Kultowa formacja Queensryche wystąpi 3 lipca w warszawskim klubie Stodoła. Już w czerwcu rozpocznie się europejska trasa koncertowa, na której grupa z pełnym rozmachem przedstawi swoje 2 kultowe płyty „Operation Mindcrime”. W końcu polscy fani nie tylko będą mogli uczestniczyć w niezwykłym, trzyipółgodzinnym show, ale również poznają odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące operacji Mindcrime.

Kultowa amerykańska formacja powstała w 1981 roku w Bellevue (Waszyngton) i ma już na swoim koncie ponad 20 mln sprzedanych płyt na całym świecie. Obecnie jest to jeden z najbardziej szanowanych zespołów na scenie progresywnego metalu. A jak najlepiej zdefiniować brzmienie Queensryche? Jak grupa podaje na swojej stronie, najlepiej pasują tutaj takie sformułowania jak: „potężne, różnorodne, progresywne, elektryzujące i pełne dramatyzmu”.

W 1988 roku zespół wydał koncept album, który przez wielu uznany został za największy majstersztyk, arcydzieło, które pobija rekordy sprzedaży i wymieniane jest jednym tchem obok takich płyt jak „The Wall” Pink Floyd czy „Metropolis Pt2: Scenes from a Memory” Dream Theater. „Operation: Mindcrime”, bo taki tytuł nosi płyta, opowiada tragiczną historię miłości narkomana, zaprogramowanego przez rząd zabójcy, Nikki’ego Sixxa do byłej prostytutki - siostry Mary, jest to także historia o zniewolonym społeczeństwie. Do tej opowieści grupa powróciła po 20 latach, wydając w marcu 2006 roku krążek „Operation: Mindcrime II”… Album zadebiutował na 14 pozycji listy Billboard.

W sierpniu formacja wyruszyła na trasę koncertową po Stanach, gdzie zagrała w ponad 50 miastach, dając niezapomniany show. Epicki live show, dopracowany w każdym szczególe zachwycił amerykańską publiczność i okazał się wielkim sukcesem. W lipcu zeszłego roku ukazało się DVD dokumentujące trasę „Mindcrime At Moore” z m.in. zapisem koncertów z Seatlle.

Queensryche w Stodole

3 lipca
Wejście do klubu: godz. 18.00
Początek koncertu: godz. 19.30
Ceny biletów: 120, 130 zł


Stodoła/I.J.