za wszelką cenę. Stawka była tak wielka, że czasem z przejęcia wstrzymywałam oddech. Warto było poświęcić czas lekturze. Przeczytałam ją z ogromną przyjemnością dlatego zachęcam do poznania tej historii i wyrobieniu sobie własnego zdania o książce. Przekonana jestem, że potrafi was zachwycić i dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Dlatego z całego serca polecam i czekam na wasze recenzje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-03-2022 o godz 14:07 przez: Ewelina
Jakoś tak długo odkładałam przeczytanie tej książki, bo bałam się, że mogę jej nie zrozumieć. Do tego ma mniejszy druczek, ciasno osadzony, więc czytało się ją nieco dłużej. Na szczęście rozdziały i podrozdziały nie są długie. Jest całkiem sporo dialogów, to też było na plus. Ciężko jest mi powiedzieć coś o bohaterach, gdyż nie są zbyt dokładnie przedstawieni, aczkolwiek ze sposobu ich wypowiedzi można ich rozpoznać. Za pewnik przyjmujemy to, kim byli i tego się trzymamy. Bywają troszkę wulgarni, zaborczy, wierzą, że to, co mówią jest czymś więcej niż tylko słowem. Bywa, że prezentują się bardzo wyniośle, choć ton ich wypowiedzi bywa bardzo prosty, a niekiedy nawet prostacki. Są pewni, że ich plan wypali i nie przyjmują do wiadomości jakiejkolwiek porażki. Książka posiada nieco przydługie wprowadzenie, gdzie rozbawił mnie moment, kiedy bohater sam nie był pewien o czym w ogóle mówi. Następnie robi się nieco większe napięcie, książka się rozwija i zaczyna się robić ciekawie. Na szczęście trwa to do końca, więc można się w nią wkręcić. Wciąż gdzieś w głowie przewija mi się rozmowa Józefa Piłsudskiego z bystrym Napoleonem Bonaparte. Była doprawdy mieszkanką charakterów i siły, jaką sobą przedstawiali. Niby wszystko było kulturalne, jednak ta zadra gdzieś im towarzyszyła. Spodobał mi się tutaj motyw zdrady, gdzie konsekwencją dla niewiernej kobiety miała być nie tylko kara, ale możliwość sprawienia, że przestałaby istnieć:-) Opowieść jest dosyć zabawna, choć bohaterom nie było do śmiechu. Autor nonszalancko zapragnął zmienić naszą historię i przyznam, że mu się nawet udało. Jego pomysłowość była dosyć przemyślana. A czy was zastanawia jaka byłaby Polska, gdyby nie straciła XIX wieku? Ile rzeczy udałoby się zmienić, bądź poskładać? Czy ludziom żyłoby się wtedy lepiej? Zapraszam do zapoznania się z rokiem 1913, gdzie czeka was miła niespodzianka:-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-01-2022 o godz 10:36 przez: Dominika
Mam mieszane uczucia do tej książki. Jest to moje drugie spotkanie z autorem i musze powiedzieć, że bardziej udane niż poprzednie. Połączenie historii i fantastyki wraz z wątkiem romantycznym jest naprawdę ciekawe. Widać, że pisarz zrobił naprawdę szczegółowy research historyczny, szkoda tylko, że tak mało w swoje gdybacje wprowadza czytelnika. Odnoszę wrażenie, że wprowadzenie kobiecej postaci do tej historii nie było czymś dobrym. Służyła ona tylko do skłócenia braci Krępskich. Jeśli byśmy ten wątek całkowicie wycieli, nie zmieniłby on fabuły, a mogłyby ograniczyć niesmak czytelnikowi. Fabuła skupia się na jednym z historycznych wydarzeń. Bitwa o Lipsk, przemarsz i plan bojowy. Co się wydarzy z nasza polską, kiedy zmienilibyśmy bieg historii? Mimo wszystko nie mogę powiedzieć, że książka jest zła. Są pewne rzeczy, które mnie denerwowały czy zniesmaczały, ale zabawa historią była naprawdę ciekawa. Super, że autor w sposób realistyczny opisywał nam postacie czy fakty, które są już znamy. Największym nieporozumieniem dla mnie jest zakończenie. Liczyłam, że książka będzie miała kolejna część, ale niestety jest to pozycja jednotomowa. Ja uważam, że brakuje w niej pewnego rozbudowania, jednak autor nie zamierza wracać do tej historii. Zachęcam Was do przeczytania tej historii, kiedy tylko zajdziecie wolna chwilę. Książkę czyta się szybko, co jest największym plusem. Dziękuję za egzemplarz do recenzji autorowi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Władca wojny
4.4/5
30,60 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cena milczenia
4.4/5
27,52 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatni nielegał
4.5/5
29,57 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Trzecia rewolucja
4.8/5
32,08 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tygrys i Smok
4.9/5
29,19 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cena pamięci
4.5/5
34,35 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Stan wyjątkowy
4.1/5
28,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zemsta 2020
4.6/5
27,42 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bez pardonu
4.3/5
27,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kontroler
4.2/5
27,42 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego