Liczy się historia

Przede wszystkim, zanim przekreślisz jakiś film, dowiedz się o czym jest historia. Krótkie opisy znajdziesz w serwisach poświęconych filmom, a także na okładkach DVD i innych nośników. Przed Wami lista dziewięciu intrygujących obrazów!

 

Mechaniczna pomarańcza

„Mechaniczna pomarańcza”, Stanleya Kubricka to dramat Sci-Fi, opowiadający o młodym członku gangu, który po trafieniu do więzienia dostaje ofertę przemiany swojego życia podczas nowatorskiej terapii. Nieoczywistość tytułu łączy się tu z nieoczywistością twórczości Kubricka.

 

 

„Smażone zielone pomidory”

Nie daj się zwieść, czasami tytuł bardzo symbolicznie nawiązuje do historii, którą przedstawia. I tak jak w powyższym przykładzie, nazwa filmu może kojarzyć się ze sztuką kulinarną, to tak naprawdę w tym przypadku nie ma z nią wiele wspólnego i jest tytułem bardzo ambitnego dzieła. Smażone zielone pomidory” to komediodramat, który powstał na podstawie powieści Fannie Flagg. Obraz przedstawia burzliwą przyjaźń pomiędzy dwoma kobietami w latach 30.

 

 

„Dzień, w którym mój ojciec, który stał się krzakiem”

Chociaż ten tytuł śmieszy, to historia którą opowiada jest bardzo poważna. „Dzień, w którym mój ojciec, który stał się krzakiem”, to piękna, wzruszająca opowieść na podstawie książki Joke van Leeuwena, opowiadająca o wojnie widzianej oczami dziesięcioletniej dziewczynki.

 

 

„Niesamowita historia wielkiej gruszki”

„Niesamowita historia wielkiej gruszki” to niezwykła, pełna ciepła animacja duńskiej produkcji. Film opowiada o losach dwójki przyjaciół: kotce Mitcho i słoniu Sebastianie, którzy wyruszają na poszukiwania tajemniczej gruszki. I chociaż poziom abstrakcji w tej historii jest dosyć wysoki, to obraz ma bardzo uniwersalne i piękne przesłanie.

 

 

„Chłopiec w pasiastej piżamie”

Niewinnie brzmiący tytuł mówi niewiele o fabule filmu, która powstała na podstawie powieści Johna Boyne’a. Obraz przedstawia historię niezwykłej przyjaźni między synem niemieckiego oficera i chłopcem z żydowskiej rodziny mieszkającym w obozie zagłady podczas drugiej wojny światowej.

 

 

„Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

Obok tego tytułu nie da się przejść obojętnie – intryguje i bawi tak samo, jak historia którą opowiada. „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” to czarna komedia, której scenariusz powstał w oparciu o powieść Jonassona Jonasa. Film przedstawia losy starszego mężczyzny, który w swoje setne urodziny postanawia uciec z zakładu opieki, w którym mieszka i przeżyć ostatnią wielką przygodę w swoim życiu.

 

 

„Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”

Tytuł choć nietypowy w jednym zdaniu podsumowuje fabułę tego filmu. Fakir chce spełnić swoje marzenie i zwiedzić Ikeę. W tym celu przybywa do Paryża, gdzie w wyniku utknięcia w szafie przeżywa wiele fascynujących przygód. Ta francuska komedia pełna absurdalnych sytuacji gwarantuje sporą dawkę dobrej rozrywki.

 

 

„Nazywam się Cukinia”

Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą, chowa się piękna historia osieroconego chłopca, który trafia do domu dziecka. Animacja powstała na podstawie książki francuskiego pisarza, Parisa Gillesa i została bardzo pozytywnie oceniona przez krytyków, przez co zdobyła wiele nominacji do prestiżowych nagród oraz kilka wyróżnień.

 

 

„Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?”

To nie tytuł filmu o savoir-vivre, a nazwa pełnej oryginalnego humoru komedii Sci-fiction. Podczas seansu możesz spodziewać się naprawdę wszystkiego z kosmitami na czele.

 

 

,,Rozpruci na śmierć''

Komedia kryminalna której głównymi bohaterami są ludzie i… kukiełki! Seryjny morderca czyha na fastrygowane lalki, które kiedyś były gwiazdami w legendarnym telewizyjnego show. Sprawą zajmuje się pluszowy Jim, do którego wkrótce dołącza niesympatyczna detektyw Edwards. Czy rozpruwacz dopnie swego?

 

 

Jakie dziwne tytuły dodalibyście jeszcze do tej listy?