Na pewno znacie ten moment - on już wiąże krawat, ona poprawia makijaż, do ślubu jeszcze niecała godzina, trzeba wychodzić, wstąpić do kwiaciarni… a tam kolejka na pół godziny. Dlatego ja zamiast kwiatów, zawsze wręczam młodym grę planszową - w ten sposób dostają coś, co ma szansę pobyć z nimi dłużej niż kilka dni, a jednocześnie sprawi im prawdziwą frajdę - i przypomni o tym niezwykłym dniu jeszcze lata później! Co możemy im dać? Sprawdźmy!

Gry planszowe na prezent ślubny klasycznie dla dwojga

„Gierki Małżeńskie". Tytuł mówi sam za siebie. To towarzyska gra planszowa dla dorosłych w typie klasycznych kalamburów. Sprawdzi się jako prezent dla osób, które w nowoczesne planszówki nie grają. Być może jednak ta gra skusi ich, by przyjrzeć się naszemu hobby. Gry wydawnictwa MDR z ilustracjami Andrzeja Mleczki zyskują popularność nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Sprawdzą się więc też jako prezent dla zagranicznych znajomych!

 

MDR, gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki. Kalambury

 

„Jaipur" - klasyczna dwuosobówka, którą powinien posiadać każdy, kto lubi grać ze swoją drugą połówką. Sprytna gra z bardzo fajnym elementem wyścigu punktowego, która zmusza nas do ciągłego kontrolowania tego, kto ma ile punktów. Rewelacyjny mechanizm dobierania kart i punktowania powoduje, że nie można odpuścić ani na chwilę, ale na szczęście gramy aż ktoś nie wygra dwa razy, więc pechowe lanie raczej nam nie grozi. Fajny temat, ładnie zaimplementowany i narysowany sprawia, że nad stołem unosi się atmosfera rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Dodajmy do tego jeszcze kompaktowość wydania, dzięki której pudełko możemy zabrać nawet do lecącego w podróż poślubną samolotu.

 

Rebel, gra towarzyska Jaipur (nowa edycja)

 

„7 Cudów Świata: Pojedynek" to gra, w którą ciągle przegrywam. Ciągle. Co ciekawe można w niej przegrać na kilka różnych sposób (ja już wypróbowałam wszystkie!). I wiecie co? Wcale mi się to nie znudziło. „Pojedynek" jest chwilowo moją ulubioną dwuosobową grą. Rozgrywka jest szybka, dynamiczna i – przede wszystkim – za każdym razem daje mi poczucie, że to właśnie tym razem wygram. Nawet jeżeli duże „7 Cudów Świata" nie przypadło wam do gustu, dajcie szansę „Pojedynkowi"!

 

Rebel, gra strategiczna 7 Cudów Świata: Pojedynek

 

Gry na prezent ślubny nie tylko we dwoje

„Zamki Burgundii" to doskonała gra – niezależnie czy gra się w nią w dwie czy trzy lub cztery osoby. Choć przyznam, że ja lubię ją najbardziej właśnie przy dwóch graczach. Jest spora szansa, że przeciwnik nie weźmie upatrzonych przeze mnie kafelków i bez trudu uda mi się zrealizować obmyślony wcześniej plan. Zamki Burgundii dają ogromną satysfakcję z rozgrywki. Ta gra jest wyjątkowo elegancka - mnogość zależności i połączeń po prostu zachwyca.

 

Rebel, gra ekonomiczna Zamki Burgundii: Big Box


Lekko, łatwo i przyjemnie!

„Kakao". Nieskomplikowane zasady, przykuwająca uwagę grafika i ciekawa mechanika. Tu nie walczymy ze sobą do upadłego, nie wyrywamy sobie z gardeł surowców i nie bijemy się o pierwszeństwo. „Kakao" oferuje nam spokojną, leniwie płynącą rozgrywkę, którą wygra ten, kto będzie lepiej zarządzał swoimi pracownikami. Kwadratowe kafelki nasuwają skojarzenie z „Carcassonne", ale nie dajcie się zwieść – „Kakao" to zupełnie inna bajka!

 

G3, gra rodzinna Kakao

 

Już wiecie, co dacie młodej parze na najbliższym weselu? Doskonale! Pamiętajcie tylko, żeby wytańczyć się potem za wszystkie czasy!

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock