Kostka Rubika

Filtruj
Kategorie
Wybrane marki
Wiek gracza
Liczba graczy
Bohater
Ocena
Cena
Wiek
Dla kogo

Kostka Rubika

Kostka Rubika to znana na całym świecie zabawka logiczna, której pomysłodawcą jest węgierski rzeźbiarz i architekt Erno Rubik. Wynalazł ją w 1974 roku, a 2 lata później doszło do jej skonstruowania i opatentowania przez japońskiego inżyniera Terutoshiego Ishige. Ułożenie kostki zajęło Rubikowi miesiąc. Na Węgrzech jest ona nazywana magiczną kostką. W Polsce pojawiła się po raz pierwszy w 1980 roku.

Na czym polega zabawa kostką Rubika?

Kostka Rubika to zabawka składająca się w tradycyjnej wersji 3x3x3 z 26 sześcianów oraz znajdującego się wewnątrz przegubu, który umożliwia obracanie poszczególnych warstw. Należy ułożyć kwadraty w taki sposób, aby na każdej ścianie utworzyły one jeden kolor lub wzór.

W przypadku tradycyjnej kostki Rubika 3x3x3 istnieją aż 43 tryliony różnych wariantów ułożenia. Rekordziści są w stanie ułożyć ją w kilka sekund. Z czasem powstały kostki w innych wersjach, np. 2x2x2, 4x4x4, 5x5x5 czy 6x6x6.

Zabawa kostką Rubika pozwala rozwijać wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, kreatywność, umiejętność logicznego i strategicznego myślenia oraz zapamiętywania. Istnieje wiele różnych metod układania kostki.

Kostki Rubika i produkty towarzyszące

W naszym asortymencie znajdują się różne rodzaje kostki Rubika – zarówno do układania kolorów, jak i wzorów – np. herbów najlepszych na świecie klubów piłkarskich, w tym Realu Madryt czy FC Barcelony. Cechują się one wytrzymałą konstrukcją, zastosowaniem trwałego kolorowego nadruku na kwadratach oraz płynnym mechanizmem obracania warstw kostki. Do wyboru są produkty m.in. marki Rubiks, Dr. Memoty, TM Toys czy Kick off Games.

Oferta obejmuje nie tylko kostki Rubika, lecz także książkowe poradniki, opisujące różne techniki układania oraz zawierające praktyczne wskazówki. Dla miłośników tej zabawy dostępne są również  dodatkowe produkty, w tym pendrive’y w kształcie kostki Rubika, kalendarze szkolne czy koszulki z nadrukiem.

Zapoznaj się z naszym asortymentem kostek Rubika i wybierz zabawkę o odpowiadającej ci konstrukcji.

więcej

Dowiedz się więcej o kostce Rubika i innych

Wszystkie artykuły