Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Seria
Producent
Cena
Ocena klientów

Egmont

Wydawnictwo Egmont powstało w 1878 roku w Kopenhadze. Od momentu założenia jego właściciel, Egmont H. Petersen, dbał o to, by w swoich drukarniach wprowadzać najnowsze techniki poligraficzne (jako pierwszy w Danii zastosował m.in. druk kolorowy). Obecnie firma działa w ponad 30 krajach na całym świecie. Polska filia, założona na początku lat 90., swoją działalność rozpoczęła od publikowania komiksów z serii o Kaczorze Donaldzie, dzięki licencji pozyskanej przez duńskie wydawnictwo od Walt Disney’s Comics już w 1948 roku.

Przedsiębiorstwo co roku wypuszcza na rynek liczne książki, komiksy, czasopisma oraz audiobooki skierowane przede wszystkim do młodszych odbiorców. Dużą popularnością cieszą się także wydawane przez Egmont gry planszowe dla dzieci i dorosłych. Wśród nich znajdują się takie kultowe tytuły jak „Pan tu nie stał”, „Pędzące żółwie”, „Potwory w Tokio” oraz „Pentago”.

Egmont – komiksy dla dzieci i dorosłych

Publikowane przez Egmont komiksy to pozycje znane i cenione na całym świecie. Wydawnictwo dostarcza swoim czytelnikom czasopisma o superbohaterach z serii Marvel oraz DC Comics. Dużą popularnością cieszą się także cykle „Thorgal”, czyli opowieści o wikingach z Północy, „Smerfy” – wciągająca historia o bajkowych niebieskich stworzeniach, oraz „Asteriks” – seria humorystycznych komiksów opisująca przygody walecznych Galów. W ofercie Egmont znaleźć można ponadto twórczość rodzimych artystów, w tym cykl o losach najsłynniejszych słowiańskich wojów – Kajko i Kokosza.

Egmont – gry dla każdej grupy wiekowej

Komiksy to nie wszystko, co oferuje Egmont. Gry planszowe dla dzieci i dorosłych tej firmy cieszą się obecnie ogromną popularnością. Wśród godnych polecenia propozycji dla najmłodszych wymienić należy m.in. „Pędzące Żółwie”, „Duuuszki” oraz „Ratuj króliczki” – tytuły, które uczą logicznego myślenia, kreatywności i spostrzegawczości. Dorosłym poleca się takie produkcje jak „Pentago” czy „Gemino”. Jedną z najczęściej wybieranych przez klientów propozycji jest „Pan tu nie stał”. Gra stanowiąca sentymentalny powrót do czasów PRL-u stała się bestsellerem głównie ze względu na proste zasady oraz dynamiczną rozgrywkę.

Wydawnictwo Egmont – książki

Wydawnictwo Egmont publikuje corocznie wiele książek dla dzieci i młodzieży. Najmłodszym czytelnikom poleca się te z serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Książeczki zostały podzielone na różne kategorie – do nauki liter, dla dzieci do lat 6 oraz dla tych w wieku od 7 do 13 lat. Nie brakuje tytułów rozwijających hobby, takich jak np. podręczniki Minecraft, lektury poświęcone urodzie czy też pozycje do nauki rysowania.

więcej

TOP - najczęściej kupowane produkty Egmont

TOP
Ubongo, gra karciana, Egmont
TOP
Ubongo Junior 3D
5 Ubongo Junior 3D Egmont
4.9/5
92,99 zł
Megacena
TOP
Egmont, gra logiczna Papua
TOP
Gool!, gra rodzinna, Egmont
TOP
Terra
14 Terra Egmont
4.9/5
80,99 zł
Megacena
TOP
Overbooking
16 Overbooking Egmont
5/5
63,99 zł
Megacena
TOP
Zupa z Trupa
18 Zupa z Trupa Egmont
4.6/5
24,89 zł
Megacena