Boho to styl, który jest teraz na ustach wszystkich — choć jego zdefiniowanie wcale nie jest takie łatwe. Jego nazwa nawiązuje do artystycznej bohemy, która czerpała inspiracje z różnych źródeł — w tym z kultury ludowej — swobodnie je łącząc i przeplatając. Dziś boho stanowi dość pojemną kategorię, w której można znaleźć zarówno elementy folklorystyczne z różnych kultur — od andyjskich, przez marokańskie po nepalskie — jak i motywy florystyczne. Choć zdefiniowanie tego stylu może nastręczyć sporo kłopotów, jedno jest pewne — w aranżacjach boho nie może zabraknąć elementów wytwarzanych ręcznie, od mebli po dekoracje ścienne i podłogowe.

Boho – materiały 

Naturalne materiały idealnie wpisują się w styl boho. Rattan, wiklina, bambus, hiacynt wodny — wyplatane z nich akcesoria idealnie pasują do boho wnętrz. Naturalne bywają również tkaniny. Na topie jest naturalna bawełna, konopie, czy len.

Boho – kolorystyka 

A kwestia barw? Tutaj nie będzie zaskoczenia — w boho dominują przede wszystkim beże i brązy, a także cała paleta kolorów ziemi. Często jednak w takich wnętrzach uwzględnia się wyraziste kolorystyczne akcenty, na przykład w odcieniach rudej czerwieni czy pomarańczy, turkusu czy butelkowej zieleni. W palecie barw przeważają jednak jasne barwy.

Dywan boho — jak wybrać? 

Jeśli chcesz przemycić do swojego wnętrza odrobinę stylu boho, świetnym pomysłem będzie dopasowanie odpowiedniego dywanu. Może być to wyrazisty model, inspirowany ludowym motywami z różnych krajów, bądź bardziej delikatny, wykonany z naturalnych materiałów. Poniższe propozycje z pewnością cię zainspirują.

Dywan boho kolorowy 

Na pierwszy ogień — kolory, bo boho to przecież nie tylko beże i brązy! Wyrazisty, kolorowy dywan pokryty etno wzorem będzie stanowił wspaniałą przeciwwagę dla delikatnej aranżacji, w której dominują jasne, neutralne odcienie.

Jeśli szukasz dywanów etno, inspirowanych irańskim czy tureckim rękodziełem, wcale nie musisz wybierać się za granicę. W sklepach znajdziesz nowe modele, które w pełni podkreślają piękno etno wzorów. Oto kilka przykładów:

 • Dywan FLOKO Loren 002 Vintage Multikolor, 120x180 cm;
 • Dywan DYWANY ŁUSZCZÓW Royal Adr 1745, ciemny zielony, 180x270 cm;
 • Dywan sznurkowy Sizal Color, 47276/396 Pasy, biały, 60x110 cm.

 

Dywan FLOKO Loren 002 Vintage Multikolor, 120x180 cm

 

Dywan okrągły boho 

Kto powiedział, że dywan musi mieć kąty proste? Okrągłe modele również mogą być eleganckie, i wnoszą do pomieszczenia dozę lekkości.

 • Dywan boho z frędzlami okrągły MIA HOME;
 • Dywan trawa taras balkon mata natura modny 60 cm;
 • Dywan sznurkowy Nature, SL160 Sizal Boho, beżowy, 120 cm;
 • Dywan Berber Agadir, G0522 Frędzle shaggy, 120 cm.

 

Dywan okrągły z frędzlami Boho

 

Dywan boho frędzle 

Oprawa w postaci frędzli to typowy motyw boho. Wśród naszych propozycji znajdziesz różnorodne modele, które łączy staranne wykonanie i wysokiej jakości materiały.

 • Dywan Berber, G0526 Frędzle shaggy, 80x150 cm;
 • Dywan sznurkowy Nature, SL160 Frędzle Sizal Boho, beżowy, 180x270 c;
 • Dywan MOROC Romby 22312 Ekologiczny, EKO SIZAL frędzle - dwa poziomy runa zielony / krem, dywan z bawełny recyklingowanej, 155x220 cm;
 • Dywan z frędzlami Musa 70x140 cm.

 

Dywan z frędzlami Musa 70x140 cm

 

Dywan w stylu boho jutowy lub ze sznurka 

Jutowe wyroby cechują się przepięknym, naturalnym odcieniem i wprowadzają do wnętrza nieco ciepła. Szukasz wysokiej jakości jutowych lub sznurkowych dywanów? Oto nasze propozycje, wpisujące się w założenia stylu boho.

 • Dywan okrągły z juty z frędzlami FRANA;
 • Prostokątny dywan jutowy w stylu boho 60x90 cm;
 • Dywan SZNURKOWY SIZAL BOHO 39044026 beż, 120x170 cm.

 

Dywan SZNURKOWY SIZAL BOHO 39044026 beż, 120x170 cm

 

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko i niewielkim kosztem nadać wnętrzu boho-charakter, wybierz jeden z tych dywanów!

Więcej designerskich inspiracji znajdziesz w pasji Urządzam i dekoruję.

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock