Paweł Domagała

Po jego występach w komediach romantycznych i serialach telewizyjnych ciekawa, solowa płyta była pewnym zaskoczeniem. Album „Opowiem Ci o mnie” zadebiutował jesienią 2016 roku i dotarł do 4. miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży, a w marcu 2017 roku pokrył się złotem. Obecnie fani aktora czekają na premierę jego nowej płyty, „1984”, która zaplanowana jest na listopad.

 

Olga Bończyk

Widzom znana głównie z występów w serialach, Olga Bończyk jest wszechstronnie wykształconym muzykiem – ukończyła szkołę muzyczną drugiego stopnia w klasie fortepianu, a także wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Występowała na Festiwalu w Opolu, regularnie koncertuje, ma na swoim koncie cztery solowe płyty. Ostatnia z nich, „Piąta rano”, wydana została w 2013 roku.

 

Krystyna Janda

Pierwsza dama polskiej sceny zachwyca nie tylko w rolach aktorskich, ale i wokalnych. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale debiutowała w Opolu – w 1977 roku piosenką „Guma do żucia” z muzyką i do słów Marka Grechuty. Siedem lat później nagrała z nim duet „W malinowym chruśniaku”, współpracowali jeszcze kilkukrotnie. Na płycie „Empik prezentuje dobre piosenki: Agnieszka Osiecka zaśpiewana” znalazł się wykonany przez nią utwór „Na zakręcie”.

 

Stanisława Celińska

Stanisława Celińska ma na swoim koncie imponujący dorobek aktorski, a ze śpiewem związana jest w zasadzie od początku swojej kariery. Wielokrotnie brała udział w przeglądach piosenki aktorskiej, gdzie chwalono jej tubalny głos i niebanalną sceniczną osobowość. Jej bardziej łagodna, melancholijna i kameralna odsłona zdobyła sobie ogromną popularność – wydana w 2015 roku płyta „Atramentowa” okazała się wielkim komercyjnym hitem i pokryła się platyną. Dziś premierę ma kolejny, wyczekiwany album Celińskiej pt. „Malinowa”.

 

Piotr Fronczewski

Chociaż trudno w tym wypadku mówić o śpiewaniu - Piotr Fronczewski zajmuje się raczej melorecytacją - to jego alter ego, stworzony w 1983 roku jako parodia muzyki disco Franek Kimono, jest jedną z najsłynniejszych kreacji w jego karierze.

 

Monika Dryl

Na co dzień aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, ma na swoim koncie III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2001 roku oraz główną nagrodę festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w 2003. Szerokiej widowni dała się poznać przede wszystkim za sprawą udziału w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie wcieliła się m.in. we Freddie’go Mercury’ego.

 

Jacek Wójciki

Obdarzony imponującym tenorem aktor występował w Piwnicy pod Baranami i w Kabarecie Olgi Lipińskiej. W latach 80. nagradzano go na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na swoim koncie ma pięć solowych płyt, a także gościnny udział w wydawnictwie „Empik prezentuje dobre piosenki: Jacek Kaczmarski zaśpiewany”.