Młodszym widzom mogą podobać się kolorowe postacie oraz zabawne zwroty akcji, natomiast starszym imponuje przede wszystkim sarkastyczny humor Atomówek i szybka akcja. Wszystko to sprawia, że każdy odcinek to, dosłownie, mieszanka wybuchowa, która głównie bawi, ale też uczy, bo przecież siostry dzielnie stawiają czoła wszelkiemu złu i poświęcają życie na walkę z występkiem. Trzeba jednak przyznać, że w serialu wiele jest brutalnych akcji i czarnych charakterów, dlatego w przypadku młodszych widzów nie zaszkodzi nadzór rodzicielski.

atomówki figurki

Kim są Atomówki?

Trzy odważne siostry obdarzone super mocami to bohaterki amerykańskiego animowanego serialu Atomówki, który podbił serca widzów na całym świecie. Nie są to zwyczajne ludzkie postacie, ale wytwory profesora Atomusa, który początkowo chciał stworzyć idealne dziewczynki z cukru, słodkości i różnych śliczności. W wyniku niefortunnego zdarzenia dolał do magicznej mieszanki tajemniczy Związek X. W efekcie narodziły się Atomówki, o których można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że są słodko niewinne, jak pierwotnie zakładał profesor. Nawet najbardziej urocza z sióstr – Bajka – potrafi zaskoczyć cynizmem i walecznością.  

W bajce Atomówki są też inne ważne postacie, wśród których nie brakuje czarnych charakterów jak genialna małpa Mojo Jojo, Lumpeksy, On czy Banda Gangreniaków.

Atomówki Mojo Jojo

Atomówki – postacie, których nie sposób nie lubić

Atomówki otrzymały imiona, które wiele mówią o charakterach dziewczynek. Siostry wyróżniają się też wyglądem i już na pierwszy rzut oka można je rozpoznać po kolorach: różowa to Bójka, niebieska Bajka, a zielona Brawurka.

Liderką grupy jest Bójka, która wraz z mieszanką profesora Atomusa otrzymała magiczny składnik różne śliczności. I choć wygląda słodko, głównie za sprawą koloru oraz bujnych rudych włosów przewiązanych czerwoną kokardą, to w rzeczywistości ma przenikliwy umysł, a w walce ze złem stawia na przemyślaną taktykę okraszoną szczyptą dyplomacji. Nie bez powodu uchodzi więc za najmądrzejszą z trzech sióstr. Jej nadprzyrodzoną mocą jest lodowy oddech, którym potrafi zamrozić wszystko dookoła.

Bajka to wyjątkowo wrażliwa i dziecinna dziewczynka, która kocha zwierzęta, uwielbia bawić się i rysować. Być może to zasługa cukru, składnika, który otrzymała wraz z mieszanką profesora. Jej wygląd doskonale odzwierciedla charakter – blond włosy związane w dwa kucyki i niewinne, błękitne oczy. Niestety przez swoje usposobienie często jest pomijana i traktowana mało poważnie przez pozostałe siostry. Ale jest coś, co ją wyróżnia – umiejętność rozwiązywania problemów bez używania przemocy, choć gdy wpadnie w złość, lepiej zejść jej z drogi. Niezwykłą umiejętnością Bajki jest komunikowanie się we wszystkich językach, nawet zwierzęcym.

Absolutnym przeciwieństwem Bajki jest Brawurka, która uwielbia straszyć siostrę, a także dzieci z przedszkola. Wolny czas spędza na doskonaleniu sztuk walki, a wszelkie problemy rozwiązuje siłą, często bez sensownego planu. Jest impulsywna, sarkastyczna i złośliwa. Nie posiada żadnej specjalnej umiejętności jak jej siostry, poza zwinięciem języka w trąbkę. Mimo wyjątkowo trudnego charakteru Brawurka murem stoi za Bajką oraz Bójką i zaciekle ich broni, jeśli pojawia się taka potrzeba. Być może siostrzana miłość to zasługa magicznego składnika z mieszanki profesora Atomusa – słodkości.

atomówki funko brawurka

Bądź jak Atomówki – bluzki i koszulki dla fanów

Miłośnicy Atomówek, których nie brakuje niemal w każdej grupie wiekowej, identyfikują się ze swoimi ulubionymi bohaterkami. Na szczęście producenci zabawek, gadżetów i odzieży wiedzą, jak zaspokoić ich pragnienia. Szczególnie ubrania zostały stworzone z myślą o tych osobach, które chcą pokazać całemu światu swoje kreskówkowe idolki. Bluzki z Atomówkami można nosić na co dzień – do szkoły, w domu i na spotkania z przyjaciółmi. Wystarczy tylko wybrać ubranie z ulubioną superbohaterką. Ale nie trzeba się ograniczać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w szafie wisiała niejedna koszulka z wizerunkiem każdej Atomówki. Do tego bluza, spodnie i tematyczny outfit na miarę każdego fana Bajki, Bójki i Brawurki gotowy.

Atomówki bluza

Gadżety z Atomówkami

Można pójść o krok dalej i wybrać kilka przydatnych gadżetów jak portfel, etui na telefon czy bidon. Najmłodszych z pewnością ucieszy możliwość samodzielnego kreowania strojów Atomówek. Z zeszytem Atomówki. Baw się modą można na chwilę zamienić się miejscami z profesorem Atomusem, aby tak jak on eksperymentować i miksować, w tym przypadku bawiąc się modą ulubionych bohaterek!

Atomówki kolorowanka

A Ty, którą Atomówkę i za co lubisz najbardziej? Puść wodze fantazji i daj się wciągnąć w ten kultowy serial animowany!

Więcej tekstów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.