K-pop wdziera się na listy przebojów na całym świecie. Uniwersalne melodie, piękne aranżacje, dbałość o szczegóły i nienaganna opinia w mediach – to tylko niektóre cechy, które pomagają chłopakom z zespołu BTS w skradaniu serc fanów.

BTS to najbardziej rozpoznawalny boysband k-popowy na świecie. Ich działalność muzyczna to tylko jeden z wielu elementów składających się na spektakularny sukces. Wokół gatunku k-pop powstała ogromna społeczność wiernych fanów. Wyczekują oni nie tylko kolejnych płyt (w koreańskim slangu zwanych combackami), ale śledzą również liczne profile swoich idoli w mediach społecznościowych. Członkowie kapeli BTS bardzo dbają o wizerunek medialny i na bieżąco podsycają zainteresowanie sobą.

 

Lights / Boy With Luv (Standard Edition) (CD)

 

Przy okazji wydania nowego krążka – tak jak przy „Map of the Soul: Persona” postanowili stworzyć kilka edycji płyty „Lights / Boy With Luv”. Czym będą się różnić? W jednej z nich dostaniemy dodatkowo dvd z teledyskami zespołu, w drugiej – materiały zza kulis, a w trzeciej dodatkowy album ze zdjęciami. Wielką gratką dla fanów będą japońskojęzyczne wersje piosenek „Boy With Luv" oraz „Idol".

Ponadto, pod koniec lipca w Empiku dostępny będzie wyjątkowy soundtrack do mobilnej gry wideo „BTS World”, w którego skład wchodzić będzie wielki hit „Dream Glow”. Krążek zostanie wydany w limitownych ilościach. Liczby nie są jeszcze dokładnie znane. 

Praca zespołowa

Każdy członek zespołu ma do odegrania konkretną rolę. O ile funkcja frontmana jest znana każdemu, kto kiedykolwiek był fanem jakiejś kapeli, o tyle już rola maknae, czyli najmłodszego muzyka już nie jest taka oczywista. W składzie BTS jest czterech wokalistów i trzech raperów. Co ciekawe, nie każdy z nich musi jednocześnie tańczyć podczas występów.

 

Lights / Boy With Luv (Edition A) (Limited Edition) (CD+DVD)

 

Kiedyś groupies, dzisiaj ARMY

Członkowie fandomu wielbiącego BTS nazywają się „Adorable Representative M.C for Youth” – w skrócie ARMY. Ich kolorem jest fiolet, a charakterystycznym elementem, którym podczas koncertów wymachują ku chwale swych idoli jest „army bomb„. Taki gadżet potocznie nazywany jest ligthstickiem. Ciekawostka – każdy zespół k-popowy ma inną alternatywę dla zapalniczki.

 

Lights / Boy With Luv (Edition B) (Limited Edition) (CD+DVD)

 

Międzynarodowy język miłości

Chociaż k-pop przybył do Europy z daleka, to nie trzeba obawiać się bariery językowej. Większość utworów jest oczywiście nagrana w języku koreańskim, ale zawiera wiele wtrąceń po angielsku, japońsku, a nawet… hiszpańsku! Lider BTS – RM – często podkreśla swoją wdzięczność do fanów z całego świata, którzy pomimo odległości wspierają kapelę.

 

Lights / Boy With Luv (Edition C) (Limited Edition) (CD+DVD)

 

Wzorowa promocja

Wydanie płyty w przypadku zespołów k-popowych to dopiero początek ciężkiej pracy, a koncerty są jedynie zwieńczeniem. Najważniejszym elementem jest utrzymywanie więzi z fanami i nieustanne podgrzewanie atmosfery. W przypadku boysbandu BTS nie jest inaczej. Nowe kawałki po wydaniu płyty pojawiają się na YouTube w nowych aranżacjach, a wielkie stacje zapraszają artystów by zaprezentowali materiał z krążka na żywo.

 

BTS WORLD Original Soundtrack (Limited Edition) (CD)