1. Monopoly junior

Monopoly to jedna z najbardziej popularnych gier planszowych dla dorosłych. Chociaż w standardową jej wersję można grać całą rodziną, to niektóre zasady mogą być za trudne do zrozumienia dla najmłodszych graczy. Z tego powodu twórcy stworzyli uproszczony wariant – Monopoly kids, który posiada mniejszą planszę i uproszczone reguły. Ponadto, możesz wybrać wersję z ulubionymi bohaterami dziecka np. Monopoly ze świnką Peppą lub z bohaterami filmu Auta”.

  1. Cluedo junior

W grze Cluedo junior, tak jak w jej standardowym odpowiedniku, graczę mogą wcielić się w rolę detektywów i rozwiązać zagadkę. W wersji junior zagadka dotyczy zjedzonego ciasta, ale emocji jest tyle samo co w poszukiwaniu sprawcy największej zbrodni. Gra rozwija zdolność logicznego myślenia.

  1. 5 sekund junior

5 sekund to gra, w której przede wszystkim liczy się czas. Uczestnik ma tylko 5 sekund, aby udzielić odpowiedzi na zadane mu pytanie. Chociaż w wersji junior hasła są nieco prostsze niż w podstawowym wydaniu tej gry, to szybkość odpowiedzi ma taką samą, kluczową rolę.

  1. Catan junior

W Catan junior mogą grać dzieci i dorośli. Tak, jak w przypadku innych wersji gier dla młodszych graczy, zasady w Catan junior zostały nieco uproszczone w stosunku do standardowego wariantu, ale nadal dla maluchów poniżej 6 lat mogą być za trudne.

Galakta, gra planszowa Catan Junior - Galakta

 

  1. UNO junior

UNO junior to bardzo przyjemna i łatwa gra karciana dla dzieci. Ilustracje ze standardowego wariantu zostały zastąpione obrazkami z 11 zwierzętami, co z pewnością spodoba się wszystkim maluchom.

 

  1. iKnow junior

iKnow junior to nie tylko uproszczona wersja popularnego quizu. Format iKnow junior został dostosowany do potrzeb maluchów, a zasady gry zmodyfikowane tak, aby nie nudzić dzieci i zachęcić je do pogłębiania swojej wiedzy. Gra posiada różnorodne zadania, które często należy wykonywać we współpracy z innymi graczami przez co uczy pracy zespołowej.

 

  1. Dobble kids

W grze Dobble liczy się refleks i spostrzegawczość. Wariant kids zawiera mniej skomplikowane ilustracje, które  powodują, że dzieci szybciej i łatwiej znajdują pasujące do siebie znaki, co często sprawia dużą trudność dorosłym grającym w podstawową wersję tej gry.

 

  1. Scrabble junior

Scrabble junior to dwie gry w jednej  – rozróżnione poziomem trudności, dostosowanym do młodszych i starszych graczy. W łatwiejszym wariancie dzieci muszą układać litery korzystając z obrazków, które pomagają im w układaniu słów. Trudniejsza opcja wymaga układania słów na planszy z uwzględnieniem kolorowych premiowanych pól.

 

  1. Time’s up kids

Time’s up kids to gra idealna dla całej rodziny. Jej zasady są bardzo podobne do tych, które znamy z wersji dla dorosłych, ale na kartach zamiast słów są obrazki, co pozwala na udział w rozgrywce dzieciom, które nie potrafią jeszcze czytać.
 


 

  1. Activity junior

Tradycyjne kalambury stworzone z myślą o najmłodszych. Uczestnicy zabawy losują na przemian hasła, a następnie próbują przekazać je pozostałej części drużyny w jeden z trzech sposobów: rysując, pokazując lub opisując słownie.