Francuskojęzyczną płytę o kobietach i dla kobiet, zatytułowaną: D’elles, przygotowała znakomita kanadyjska piosenkarka – Celine Dion. Tym razem jest to tak zwany „koncept – album”, w którym artystka, jako główny zamysł, wykorzystała wyłącznie teksty piosenek najbardziej uznanych francuskich autorek. Album, wydany nakładem wydawnictwa BMG, ukaże się na polskim rynku w poniedziałek 21 maja.

O albumie:

Tym razem mamy do czynienia z tzw. koncept - albumem, którego zamysł polega na wykorzystaniu tekstów wyłącznie najznakomitszych francuskich autorek: Françoise Dorin, Christine Orban, Nina Bouraoui, Marie Laberge, Lise Payette, Denise Bombardier, Natalie Nechtschein, Janette Bertrand... Od strony mzuczynej projekt swoimi kompozycjami wsparli m.in. Jacques Veneruso, David Gategno czy Erick Benzi a całość zaaranżował i nadzorował od strony producenckiej stały współpracownik Celine - Jean-Jacques Goldman.

Cała płyta obraca się wokół słowa - klucza 'kobieta” właśnie dla nich jest głównie przeznaczona. Krążek promowany będzie przez singiel S'il n'en restait qu'une (je serais celle-la). Płyta ukazuje się w trzech wersjach: standardowej, poszerzonej (CD+DVD z materiałem filmowym o powstawaniu płyty, 2 x 24-str. książecki) i limitowanej "collector's box" (to co w edycji poszerzonej + specjalny zestaw: pocztówki i koperty nawiązujące co poligrafii płyty)

Celine Dion, D'elles
Premiera 21.05.2007
Sony BMG


I.J/Sony BMG