Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
Sprzedawca
  • więcej

Łańcuchy samochodowe na koła

Samochodowe łańcuchy antypoślizgowe są zimą wymagane na górskich drogach w wielu państwach, w tym w Polsce, Włoszech, Czechach, Austrii, Francji czy Słowacji. Korzystanie z nich pozwala znacząco zmniejszyć ryzyko niebezpiecznego poślizgu bocznego, który może skutkować stłuczką lub wypadkiem.

W naszym asortymencie znajdują się antypoślizgowe łańcuchy zimowe w wielu wariantach rozmiaru, średnicy drutu czy wysokości ogniw. Dlatego można bez trudu wybrać model pasujący do opon w swoim samochodzie. Są to łańcuchy samochodowe wielu znanych producentów, m.in. Volt, Amio, vidaXL, Carmotion, ProPlus czy CGAuto. Niektóre produkty oznaczono certyfikatami TÜV oraz Ö-norm, co stanowi potwierdzenie spełnienia rygorystycznych standardów bezpieczeństwa.

Metalowe łańcuchy samochodowe

Najlepszą przyczepność nawet w ekstremalnie trudnych warunkach zapewniają śnieżne łańcuchy ze stali nierdzewnej. Są one odporne na korozję oraz wyjątkowo niskie temperatury. Świetnie sprawdzają się do jazdy zarówno po świeżym, jak i utwardzonym śniegu, jak i nawierzchni pokrytej lodem. Ich użycie pozwala znacząco skrócić drogę hamowania oraz zwiększyć siłę napędową.

Łańcuchy antypoślizgowe z tworzywa sztucznego

Samochodowe łańcuchy mogą być także wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, znacznie lżejszego niż metal. Cechują się one stosunkowo dużą wytrzymałością. Zapewniają dobrą przyczepność w warunkach o średniej trudności, a także można łatwo i szybko zamontować je oraz zdemontować.

Śnieżne łańcuchy antypoślizgowe z materiału syntetycznego są oferowane w różnych kolorach, np. zielonym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym czy srebrnym. Niektóre modele można otrzymać razem z samonapinającymi się zapięciami, dzięki czemu nie trzeba używać dużej siły do zakładania łańcuchów na opony. Producenci czasami dołączają ponadto do zestawu torbę do ich przechowywania.

Porównaj antypoślizgowe łańcuchy samochodowe z naszego asortymentu i wybierz odpowiednie do twojego samochodu. Korzystanie z nich znacznie zwiększy twoje bezpieczeństwo na drodze w trudnych warunkach zimowych.

więcej