Jakie zalety posiada auto elektryczne dla dzieci?

Auto elektryczne to wielka atrakcja dla najmłodszych. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a to doskonała okazja, aby twój maluch mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dużą zaletą jest to, że nie trzeba dziecka specjalnie zachęcać do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Co więcej, zabawka ta stanowi dobrą alternatywę dla wózka. Dzięki tym pojazdom dla dzieci spacery czy obowiązkowe wyjścia będą dla dziecka zdecydowanie ciekawsze.

W jaki sposób sterowane są auta elektryczne dla dzieci i jak można je naładować?

Istnieją dwie możliwości, jeśli chodzi o kierowanie pojazdami elektrycznych dla dzieci. Pierwszą opcją jest samodzielne sterowanie przez malucha. Rozwiązanie to lepiej sprawdzi się w przypadku większych dzieci, bądź na otwartej przestrzeni, z dala od ulicy i samochodów. Druga opcja to prowadzenie samochodu przez rodzica za pomocą pilota. Wówczas jazda autem jest w pełni bezpieczna, gdyż to rodzic określa kierunek, a także prędkość jazdy oraz w każdej chwili może zahamować pojazd.

W jaki sposób naładować auto elektryczne? Posiada on akumulator, dlatego wystarczy użyć specjalnej ładowarki dołączonej do zestawu. Jeśli planujesz dłuższe wycieczki elektrycznym samochodem, warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię.

 

Auto na Akumulator Mercedes GTR Biały - Lean Toys

 

W jakim wieku dziecko może zacząć korzystać z auta elektrycznego?

Większości aut elektrycznych dla dzieci można używać już od 3 roku życia. To wtedy maluch jest bardziej świadomy i potrafi samodzielnie kierować. Oczywiście w tym wieku dziecko musi być pod stałym nadzorem rodzica, który za pomocą pilota wspomaga i kontroluje swoją pociechę. Co więcej, w przypadku najmłodszych, ze względów bezpieczeństwa, warto wybierać modele, które nie osiągają prędkości większej niż 5 km/h.

Jeśli masz dwójkę dzieci, doskonałym rozwiązaniem jest wybór dwuosobowego samochodu elektrycznego. Dzięki temu będzie ci łatwiej nad nimi zapanować oraz unikniesz kłótni o zabawkę.

Czy elektryczne auta dla dzieci są bezpieczne?

Tego rodzaju pojazdy są w pełni bezpieczne dla maluchów. Po pierwsze, wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, więc nie ma ryzyka, że maluch wypadnie. Po drugie, samochody elektryczne posiadają profilowane siedzenia, dzięki czemu dziecko może wygodnie korzystać z auta, a kręgosłup jest odpowiednio zabezpieczony. Dodatkowo, większość modeli posiada funkcję wolnego startu oraz hamulca uruchomiającego się zaraz po zdjęciu nogi z gazu.

 

Samochód na akumulator, Mercedes-Benz G63 AMG, czarny -Toyz

 

Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru auta elektrycznego dla dzieci?

Aby jeździki elektryczne były w pełni bezpieczne, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Dopasuj samochód do wieku i wzrostu dziecka

Poszczególne rodzaje pojazdów na akumulator różnią się od siebie wielkością i wysokością. Żeby jazda była w pełni bezpieczna i wygodna, należy zapoznać się z zaleceniami producenta. Jeśli chcesz, by zabawka posłużyła na dłużej, wybierz model z szerokim zakresem wagowym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Podczas wyboru samochodów elektrycznych dla dzieci koniecznie zwróć uwagę na pasy bezpieczeństwa. Muszą być one odpowiednio dopasowane do wzrostu malucha. Każdy pojazd powinien mieć sprawne światła tak, aby jazda po ciemku była bezpieczna. Kup auto dopasowane do wieku, wzrostu oraz wagi dziecka. Zwróć uwagę, czy zabawka posiada certyfikaty bezpieczeństwa. Nie zapominaj również o pilocie do zdalnego sterowania. Tylko dzięki niemu możesz w pełni kontrolować prędkość i kierunek jazdy.

 

Pojazd na akumulator Audi S5 - Toyz

 

Jaką maksymalną prędkość może osiągnąć elektryczne auto dla dzieci?

Prędkość osiągana przez elektryczny samochód powinna być dopasowana do wieku dziecka. Szybkość, z jaką porusza się pojazd, nie może być zbyt duża, tak by maluch był całkowicie bezpieczny. W przypadku dzieci w wieku 3 lat maksymalna prędkość nie powinna przekraczać 5 km/h, natomiast u starszych i bardziej świadomych może to być 10 km/h. W obu przypadkach zawsze warto mieć pod ręką pilota tak, aby w awaryjnych sytuacjach móc szybko zareagować.

Jakie modele samochodów elektrycznych dla dzieci dostępne są na rynku?

Jeśli chcesz zakupić samochód elektryczny dla swojego dziecka, wybór jest ogromny! Możesz zdecydować się na klasyczne modele, które są odwzorowaniem prawdziwych, popularnych samochodów, bądź postawić na auto terenowy. Jeśli twoje dziecko marzy o zostaniu policjantem lub strażakiem, świetnym rozwiązaniem będzie zakup wozu strażackiego albo radiowozu. Radość i szczęście dziecka gwarantowane!

 

Terenowy pojazd akumulatorowy Ringo, czarny - Toyz

 

Jaki silnik wybrać w przypadku samochodu elektrycznego dla dzieci?

Pojazdy dla dzieci na akumulator powinny posiadać przynajmniej dwa silniki. To od nich zależy, z jaką prędkością może poruszać się pojazd. W przypadku młodszych odpowiednie są te o mocy 25 W. Wówczas osiągalna prędkość jest w pełni bezpieczna dla malucha. Natomiast kupując pojazd dla starszych dzieci warto postawić na napęd na cztery koła.

Elektryczny samochód dla dziecka to doskonały pomysł na prezent. Dzięki niemu maluch uczy się zasad panujących na drodze, a dodatkowo ma zapewnioną świetną zabawę. Podczas wyboru kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem. Nie zapominaj o zapinaniu pasów i zawsze miej pod ręką pilota, by szybko zmienić kierunek jazdy lub zahamować. Już dziś wybierz model, który najbardziej sprosta waszym oczekiwaniom oraz zapewnij maluchowi niezapomnianą rozrywkę!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock