Woda toaletowa czy perfumowana?

Zapach zapachowi nierówny. Różnią się nie tylko nazwą, flakonem czy nutami zapachowymi, ale i… stężeniem olejków eterycznych, które są rozpuszczane tak, by mogły przyjąć charakter aerozolu. EDP, EDT to skróty oznaczające dwa różne typu produktów. EDT to Eau de Toilette, czyli woda toaletowa – w niej stężenie „koncentratu zapachowego” to ok. 8 – 12 %, w EDP – Eau de Parfum (wodzie perfumowanej) jest ich więcej: między 15 a 43%. A im więcej zapachu, tym wyższa cena, ale i większa trwałość produktu na skórze.

Calvin Klein - najładniejsze perfumy męskie

Kup teraz

Z drugiej strony jednak, aromat na męskim ciele zawsze jest bardziej intensywny niż na kobiecym (to wynik innej gospodarki hormonalnej), więc woda toaletowa wcale nie jest takim złym pomysłem – zwłaszcza, gdy nie masz 100% pewności, czy kosztowne męskie perfumy to dobre rozwiązanie.

 

Jaki zapach?

I tu pojawia się największy problem. Wszystko bowiem zależy od gustu mężczyzny. Z drugiej jednak strony, istnieją pewne kultowe zapachy, które okazać się mogą strzałem w dziesiątkę.

Jeśli prezent jest dla mężczyzny w średnim lub starszym wieku - na przykład dla ojca czy dziadka, wybierz klasyczne, ponadczasowe zapachy takie, jak np. Burberry London Men, w których delikatna lawenda miesza się z cedrem, bobem tonka i ambrą czy Versace Pour Homme z wyraźną piżmową nutą.

Jakie perfumy męskie proponuje Burberry?

Kup teraz

Dla 20-30-latka świetnie sprawdzą się zaś zapachy świeższe – typu Armani Code Profumo Pour Homme ze świeżą, cytrusową nutą przełamaną subtelnym bursztynem, orzeźwiający Lacoste Blanc dla nowoczesnych mężczyzn, poszukujących ponadczasowego zapachu czy Hugo Boss Just Different - o dość "wybuchowej" butelce i świeżym aromacie dla prawdziwego faceta. Wszystkie te pachnidła to również propozycje dla panów aktywnych, uprawiających sport.

Dobre perfumy męskie dla aktywnych panów

Kup teraz

Bardziej zmysłowymi, „wieczorowymi” propozycjami - świetnie sprawdzającymi się jako upominki dla chłopaków, narzeczonych i mężów, są np. zmysłowy JOOP! Homme w nucie bazy wzbogacony m.in.. o orientalne drzewo sandałowe oraz lekko "tytoniową" nutę czy Guerlain L’Homme Ideal, w którym przeplatają się zapachy migdałów, skóry, rozmarynu czy wetywerii.

Kup teraz

Elegancki i biznesowy zaś jest choćby - urzekający także niecodziennym flakonem czy Calvin Klein One - zapach unisex, który bez problemu możesz podkradać swojemu mężczyźnie i zastosować jako perfumy damskie, ponieważ pięknie współgra również z kobiecym wizerunkiem. Idealny pomysł dla pary!

Najlepszy męski zapach - Calvin Klein One

Kup teraz