„Nietoperz i suszone cytryny”, Marcin Meller

Felieton to jedna z najbardziej lubianych przez czytelników form dziennikarskich, a jednocześnie - jedna z najtrudniejszych. Można opowiedzieć w nim o wszystkim: o polityce, miłości, przyjaźniach; komentować teraźniejszość czy wspominać przeszłość. I te różnorodne odcienie felietonu znajdziemy w książce „Nietoperz i suszone cytryny” Marcina Mellera. Autor niezwykle wzruszająco pisze o swojej rodzinie – tej, z której wyrósł i tej, którą stworzył; wspomina przygody z czasów warszawskiego liceum im. Mikołaja Reja; prowadzenie magazynu „Playboy” i oczywiście komentuje teraźniejszość: scenę polityczną, zmiany społeczne. Idealna lektura na lato. W wersji audiobookowej czytana przez Wojciecha Mecwaldowskiego.

Marcin Meller

„Becoming. Moja historia”, Michelle Obama

Najsłynniejsza pierwsza dama ostatnich lat opowiada nie tylko o byciu żoną najpotężniejszego polityka świata, ale przede wszystkim o byciu niezależną, wykształconą kobietą i matką, z własnymi celami i osiągnięciami. Poznajemy jej dzieciństwo w Chicago, drogę na prawniczy szczyt, kulisy poznania Baracka, walkę o Biały Dom oraz blaski i cienie życia w nim przez osiem długich lat. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji przeczytać historii Michelle Obamy - czas to nadrobić! W wersji audio czyta Agata Kulesza.

Michelle Obama biografia

„Listy zza grobu”, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz ma na swoim koncie tyle książek, że starczyłoby ich na umilanie wszystkich ciepłych weekendów. Dobrą informacją jest też fakt, że jego liczne dotychczasowe wydawnictwa dostępne są od ręki w Empik Go, a na dodatek nie zajmują miejsca na półce - a będąc fanem tych kryminałów, prędzej czy później trzeba sprawić sobie na nie oddzielną półkę. Spośród tytułów Mroza polecamy np. „Listy zza grobu”. Audiobook czyta Marcin Dorociński.

Remigiusz Mróz Listy zza grobu

„Kółko się pani urwało”, Jacek Galiński

Zofia Wilkońska, emerytka, pada ofiarą włamania, jednak utrata kosztowności i pieniędzy nie boli jej tak, jak profanacja najcenniejszej pamiątki po mężu - galowego munduru. Poirytowana opieszałością organów ścigania, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. A wszystkie ślady prowadzą piętro wyżej, do sąsiada bez nogi… Takiego kryminału jeszcze nie czytaliście! Dreszczyk emocji i dobry ubaw gwarantowany.

Jacek Galiński kółko się pani urwało

„Ślepnąc od świateł”, Jakub Żulczyk

Niezależnie od tego, czy najpierw czytaliście powieść a później oglądaliście serial, czy też odwrotnie, proza Jakuba Żulczyka to zawsze dobry pomysł. Możecie porównać obydwa formaty - szczególnie, że autor zaangażowany był również w tworzenie tego, który zaprezentowało w ubiegłym roku HBO. A jeżeli jeszcze nie czytaliście i nie oglądaliście „Ślepnąc od świateł”, to ta pozycja w Empik Go jest po prostu obowiązkowa. Audiobook czyta Krzysztof Skonieczny - reżyser serialu HBO.

 

„Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”, Frederic Martel

Książka trudna, niewygodna i bardzo wyczekiwana. Francuski socjolog i pisarz, Frederic Martel, poświęcił kilka ostatnich lat na dokładny research i setki rozmów z dziesiątkami duchownych, dziennikarzy i znawców Kościoła Katolickiego, podróżował w tym celu po całym świecie. Ponad 700 stron popartych opasłą bibliografią, wciągający reportaż, który nikogo nie może pozostawić obojętnym.

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie (audiobook mp3)

„Villas”, Iza Michalewicz i Jerzy Danilewicz

O tym, że jej życie to niemalże gotowy scenariusz Hollywoodzkiego filmu - niekoniecznie z happy endem - wiedzą chyba wszyscy. ​Książka „Villas” Michalewicz i Danielewicza to jednak dużo więcej, niż tylko studium upadku jednej z najbarwniejszych polskich artystek. To także ciekawy obraz epoki, w której żyła, świetnie ukazujący kontrast siermiężnej PRL-owskiej Polski i krzykliwego, sztucznego i ociekającego bogactwem Las Vegas. Dlaczego Violetta Villas nie zrobiła międzynarodowej kariery? Dlaczego nie uciekła do Stanów, nie oglądając się za siebie? Wydanie poszerzone o rozdziały dopisane już po śmierci gwiazdy w 2011 roku.

Villas biografia

Wszystkie powyższe e-booki i audiobooki są dostępne w ramach abonamentu Empik Go. Po więcej polecajek zapraszamy na Empik Pasje. Magazyn Online.