Półki na książki - Back to school w empik.com

Filtruj
Kategorie
Kolor
Materiał
Marka
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Półki na książki

Na półkach w pokoju ucznia powinno znaleźć się miejsce na książki – podręczniki, lektury, opracowania czy słowniki – słowem wszystkie pomoce naukowe i dzieła literackie, które przydadzą się nie tylko podczas zajęć z języka polskiego.

Półka na książki w pokoju Twojego dziecka powinna być pojemna na tyle, by nie było problemu z uporządkowaniem na niej lektur i innych przedmiotów, które pociecha chciałaby wyeksponować. Pamiętaj, że powinna być zawieszona na wysokości, która ułatwi bezproblemowe korzystanie z niej. Musi być także bezpieczna w użytkowaniu – nie mogą mieć ostrych krawędzi.

Powinieneś też solidnie umocować półkę wiszącą i szafkę na książki, by nie było ryzyka, że spadną. To szczególnie istotne, jeśli półka na książki ma znaleźć się np. nad biurkiem czy nad łóżkiem dziecka. Sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie na empik.com w ramach specjalnej kategorii dotyczącej powrotu do szkoły!

Jak ułożyć książki?

By móc tematycznie, kolorystycznie czy według wielkości ułożyć książki, trzeba mieć odpowiednie miejsce by to zrobić. Uporządkowaniu podręczników, albumów, a także i innych dzieł literackich sprzyjają pojemne regały – otwarte lub zamknięte. W pokoju ucznia bardzo dobrze sprawdzą się proste półki na książki, jakie możesz zawiesić w wybranym miejscu na ścianie.

Jeśli zdecydujesz się na regał, pamiętaj o jego przytwierdzeniu na stałe do ściany, by zachował stabilność. Dzięki temu na pewno nie będzie on stanowić potencjalnego zagrożenia, nawet w pokoju małego dziecka, które lubi wspinać się na meble.

Wracając do układania książek, najlepiej zachowaj właściwy dla siebie klucz, by później móc szybko odnaleźć interesującą Cię pozycję. Możesz szeregować dzieła alfabetycznie – według tytułu lub autora – albo według epok literackich, z jakich pochodzą.

Przechowywanie książek w pokoju dziecięcym

Bajki, baśnie, krótkie opowiadania, książeczki z ulubionymi bohaterami, a z czasem także podręczniki i bardziej obszerne pozycje – to wszystko musisz zmieścić w pokoju swojego dziecka. Dobrym i efektownym pomysłem mogą być niewidzialne półki na książki, dzięki którym stosy dzieł wyglądają jakby wręcz lewitowały przy ścianie.

więcej