Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Producent
Cena
Ocena klientów

Gra planszowa Azul

Azul to popularna gra planszowa autorstwa Michaela Kieslinga w Polsce wydana nakładem wydawnictwa Lacerta. Nazwa gry pochodzi od słowa "azulejos", które oznacza ceramiczną płytkę pokrytą szkliwem, uznawaną za jeden z symboli Portugalii. Tytuł gry nie jest przypadkowy, ponieważ gracze wcielają się w niej w rolę artystów układających piękne mozaiki na ścianach pałacu królewskiego w Evorze. Rywalizacja skupia się w nim na układaniu najlepiej punktujących wzorów z kolorowych płytek.

Azul gra planszowa

Gra Azul nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie odniosła niewątpliwy sukces, czego dowodem mogą być często wyczerpujące się nakłady i stałe dodruki tytułu. To duże zainteresowanie przełożyło się na powstanie kolejnych odsłon i tym samym całej serii gier Azul. Obecnie na rodzimym rynku dostępne są cztery tytuły podstawowe takie jak: Azul, Azul: Witraże Sintry, Azul: Letni Pawilon, Azul: Ogród Królowej. Chociaż wszystkie są logicznymi abstraktami oraz korzystają z podobnych mechanik, oferują inny rodzaj rozrywki. Fani serii wskazują na liczne różnice w poszczególnych częściach Azula, które przekładają się na ilość podejmowanych decyzji oraz ich poziom trudności. Najbardziej wymagającym Azulem w serii z pewnością jest Azul: Ogród Królowej. Gra skierowana jest do graczy od 10 roku życia, podczas gdy pozostałe tytuły – od 8. Tym, co z pewnością wyróżnia całą serię Azul, jest doskonała jakość wydania, kolorowe, zachwycające elementy oraz angażująca, wymagająca intelektualnie rozgrywka.

Dodatki do gry Azul

Seria gier Azul doczekała się także wydania kilku dodatków, które mają urozmaicić rozgrywkę. Azul: Kryształowa mozaika to rozszerzenie pierwszego tytułu Azul, zaś Azul: Lśniący Pawilon to dodatek do gry podstawowej Azul: Letni Pawilon. Obydwa dodatki wprowadzają nowe, odświeżone plansze gracza, które zmieniają sposób premiowania i liczenia punktów, oraz nakładki na nie, które eliminują ryzyko przesuwania się układanych płytek. Poza nimi wydawnictwo Lacerta oferuje także dodatek Azul Joker wprowadzający do gry podstawowej Azul zupełnie nowy rodzaj płytek, pełniących funkcję dżokerów.

Sprawdź naszą ofertę gier z serii Azul i wybierz z niej tytuł, z którym zechcesz się zmierzyć.

więcej

Gra planszowa Azul – najczęściej zadawane pytania