Świetlne instalacje są dziś bardzo popularne jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie. W zależności od barwy i natężenia światła, można wyczarować różnorodne bożonarodzeniowe dekoracje. Żółte, ciepłe lampki choinkowe stworzą przytulną atmosferę, a niebieskie, zimne światło to doskonały pomysł na eleganckie przystrojenie domu w zimowym klimacie.

 

świąteczne prezenty empik

 

Na rynku można znaleźć rozmaite lampki choinkowe, które różnią się nie tylko kolorem światła, ale też formą. Są bowiem klasyczne łańcuchy lampek i nowoczesne LED-y na żyłce, imponujące kurtyny świetlne oraz zwisające ozdoby np. gwiazdki. To wszystko stwarza mnóstwo możliwości dekoracyjnych. Zobacz, jak wykorzystać lampki choinkowe do przystrojenia na święta całego domu!

 

jak przystroić dom lampkami na święta

 

Jakie wybrać lampki choinkowe do dekoracji?

Zanim przystąpisz do robienia świetlnej dekoracji, musisz wybrać odpowiednie lampki. Zwróć uwagę na:

 • przeznaczenie lampek – czy można je stosować na zewnątrz, czy tylko wewnątrz domu;
 • barwę światła – do wyboru masz zimne białe/niebieskie światło, ciepłe żółte albo multikolorowe lampki – od wyboru zależy efekt, np. żółte lampki choinkowe wyglądają przytulniej niż niebieskie;
 • długość lampek – to ważne, zwłaszcza gdy chcesz przystroić nimi całe okno, poręcz schodów albo balkonową balustradę;
 • dodatkowe funkcje – wygodne sterowanie pilotem/aplikacją czy timer wyłączający lampki np. w środku nocy, aby zaoszczędzić prąd lub baterie.

 

Jumi, Kurtyna świetlna, 138 Led, Różnokolorowa
Jumi, Kurtyna świetlna, 138 Led, Różnokolorowa JUMI
5/5
44,99 zł
Promocja
44,99 zł  najniższa cena

59,99 zł  cena regularna

 

Jak wykorzystać lampki choinkowe?

 • Lampki jako dekoracja stołu

Na świątecznym stole najlepiej sprawdzą się lampki o ciepłej, żółtej barwie. Będą pięknie komponować się z płomieniem świec albo godnie go zastąpią, jeśli z jakiegoś powodu chcesz zrezygnować z żywego ognia.

Bardzo wygodne do stworzenia dekoracji są lampki choinkowe na żyłce. Można je umieścić w słoiku albo szklanym wazonie. Można też poprowadzić żyłkę przez całą długość stołu, oplątując ją wokół innych ozdób.

 

Lampki choinkowe z pilotem 480 LED barwa biała ciepła Springos

 

 • Świetlna dekoracja balkonu

Tradycja ozdabiania na święta domu od zewnątrz przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych i z roku na roku robi się u nas coraz popularniejsza. Chcąc udekorować balkon, masz szerokie pole do popisu. Możesz rozświetlić balustradę, wieszając na niej kurtynę świetlną w formie siateczki albo ze zwisającymi podświetlanymi dekoracjami – soplami, gwiazdkami, śnieżynkami itp.

 

Lampki choinkowe Siatka świetlna kurtyna LED ISO TRADE

 

Pięknie będzie też wyglądać zielona girlanda ze sztucznych lub żywych gałązek jodły czy świerku opleciona kolorowymi lampkami choinkowymi.

 

Inteligentne lampki choinkowe Diody RGB Twinkly

 

 • Świąteczna dekoracja schodów

Jeśli masz dom piętrowy, pomyśl o udekorowaniu schodów. Jak tutaj wykorzystać lampki choinkowe? Zrób to w modnym amerykańskim stylu! Owiń balustradę zieloną girlandą z gałązek oraz światełkami. Wybierz kilkumetrowy ciąg lampek o odpowiedniej długości, aby rozświetlił całą barierkę na schodach.

 

Inteligentne lampki dekoracyjne Sople LED Twinkly

 

 • Kurtyna świetlna w oknie

Kolejny pomysł na niebanalne dekoracje świąteczne to lampki choinkowe w oknie. Od kilku sezonów modne jest wieszanie kurtyn świetlnych na firanach. Małe punkciki świetlne o ciepłej barwie rozmieszczone w zwiewnej, tiulowej firance to prosty przepis na zjawiskową dekorację, którą można podziwiać też od zewnątrz.

 

Lampki wewnętrzno-zewnętrzne LED Kurtyna świetlna Springos

 

Dobrym pomysłem jest także zawieszenie w oknie lampek choinkowych bez firany. Wówczas można wyeksponować kurtynę z dekoracyjnymi formami np. gwiazdkami, które dodatkowo podkreślą świąteczny klimat.

 

Kurtyna świetlna LED DecoKing

 

 • Rozświetlona ściana

Oryginalny pomysł na wykorzystanie lampek choinkowych to podświetlenie nimi ścian. Przyda się do tego inteligentne oświetlenie dekoracyjne sterowane za pomocą aplikacji. Miniaturowy sznur LED będzie niemal niewidoczny, poza punkcikami światła, które mogą zmieniać kolory.

 

Witraż świąteczny 3D LED

 

Taka dekoracja wyeksponuje regał z książkami, wezgłowie łóżka w sypialni czy ścianę za telewizorem. Inny pomysł na bożonarodzeniową dekorację to świąteczny witraż 3D, który wygląda jak podświetlany obraz!

 

Inteligentny sznur dekoracyjny LED sterowany aplikacją Twinkly

 

 • Dekoracja kominka

Na koniec propozycja dla posiadaczy kominków. Zastanawiasz się, jak w tym przypadku wykorzystać lampki choinkowe? Otóż wystarczy ułożyć sznur ze światełkami na półce kominka. Ciekawie będą wyglądać lampki na sznurku jutowym. W połączeniu z drewnem i blaskiem żywego ognia stworzą przytulną, ciepłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

 

Lampki dekoracyjne na sznurku jutowym Hurtowniak

 

Wiesz już, jak wykorzystasz lampki choinkowe do dekoracji domu? Daj znać w komentarzu!