Natalia Lesz wystąpi na krakowskich Błoniach przed Celine Dion - poinformował "Dziennik Polski". Z propozycji zaśpiewania przed kanadyjską gwiazdą zrezygnowała wcześniej Edyta Górniak.

Menedżerowie Dion wybrali Natalię Lesz spośród innych kandydatur na podstawie nagrań, wideoklipów i biografii 27-letniej wokalistki. Pewne znaczenie mógł mieć również fakt, że producentem wydanej w kwietniu tego roku w Polsce płyty Lesz jest Glen Ballard, który współpracował wcześniej właśnie z Celine Dion, a także m.in. Arethą Franklin, The Corrs, Natalie Cole, Michaelem Jacksonem i Christiną Aguilerą.

Debiutancki krążek Natalii Lesz ukazał się 11 kwietnia, a już teraz artystka ma szansę na statuetkę w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Biorący udział w plebiscycie muzycznym internauci nominowali wokalistkę do udziału w konkursie Superjedynek, którego finał odbędzie się 14 czerwca podczas 45. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Dwa tygodnie później na krakowskich Błoniach wystąpi Celine Dion, której dwugodzinny show poprzedzi występ Natalii Lesz.

dziennik.krakow.pl/EMI Music Poland/M.W.