Wystartował nowy program lojalnościowy Mój Empik. To pierwszy tego typu projekt na rynku. Innowacyjny system dopasowuje ofertę do upodobań właściciela karty lojalnościowej: generuje promocje, wysyła zaproszenia i informuje o nowościach na podstawie historii zakupowej, którą będzie gromadził. Innym atutem programu jest wsparcie dla bibliotek szkolnych.

Program jest całkowicie bezpłatny i daje uczestnikowi wiele korzyści. W salonach Empik i na empik.com będą dostępne w stałym trybie atrakcyjne oferty rabatowe dla wszystkich posiadaczy karty Mój Empik (na premierę programu będzie to m.in.: bestsellerowa „Dziewczyna z pociągu” P.Hawkins z 40% rabatem, animacja „W głowie się nie mieści” 40% taniej czy oscarowy „Spotlight” w cenie 19,99 zł). Jednak Mój Empik to przede wszystkim promocje personalizowane – program zapamiętuje kulturalne preferencje, dzięki czemu dostaniemy specjalnie przygotowane zniżki, zaproszenia i informacje. Jeśli na przykład ktoś często sięga po kryminały, to jako pierwszy dowie się o premierach tej kategorii, dostanie rabat na książki tego gatunku i zaproszenia na spotkania z ulubionymi autorami. – Na Mój Empik składa się wszystko to, co najlepsze w naszej 70-letniej tradycji. To puls kultury, ale także dialog z odbiorcą i jego wyborami. Mój Empik to program lojalnościowy, który przynosi wiele korzyści i rabatów, ale przede wszystkim jako pierwszy poznaje gust klientów i odpowiada na ich indywidualne oczekiwania. Mam nadzieję, że dzięki niemu wszyscy więcej przeczytamy, wysłuchamy i obejrzymy – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku.

 

Nie ma konieczności noszenia przy sobie karty plastikowej, ponieważ program jest kompatybilny z aplikacją mobilną i przy kasie można okazać kod widoczny na ekranie smartfona. Skończy się też problem gromadzenia paragonów – zwrotu bądź wymiany produktów będzie można dokonać na podstawie historii zakupów zarejestrowanej na karcie. Co ważne, jeśli przystępując do programu pokażemy kasjerowi kartę z poprzedniego systemu lojalnościowego, zakupy zachowają ciągłość i szybciej zostaną dopasowane do nas osobiste propozycje. Promocje i specjalne oferty będą komunikowane smsem, e-mailem lub inną droga elektroniczną (w zależności od zgody udzielonej przez uczestnika w toku rejestracji). Dodatkowo na swoim koncie można tworzyć listy prezentów oraz przeczytanych książek czy obejrzanych filmów i dzielić się nimi ze znajomymi w internecie. Każdy uczestnik Mojego Empiku dostanie również powitalny bonus.

Empik jest miejscem, w którym każdy czytelnik, kinomaniak czy meloman znajdzie to, czego szuka. Sieć poza bogatą ofertą produktów w sklepach i internecie, organizuje też liczne spotkania z ludźmi kultury oraz warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. Empik zachęca dzieci do rozpoczęcia wielkiej przygody z książkami za pośrednictwem programu „Przecinek i Kropka”, który w ramach Mojego Empiku zostanie wzbogacony o nowy element. Jest nim wsparcie dla szkolnych bibliotek z całej Polski. Dzięki zakupom rejestrowanym na kartach, Empik podaruje po 1000 książek każdej z 10 placówek, które zostaną wyłonione w konkursie na stronie www.przecinekikropka.pl. W ten sposób uczestnicy Mojego Empiku zapełnią biblioteczne półki i przyczynią się do rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Zgłaszanie placówek do tej akcji startuje we wrześniu, a książki przyjadą do szkół w Mikołajki.