Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby zabaw ruchowych. Warto kuć żelazo, póki gorące i wykorzystać zapał malucha do aktywności fizycznych, proponując mu odpowiednie rozrywki. W przyszłości zaowocuje to jego lepszym zdrowiem i kondycją. Jedną z najatrakcyjniejszych form spędzania czasu dla malucha jest zabawa w basenie z piłeczkami. Boisz się, że wraz z dniem, w którym suchy basen pojawi się w twoim domu, skończy się w nim porządek? Być może teraz przeraża cię wizja rozrzuconych wszędzie piłeczek, które w najmniej oczekiwanym momencie będą wytaczać się spod mebli, ale ten problem tak naprawdę… nie jest żadnym problemem! Każdy rodzić wie, że wraz z przyjściem na świat dziecka, kończy się sterylny porządek, a zaczyna twórczy chaos. Podobno bałagan, który maluchy robią podczas zabawy, świadczy o tym, że doskonale się rozwijają. A bez znaczenia jest to, czy pod nogami będą plątać się klocki, resoraki czy piłeczki. Dlatego schowaj do kieszeni wszelkie obawy związane z posiadaniem suchego basenu w domu i wybierz jeden dla swojej pociechy.

Suchy basen z piłeczkami – rozwój i zabawa

Zastanawiasz się, jakie konkretne korzyści płyną z zabawy w basenie z piłeczkami? Jak się okazuje, jest ich niemało.

  • W suchym basenie dziecko może poprawić rozwój koordynacji ruchowej np. poprzez łapanie równowagi czy nurkowanie w piłeczkach

  • Kładąc się na piłeczkach, maluch masuje plecy

  • Wspierany jest rozwój koordynacji ręka-oko np. w tracie rzucania piłeczkami do celu. To także okazja, by trenować ocenę odległości

  • Piłeczki w różnych odcieniach zachęcają do nauki kolorów

Suchy basen z piłeczkami daje szansę na jednoczesny rozwój i świetną zabawę. Co ważne, ten rodzaj rozrywki nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków dla dziecka. Warto więc już od najmłodszych lat wspierać malucha, organizując mu taką formę spędzania czasu.

 

Suchy basen na piłki, Ag184b - KidsToys

 

Zabawa w piłeczkach dla niemowląt

Jeśli marzy ci się suchy basen z piłeczkami już dla kilkutygodniowego malucha, musisz wiedzieć, jaki będzie najlepszy. Duże i głębokie baseny, po brzegi wypełnione piłkami, których może być nawet 200, zdecydowanie lepiej sprawdzą się dla nieco starszych dzieci. W ich przypadku będą też bezpieczne. Nie oznacza to jednak, że niemowlak nie może korzystać z dobrodziejstw, jakie wiążą się z zabawą w suchym basenie. Trzeba tylko wybrać odpowiedni. Dla najmłodszych najlepsza będzie mata edukacyjna 3w1 z funkcją suchego basenu. Aby zamieniła się w niego, wystarczy dopiąć boczne ścianki i do środka włożyć kilka piłeczek. To wystarczy, żeby maluch zainteresował się nimi. W każdej chwili można rozłożyć ścianki i wyjąć piłeczki, a suchy basen zamieni się w interaktywną matę i zainteresuje dziecko pluszowymi zawieszkami. Dobrym pomysłem, w przypadku niemowląt, jest także basen dmuchany z piłeczkami. Dzięki temu, że jest miękki, będzie bezpieczny dla maluszka. Z powodzeniem wykorzystasz taki basen także na dworze, podczas letnich miesięcy, napełniając go wodą. Pamiętaj tylko, aby zawsze mieć dziecko na oku podczas zabawy.

 

Mata edukacyjna dla dzieci, kojec, suchy basen z piłkami - Ladida

 

Basen z piłeczkami dla chłopca i dziewczynki

Masz w domu małą księżniczkę, która kocha kolor różowy? A może wasze mieszkanie jest urządzone w nowoczesnym stylu glamour i starasz się niczym go nie zaburzyć, dlatego starannie dobierasz wszystkie dziecięce zabawki? Postaw na suchy basen w pięknym kolorze pudrowego różu, wypełniony piłeczkami w równie eleganckich odcieniach – złotym, perłowym i szarym. Taki basen, wykonany z miękkiej pianki, będzie się pięknie prezentował zarówno w pokoju dziecka, jak i w salonie. Równie trafnego wyboru możesz dokonać, wybierając basen piankowy z piłeczkami dla chłopca, stawiając na połączenie szarości z kolorem niebieskim.

 

Suchy basen + 200 piłek, pudrowy róż - Flumi

 

Basen z piłeczkami i zjeżdżalnią

Jeśli masz taką możliwość, pójdź na całość i urządź swojemu dziecku małą salę zabaw we własnym domu. Jak to zrobić? Kup basen z piłeczkami i zjeżdżalnią! Wybierz ten, który najbardziej będzie ci odpowiadał – piankowy, dmuchany, składany, duży lub mały. Dostaw do niego plastikową i niezbyt długą zjeżdżalnię. Wystarczy ok. 1,5-metrowy ślizg, aby maluch mógł z rozmachem zjeżdżać prosto w piłeczki. By taka zabawa dała jak najwięcej frajdy, warto wypełnić suchy basen piłeczkami aż po brzegi. Jeśli w zestawie jest ich za mało, dokup dodatkowy komplet piłeczek.

 

Zjeżdżalnia z uchwytami, turkusowa, 140 cm - 3MTOYS

 

Suchy basen z piłeczkami jako plac zabaw

Jest jeszcze jedna możliwość uatrakcyjnienia dziecku czasu spędzonego w domu – plac zabaw z namiotem, tunelem i suchym basenem! Twoja pociecha będzie zachwycona, mogąc godzinami pokonywać tor przeszkód, a na koniec dając nurka w piłeczki. Dołączony do zestawu kosz, który można zawiesić na jednej ze ścianek placu zabaw, oraz specjalna ściana do gier pozwalają m.in. trenować rzut do celu. Taka zabawka doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i na dworze, a po złożeniu zajmie niewiele miejsca.

 

Namiot plac zabaw z suchym basenem i piłeczkami - IPlay

 

Który suchy basen z piłeczkami spodobał ci się najbardziej? Bez względu na to, co wybierzesz, twoje dziecko będzie szaleć z radości.

Okładka: Shutterstock