Są takie filmy, które obejrzane w wieku kilku czy kilkunastu lat, mają na nas bardzo silny wpływ i zostają z nami przez resztę życia. Takie wyjątkowe obrazy potrafią wzruszać, motywować i kształtować charakter. Przed Wami lista siedmiu takich filmów!

 

 

Czarnoksiężnik z krainy Oz

Ten film z pewnością ukształtował dzieciństwa wielu pokoleń. Pochodzący z 1939 obraz, opowiadający historię Dorotki, która w trakcie huraganu zostaje przeniesiona do czarodziejskiej krainy Oz, gdzie musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, aby znaleźć drogę do domu; to prawdziwe arcydzieło wśród filmów dla dzieci. Znakomita Judy Garland (w roli Dorotki), a także kultowa piosenka „Somewhere Over The Rainbow ” i przesłanie filmu, zamykające się w słowach Dorotki: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, czynią tę historię niezapomnianą.

Znalezione obrazy dla zapytania Czarnoksiężnik z krainy Oz


Król Lew

Trudno znaleźć drugi taki film animowany, który zrobił tak samo wielkie wrażenie na dzieciach, jak i na dorosłych. Król Lew to animacja, która fabułą nawiązuje do Hamleta, Williama Szekspira i porusza trudny dla dzieci temat, jakim jest śmierć ojca i próba odnalezienia swojego miejsca w dorosłym świecie. Chyba nie ma osoby, która nie uroniła łezki podczas seansu. Dodatkowym walorem tego filmu jest przepiękna oprawa muzyczna.

Znalezione obrazy dla zapytania król lew
 

Titanic

W gronie filmów, które wywarły wpływ na nasze dzieciństwo, nie może zabraknąć jednej z najbardziej znanych historii o miłości, czyli Titanica. Po jego obejrzeniu, niejeden nastolatek zdecydował się na wyznanie miłości swojej sympatii. Romantyczna, choć tragiczna miłość między Jackiem i Rose, była dowodem na to, że zawsze warto walczyć o uczucie.

Znalezione obrazy dla zapytania titanic jack i rose poster

 

Indiana Jones

Kultowe filmy z serii Indiana Jones potrafiły rozbudzać żądzę zdobywania przygód. W jednej z najbardziej znanych części tej sagi, czyli Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki, Indiana Jones wraz ze swoją sympatią próbują odnaleźć legendarną Arkę Przymierza, pokonując na swojej drodze wiele przeszkód. Główny bohater, ze względu na swoją determinację, stał się idolem wielu młodych ludzi.

Znalezione obrazy dla zapytania indiana jones poszukiwacze zaginionej arki


Powrót do przyszłości

Wiara, że w nauce siła i wszystko jest możliwe to wnioski, jakie można było wyciągnąć po obejrzeniu trylogii filmów z cyklu „Powrót do przyszłości”. We wszystkich częściach, główny bohater - Marty McFly przeżywa wielkie przygody i uczy się wielu nowych rzeczy, czym zyskuje podziw i sympatię widzów na całym świecie. Oprócz tego, Marty jest po prostu cool - nosi buty Nike i jeździ na desce, co dla wielu dzieciaków jest wystarczającym powodem, żeby go lubić i naśladować.

Podobny obraz

 

Gwiezdne wojny

Cała seria Gwiezdnych wojen ukształtowała nie tylko dzieciństwo, ale i całe życie wielu ludzi w różnych zakątkach świata. Kult filmów o walce dobra i zła w przestrzeni kosmicznej trwa do dziś i to najlepszy dowód, na to, że miały one na nas wielki wpływ.

Znalezione obrazy dla zapytania star wars
 

Kevin sam w domu

Nie oszukujmy się - Kevin był idolem każdego dziecka. Niejeden kilkulatek podczas oglądania tego filmu, zastanawiał się, jak sam poradziłby sobie z złodziejami w swoim domu. Fascynacja tą historią trwa do dziś - przecież trudno sobie nawet wyobrazić Święta bez oglądania Kevina.
 

Znaleziony obraz

Co jeszcze Waszym zdaniem powinno znaleźć się na tej liście?