Dla tych, którzy szukają niestereotypowych, inspirujących pozycji czytelniczych dla swoich córek, mamy dobrą wiadomość - jest w czym wybierać! Młode dziewczynki to małe kobiety, które jak najwcześniej powinny stykać się z historiami motywującymi do rozwoju swoich pasji i podążania za swoimi celami. Na co warto zwrócić uwagę szukając „dziewczyńskich” książek i magazynów?

 

Kosmiczna misja

Bardzo ciekawym tytułem na polskim rynku magazynów dla dzieci jest pismo - „Kosmos dla dziewczynek”, wydawane od października 2017 roku. Oddolna inicjatywa grupy kilkunastu kobiet jest skupiona na wspieraniu wiary w siebie i samoakceptacji dziewczynek w wieku od 7 do 11 lat.  Główna idea pisma opiera się pokazywaniu świata takim jaki jest, mówieniu o prawdziwych emocjach i problemach. To nowe podejście w tej kategorii. Większość magazynów dla podobnej grupy wiekowej przedstawia bardzo przesłodzony świat, w którym dominują stereotypy.

 

Kobieca wersja historii

W dzisiejszych czasach na brak inspirujących książek o kobietach nie możemy narzekać. Jedna z pozycji, która potrafi dodać skrzydeł każdej dziewczynce to Damy, dziewuchy, dziewczyny, napisana przez Annę Dziewit-Meller. Ten zbiór opowieści o kobietach, które w szczególny sposób zapisały się w historii, utwierdza w przekonaniu, że na świecie istnieje wiele superbohaterek. Siedemnaście zbeletryzowanych biografii znanych i mniej znanych wybitnych Polek poszerza horyzonty i dodaje nowego, szczególnego akcentu w historii Polski.


Nietypowe bajki na dobranoc

Jednym z tytułów, na który warto zwrócić uwagę szukając nietuzinkowych dziewczyńskich książek jest zbiór opowiadań - Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”.  Te, podnoszące na duchu, biografie stu bohaterskich kobiet, przedstawione w przystępnej bajkowej formie - trafią zarówno do młodych, jak i nieco starszych czytelniczek. Ta książka nie tylko opisuje ciekawe historie, ale sama w sobie taką posiada. Wydanie tytułu było możliwe dzięki akcji crowdfundingowej, która okazała się najhojniej finansowanym projektem oryginalnej publikacji w dziejach całego crowdfundingu. Ponadto, prawa wydawnicze do Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek zostały sprzedane już do ponad dwudziestu krajów i liczba ta cały czas wzrasta, co jest dodatkową inspiracją.