Do konkursu zgłosiło się ponad 300 szkół z całej Polski. Można na nie głosować w specjalnej aplikacji na stronie. Każdy może oddać dziennie jeden głos na wybraną bibliotekę. Głosowanie potrwa do 6 listopada. W ostatnim etapie zostanie wyłonionych dziesięć placówek, do których na Mikołajki dotrze aż 10 tysięcy książek. Empik, w którym książki zajmują szczególne miejsce, postanowił wzbogacić trwający od wielu lat program rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych – „Przecinek i kropka” – o nowy ważny element.

Zwróciliśmy uwagę na biblioteki w szkołach podstawowych, które są często miejscem pierwszego kontaktu dzieci z literaturą. To tam najmłodsi „połykają haczyk”, poznają niezwykłe historie, które rozbudzają wyobraźnię. Jednak nie wszystkie biblioteki mogą zaoferować dzieciom aktualny księgozbiór i ciekawe nowości – mówi Prezes Empiku, Ewa Szmidt-Belcarz. – Do serii bezpłatnych warsztatów edukacyjnych i corocznego Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą, doszła właśnie akcja wsparcia dla bibliotek w szkołach podstawowych z całej Polski.

Na ten cel zostanie przeznaczona część kwoty z każdej transakcji z użyciem karty Mój Empik. W ten sposób uczestnicy nowego programu lojalnościowego Empiku przyczynią się do zapełnienia półek bibliotek i wsparcia rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Nowo uruchomiony program zapamiętuje kulturalne preferencje i dostarczy „uszyte na miarę” promocje, zaproszenia i informacje. Jeśli na przykład ktoś często sięga po reportaże, to jako pierwszy dowie się o premierach tej kategorii, dostanie rabat na książki tego gatunku i zaproszenia na spotkania z ulubionymi autorami.

ZAGŁOSUJ!