Autorka: Justyna Aleksandrzak

Damy radę? Tak, damy radę!

Już od 23 lat słyszymy to słynne stwierdzenie, które pada w każdym odcinku Boba Budowniczego. To doskonały przykład bajki, która nigdy się nie starzeje – od początku swojego istnienia, czyli od 1998 roku, robi furorę w dziecięcym świecie. Dziś „Bob the Builder” (tak brzmi oryginalny tytuł serii) to już nie tylko bajka, ale cały arsenał zabawek i gadżetów, które jej towarzyszą i są świetnym uzupełnieniem przygód Boba oraz jego pracowitej drużyny. Poznaj tego sympatycznego budowlańca wraz z całą ekipą i dowiedz się, jakie zabawki sprawią największą frajdę Twojemu dziecku.

Kim jest Bob Budowniczy?

Bob Budowniczy to animowana postać z brytyjskiej bajki, która swoją premierę miała w 1998 roku. Jak sama nazwa wskazuje, Bob jest budowlańcem. Sympatyczną i zawsze uśmiechniętą postać otaczają przyjaciele, wśród których nie brakuje maszyn budowlanych. Bob jest pracowity i zaradny, potrafi sprostać każdemu zadaniu w Sprężynkowie i Naprawkowie. Dowiadujemy się o tym już z piosenki z czołówki, w której słyszymy, że Bob Budowniczy radę da!.

 

 

Współczesna bajka Bob budowniczy i postacie różnią się od swoich pierwowzorów. Obecnie serial jest w całości skomputeryzowany, a wizerunki poszczególnych bohaterów odbiegają od tych, stworzonych ponad 20 lat temu. Ale nie ma to wpływu na odbiór bajki – tak samo dawniej, jak i dziś, dzieci uwielbiają Boba i jego zgraną drużynę.

Drużyna Boba

W każdym odcinku akcja rozgrywa się w trakcie plac remontowo-budowlanych. W związku z tym najważniejsze postacie z bajki Bob Budowniczy są związane właśnie z placem budowy. Głównemu bohaterowi towarzyszy Marta, specjalistka od elektryki, oraz praktykant Leo. Obije dopiero po pewnym czasie dołączyli do zgranej ekipy Boba. Jego drużynę od początku tworzyła paczka zgranych maszyn budowlanych. Betoniarka, walec, spychacz, koparka i dźwig mają ludzie cechy – potrafią mówić i przyjaźnią się z pracownikami budowy, a przede wszystkim z Bobem.

Drużyna z placu budowy każdego dnia wspólnie mierzy się z postawionymi zadaniami i nieoczekiwanymi wyzwaniami. Kluczem do sukcesu jest wzajemne wsparcie, współdziałanie i życzliwość. To ważne cechy, które od początku przekazuje bajka, dlatego nie musisz martwić się, że Twoje dziecko kocha świat Boba Budowniczego. Wręcz przeciwnie – możesz się cieszyć, że w kręgu jego zainteresowań są tak wartościowe animacje i zabawki.

Bob Budowniczy – zabawki

Przez 23 lata swojego istnienia kultowa już bajka doczekała się pokaźnej serii zabawek. Najatrakcyjniejsze dla dzieci są postacie, zarówno pojazdy, jak i figurki, przedstawiające ludziki. Każdy mały fan Boba Budowniczego z pewnością chciałby mieć całą kolekcję, tworzącą drużynę Boba. Ale nie brakuje też książeczek, kolorowanek i puzzli, które rozwijają zdolności manualne oraz spostrzegawczość.

  •                 Pojazdy

Niebieski dźwig na baterie, sterowany pilotem, pozwoli na kreatywną zabawę, podobnie jak zestaw, składający się z żółtej koparki, garażu z ruchomymi elementami i figurki tytułowego bohatera. Obok najważniejszych postaci z Boba Budowniczego jest także niebieska ciężarówka Two-Tonny, dostępna w różnych wersjach, np. w zestawie ze skrzynią budowlaną lub jako oblodzona kabina ciężarówki. Niektóre pojazdy są interaktywne i potrafią mówić.

