Myszka Miki i Przyjaciele

Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Seria
  • więcej
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Myszka Miki

Myszka Miki to kultowa, znana na całym świecie fikcyjna postać stworzona w 1928 roku przez Walta Disneya w jego studiu animacji. Jej pierwowzorem był Królik Oswald, postać do której twórca stracił prawo w sporze z producentem Charlesem Mintzem.  

Do wymyślenia Mikiego zainspirowała Walta Disneya prawdziwa mysz, która odwiedziła jego dom w Kansas City. Disney schwytał zwierzę i postanowił je zachować. Codziennie obserwował jej zwyczaje i wzorował na niej swojej rysunki. Tak powstał archetyp Myszki Miki, której postać udoskonalona w studiu zaczęła pojawiać się w bajkach i komiksach dla dzieci stając się z czasem symbolem amerykańskiej energii i optymizmu. Sam Walt Disney w 1932 roku za stworzenie postaci Myszki Miki został uhonorowany Oscarem - nagrodą filmową przyznawaną co roku przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. 

Postać Myszki Miki  

Pierwsze filmy z udziałem Myszki Miki to czarno-białe produkcje z postacią Mikiego, która zupełnie nie przypominała współcześnie znanego i uwielbianego przez dzieci bohatera. W ciągu 90 lat Myszka Miki przechodziła wiele metamorfoz, a jej postać wielokrotnie ewoluowała wraz z rozwojem technik animacji. Dziś Miki przedstawiany jest jako sympatyczna, muzykalna, pełna wdzięku i uśmiechnięta myszka w czerwonych spodenkach i żółtych butach identyfikująca postać chłopca. 

Odcinkowe serie oraz długometrażowe filmy z Myszką Miki w roli głównej prezentują charakter wcielający się w różnorodne role oraz pakujący w rozmaite kłopoty z których, dzięki swojej odwadze, pogodzie ducha i przyjacielskości, zawsze udaje mu się wyjść obronną ręką. Myszka Miki stała się ikoną popkultury i światowym fenomenem, który koncernowi Walt Disney i samemu twórcy przyniósł ogromny sukces.  

Zabawki z Myszką Miki 

Sympatia, jaką Myszka Miki wzbudziła wśród dzieci i ich rodziców oraz niesłabnąca popularność postaci skłoniły wielu producentów zabawek i artykułów dla dzieci do przeniesienia Mikiego z ekranu do świata realnego. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów licencjonowanych zabawek dla dzieci, które cieszą maluchy na całym świecie. Wśród nich można znaleźć figurki i pluszaki wiernie odwzorowujące oryginalną postać Myszki Miki, puzzle, klocki, gry karciane i planszowe, zabawki interaktywne dla niemowląt, a także cały szereg różnorodnych akcesoriów z podobizną Mikiego takich, jak ręczniki, kubki, ubrania, pościele, piórniki, zegarki czy parasolki.   

Dostępne są także książki i filmy na DVD takie, jak znana i ceniona seria Myszki Miki i Przyjaciele oraz komiksy i książki, której bohaterem jest legendarna myszka.  

 

więcej