Carcassonne

Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Cena

Gra planszowa Carcassonne

Carcassonne to gra planszowa, która dzięki niemieckiemu wydawnictwu Hans im Glück zadebiutowała w 2000 roku. Bardzo szybko zyskała akceptację graczy, czego wyrazem był przyznany jej w 2001 roku tytuł Spiel des Jahres. Chociaż od tamtego momentu mięły ponad dwie dekady, zainteresowanie grą Carcassonne nie maleje i stale powiększa ona grono swoich wiernych fanów. Polscy gracze wydanie tytułu w rodzimym języku zawdzięczają wydawnictwu Bard, które niezmiennie dba o wydawanie także wszystkich nowości, jakie pojawiają się w serii.

Jak grać w Carcassonne?

W grze Carcassonne tradycyjna plansza zastąpiona została kafelkami, które prezentują fragmenty różnych typów obszarów, takich jak: drogi, miasta, łąki oraz klasztory. W swoich ruchu zadaniem gracza jest wylosowanie jednego kafelka i dołączenie go do innych, wcześniej ułożonych na stole kafelków. W ten sposób powstają coraz większe obszary np. łąk, miast oraz dróg. Ustawienie na nich swojego pionka gwarantuje graczowi punkty za ten obszar, zdobyte w momencie, gdy jego budowa zostanie ukończona. Grę wygrywa gracz z największą ilością punktów.

Gra Carcassonne – dodatki

Łatwa mechanika, duża przystępność zasad oraz atrakcyjna rozgrywka to niewątpliwie najważniejsze składowe sukcesu Carcassonne. Dzięki niemu niemal każdego roku na rynku pojawiają się nowe dodatki do gry podstawowej, które dodają nowe elementy rozgrywki określone w tytule każdego z nich, np. Carcassonne Kupcy i Budowniczowie, Carcassonne Karczmy i Katedry, Carcassonne Opactwo i burmistrz oraz wiele innych. Każdy z dodatków do gry Carcassonne znacząco urozmaica rozgrywkę, dzięki czemu fani tytułu, pomimo upływającego czasu, mają możliwość cieszyć się świeżą i stale zaskakującą rozrywką.

Carcassonne i nowe tytuły w serii

Poza dodatkami seria Carcassonne doczekała się także nowych gier podstawowych, takich jak np. Carcassonne Gorączka Złota, Carcassonne Safari, Carcassonne Łowcy i Zbieracze oraz Carcassonne Star Wars. Każdy z tych tytułów opiera się na mechanice doskonale znanej z pierwowzoru, ale jednocześnie oferuje nowe zasady, modyfikację rozgrywki, nowe decyzje i jeszcze więcej zabawy z kafelkami.

Sprawdź naszą ofertę gier i dodatków dostępnych w serii Carcassonne i wybierz tytuły, z którymi zaczniesz walkę o najlepiej punktujące włości.

więcej

Dowiedz się więcej o grze Carcassonne i innych

Wszystkie artykuły