 

Dźwig z Boba Budowniczego

 

  •                 Zestawy z piaskiem kinetycznym

Niezwykle ciekawą opcją jest spychacz w zestawie z piaskiem kinetycznym. Taki komplet pozwala na kreatywną zabawę. Na placu budowy nie brakuje piasku, a maszyny z drużyny Boba będą doskonale wiedzieć, co z nim zrobić. Nie musisz obawiać się bałaganu podczas zabawy. Zaletą piasku kinetycznego jest jego wyjątkowa konsystencja pomiędzy suchym piaskiem a plasteliną. Często porównywany jest do mokrego piasku – przesypuje się między palcami, ale jednocześnie jest lepki, więc łatwo zebrać go, bez tworzenia bałaganu dookoła. Piasek kinetyczny z serii o Bobie Budowniczym jest także dostępny w innych zestawach, np. z figurką samego Boba, który posiada specjalne buty do tworzenia odcisków w piasku.

 

Spychacz z Boba Budowniczego

 

  •                 Akcesoria do zabawy z serii Bob budowniczy

Jeśli dziecko chętnie bawi się, odgrywając scenki z kultowej bajki, z pewnością przyda mu się odpowiedni strój – kamizelka z kaskiem oraz wiertarko-wkrętarka. Taki zestaw w mgnieniu oka zamieni każdego malucha w profesjonalnego budowlańca i zagwarantuje długą zabawę.

 

Kamizelka i Kask Boba Budowniczego

 

  •                 Gadżety do pokoju dziecka

Wśród gadżetów i akcesoriów nie może zabraknąć tekstyliów. Wybieraj licencjonowane produkty, które wiernie oddają bajkowy świat Boba Budowniczego. Dwustronna pościel wykonana z przyjemnie miękkiej w dotyku bawełny zachwyca kolorowym wzorem. To nie tylko praktyczne wyposażenie, ale też element dekoracyjny, który stworzy oryginalny klimat w pokoju, w którym mieszka miłośnik drużyny z Naprawkowa i Sprężynkowa. Twoje dziecko może też mieć ulubionego jaśka, z którym nie będzie się rozstawać. Kolorowa poduszka z wizerunkiem ulubionego budowlańca z bajki w towarzystwie uśmiechniętych maszyn pomoże każdemu maluchowi podczas pierwszych dni w przedszkolu albo gdy przyjdzie pora na nocowanie poza domem.

 

Bob Budowniczy pościel

 

  •                 Puzzle, naklejki, kolorowanki Bob Budowniczy

Naklejki, puzzle i kolorowanki z serii Bob Budowniczy to jest to, co maluchy kochają! Poprzez zabawę uczą się i rozwijają swoje umiejętności – spostrzegawczość, zdolności manualne, ćwiczą wyobraźnię i koncentrację. Puzzle 4w1 z czterema różnymi układankami to świetny sposób na nudę podczas długich wieczorów albo deszczowych dni, podobnie jak zestaw z naklejkami w komplecie z książeczką z łamigłówkami.

 

Puzzle Bob Budowniczy

 

  •                 Książeczki

Czego jeszcze nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju? Oczywiście książek! Które dziecko nie lubi słuchać opowieści o swoich ulubionych bohaterach? Krótkie czytanki będą idealne tuż przed snem, a Wielka kolekcja bajek o Bobie Budowniczym wypełni każdą wolną chwilę Twojego dziecka, którą możecie spędzić na wspólnym czytaniu.

Stwórz swojemu dziecku bajkową przestrzeń z ulubionymi postaciami z bajki Bob Budowniczy. Szczery uśmiech i wdzięczność malucha gwarantowane.

Sprawd inne artykuły z Pasji Dziecka.

Okładka: kadry z „Bob Budowniczy: Niespodzianka dla Marty” oraz  „Bob the Builder: New to the Crew”.