Każda ze wspomnianych pozycji podchodzi do tematu nieco inaczej – zarówno na etapie doboru bohaterek, jak i w sposobie prezentacji ich życia i osiągnięć. Tym razem autorka wzięła na warsztat sylwetki czternastu niezwykłych, pochodzących z różnych kontynentów kobiet, które zmieniły świat. A zmieniły go, działając w takich dziedzinach, jak: chemia, medycyna, biologia, fizyka czy matematyka. Inge Lehmann, Mary Anning, Rosalind Franklin czy Maria Skłodowska-Curie, która pojawia się niemal zawsze, gdy o kobietach wybitnych mowa, poświęciły życie wybranym dziedzinom, zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Autorka skrupulatnie przygotowała się do stworzenia tej książki – zebrała dużo informacji i ciekawostek, które z pewnością zainteresują małych czytelników, a także zainspirują do dalszego odkrywania. Trudne słowa, których nie sposób uniknąć, pisząc o różnych dziedzinach nauki, zostały wyjaśnione pod lub obok tekstu, tak by nie trzeba było przerywać tej fascynującej lektury, by zajrzeć do słownika.

To, co różni „Superbohaterki” od innych książek o wybitnych kobietach, to zadania dla dzieci. Po lekturze każdego rozdziału mogą one samodzielnie przeprowadzić eksperyment lub wykonać przyrząd naukowy. Bardzo ważną rolę odgrywają tu też ilustracje i opracowanie graficzne, które wraz z ciekawą treścią tworzą wyjątkową całość.

Ewa Świerżewska