Autorka bestsellerowej serii "Harry Potter"- JK Rowling, napisze powieść dla dorosłych.

JK. Rowling planuje swoją przyszłą pracę skierować w większym stopniu do dorosłych czytelników.

- Mimo, iż praca nad Harrym była dla mnie bardzo przyjemna to jednak moje kolejne prace będą zupełnie inne. Tak naprawdę Harry otworzył mi tylko drogę do badania nowych gruntów. Na ten moment zmieniłam wydawcę i jestem z tego bardzo zadowolona — przyznaje pisarka.

Wydawnictwo Joanne — Blair Partnership, obiecuje podzielić się pierwszymi informacjami odnośnie planowanej powieści jeszcze w tym roku.

Rowling wraz ze swoją siedmiotomową serią przygód Harry’ego Pottera pobiła rekord sprzedanych egzemplarzy z wynikiem ponad 400 milionów. Pierwsza część ukazała się po raz pierwszy w 1997 roku i prawie natychmiast została bestsellerem. Cała seria doczekała się ekranizacji z Danielem Radcliffem, Emmą Watson i Rupertem Grintem w rolach głównych.

J.K Rowling podkreślała jakiś czas temu, że istnieje małe prawdopodobieństwo, że napisze kolejną książkę o Harrym Potterze, jednak nie zamierza całkowicie odcinać się od serii i kiedyś, być może w pewien sposób powróci jeszcze do tematu związanego z młodym czarodziejem.

blitznews.pl