Największe literackie wydarzenie jesieni, Targi Książki Empiku, już 12-25 października na https://www.empik.com/targi-ksiazki, a także we wszystkich salonach Empik. Czekają na Ciebie premiery, spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami oraz liczne promocje.    

W ramach sceny Young Adults, obejmującej wydarzenia z autorami literatury dla młodzieży, zapraszamy na spotkanie z Yuval Noah Harari, autorem książki „Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem” (Wydawnictwo Literackie). Scena YA powstała w odpowiedzi na wyraźny wzrost zainteresowania książkami wśród młodych czytelników, co widać w tegorocznych zestawieniach bestsellerów. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

Spider-Man, Wonder Woman, Superman, Batman? Nie. Prawdziwym bohaterem jesteś Ty i posiadasz fantastyczną supermoc! Żeby zrozumieć, jaka może być potężna i niebezpieczna, musisz przeczytać tę książkę!

Ziemią – na każdej szerokości geograficznej: od afrykańskich sawann po czapy lodowe Grenlandii – rządzą ludzie. Ale jak to się stało, że dysponujemy taką potęgą? Yuval Noah Harari, autor bestsellera „Sapiens”, pokaże Wam, że posiadamy wielką siłę, dzięki której wciąż tworzymy najprzeróżniejsze dziwne i tajemnicze rzeczy: od duchów i demonów po rządy i korporacje.

Jak dzięki ogniowi udało nam się zmniejszyć żołądki? Co gra w piłkę nożną i mówi o byciu człowiekiem? I dlaczego, spośród wszystkich bajek, najwięcej osób uwierzyło w tę o pieniądzach? Dowiecie się tego, podążając śladami pradawnych ludzi, którzy wyruszyli tysiące lat temu z Afryki. To historia ludzkości, jakiej wcześniej nie znaliście. Poznacie karły i gigantyczne węże, Wielkiego Ducha Lwa mieszkającego ponad chmurami i ujrzycie… palec sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat (!), który ujawnia tajemnice pochodzenia człowieka.

W tej wciągającej i barwnej książce, która jest pierwszym tomem większej serii, profesor Harari przedstawia się młodym czytelnikom. Ale w rzeczywistości „Niepowstrzymani” są lekturą dla każdego (od lat 9 do 109!), kto kiedykolwiek zadał sobie pytanie: Kim jesteśmy i skąd się tu wzięliśmy?

 

___
Targi Książki Empiku
12-25 października 2022
www.empik.com/targi-ksiazki
Organizator: Empik
Partner: Green Caffè Nero
Patroni medialni: Radio ZET, Wyborcza.pl, Książki. Magazyn do czytania, lubimyczytać.pl