Electronic Arts

Filtruj
Kategorie
Polecane
PEGI
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Electronic Arts

Electronic Arts to amerykański producent i wydawca gier komputerowych. Wśród najsłynniejszych hitów firmy można wymienić serie: Battlefield, The Sims, SimCity, Need for Speed, Mass Effect, Dragon Age oraz tytuły sygnowane EA Sports, czyli FIFA, NBA Live, Madden NFL, EA Sports UFC oraz NHL. Gry EA są dostępne w formie fizycznej, na nośnikach DVD oraz Blu-Ray, a także w postaci cyfrowej, w sklepie Origin. Większość z nich to produkcje przeznaczone dla dzieci i dorosłych, bez ograniczeń wiekowych.

EA Sports – gry

W skład EA Sports wchodzą tytuły sportowe takie jak FIFA, NFL, NHL, UFC oraz NBA. W EA FIFA gracz wciela się w trenera jednej z prawdziwych drużyn piłkarskich – może rozegrać tryb kampanii i prowadzić sportowców przez całą ich karierę lub rozgrywać szybkie mecze, zarówno online, jak i na wspólnym ekranie. Madden NFL to zmagania w futbolu amerykańskim, NHL – hokej, EA Sports UFC – sztuki walki, a NBA Live – koszykówka.

EA Battlefield

Wśród produktów Electronic Arts znajduje się także seria gier komputerowych typu first-person shooter – EA Battlefield. Akcja pierwszej części, która ukazała się w 2002 roku, rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Kolejne Battlefieldy dotyczą różnych konfliktów, zarówno rzeczywistych (np. wojny wietnamskiej), jak i fikcyjnych.

EA Sims

Inną popularną serią jest także EA Sims, a dokładnie The Sims. To pierwsza taka innowacyjna produkcja – symulator ludzkiego życia. Gracze wcielają się w tzw. Simów – mogą chodzić do pracy, budować domostwa, tworzyć rodziny, a nawet adoptować zwierzęta. Do tej pory ukazały się aż cztery części The Sims, z czego do każdej ukazało się kilka ciekawych dodatków. Inna ciekawa gra zaprojektowana przez twórcę Simsów to Spore, czyli symulator ewolucji. Gra rozpoczyna się od pojedynczego mikroorganizmu – bakterii. Stopniowo jednak żyjątko ewoluuje i przeistacza się w coraz bardziej rozbudowaną istotę.

EA Mass Effect

Poza EA Sports oraz seriami Battlefield i The Sims godnym polecenia produktem jest także cały cykl gier Mass Effect. Gra opowiada o losach komandor Sheppard – agenta Widmo. Jego/jej zadaniem jest uratowanie życia we wszechświecie przed zbliżającą się zagładą. W pierwszej części gracz musi pokonać superzaawansowaną rasę maszyn – Żniwiarzy, w drugiej zaś akcja rozgrywa się w XXII wieku, kiedy to ludzkości zagrażają insektoidalni obcy – Zbieracze. Ukoronowanie serii, Mass Effect III rozpoczyna się od ponownego ataku Żniwiarzy. Główny bohater musi stoczyć walkę nie tylko z nimi, ale także z potężną organizacją – Cerberusem.

więcej